העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

היכן ניתן למצוא צמחי מרפא ארץ ישראליים

התפתחות תחום הרפואה המשלימה בשנים האחרונות הביאה לכך כי רבים עושים שימוש בצמחי מרפא. אותם צמחי מרפא נמצאים ממש בקרבתנו ואנחנו לא מודעים לעניין.

התפתחות תחום הרפואה המשלימה בשנים האחרונות הביאה לכך כי רבים עושים שימוש בצמחי מרפא.

אותם צמחי מרפא נמצאים ממש בקרבתנו ואנחנו לא מודעים לעניין. אמנם ביחס לגודלה של מדינת ישראל, ניתן בהחלט לקבוע כי מדובר במדינה בה ניתן למצוא לא מעט צמחי מרפא- אותם צמחי מרפא הוכחו כבעלי יכולת לסייע במגוון פתרונות בעת מחלות שונות.

אותם צמחים אשר ניתן למצוא בישראל נמצאים גם על גבי המדפים. כפי שצוין בתחילה, כיום רבים מגלים עניין חדש באותם צמחים, בייחוד בצמחי בר בישראל. על מנת לסייע בבעיות רפואיות שונות, רוקחים תרכובות שונות המבוססות על צמחים מסוגים שונים. אותם צמחי בר הנמצאים בישראל.

היכן ניתן למצוא צמחי מרפא

כפי שציינו קודם לכן, כיום ניתן למצוא את אותם צמחים במקומות שונים בארץ. אם החלטתם לצאת לטיול, מי יודע אולי באחד מהמקומות הנ"ל תפגשו את אחד מצמחי המרפא ותוכלו לזהות אותו ואף לעשות בו שימוש בעת הצורך.

מדבר: כפי שציינו קודם לכן, ניתן למצוא צמחי מרפא במגוון מקומות בארץ. אם ניקח לדוגמה את צמח הלענה המדברית, הרי ניתן למצוא אותו . אותו צמח מסייע בפתרון בעיות רפואיות רבות הן בישראל והן באזורים שונים במזרח התיכון. בדומה לצמחים אחרים שמקורם במדבר, מדובר בצמח קטן יחסית והוא שורד בסביבה כמו מדבר. הצמח מפיק שמנים וחומרים מרירים ומשמש לצורך רמת איזון סוכר בדם וכן להגברת תחושת התיאבון.

צידי דרכים: כמו כן, ניתן למצוא צמחים לא רק במדבר אלא גם בצידי הדרכים ברחבי הארץ. צמח כזה הינו טיון דביק אותו ניתן למצוא בצידי דרכים. מדובר בצמח אשר מרחיק חיות. בשונה מצמחים אחרים, ניתן לומר כי מדובר בצמח שאינו נעים הן מבחינת ריחו והן מבחינת התחושה בעור. למעשה אותו צמח לא ממש מעודד קרבה אליו אך מסייע לאנשים הסובלים בין היתר מזיהום בדרכי השתן.

מה חשוב בבחינה של צמחים

כפי שציינו, ניתן למצוא לא מעט צמחי מרפא במקומות שונים בארץ החל מהמדבר ועד למבנים נטושים במהלך טיולים ברחבי הארץ. לפני שעושים שימוש בצמחים, חשוב להבין כיצד בוחנים את היעילות של הצמחים.

  • בחינת המראה: כאשר בוחנים צמח מרפא חשוב מאד להקדיש זמן לבחינת מראה הצמח- מה מעיד צבעו, האם מדובר בצבע אדום או צבע ירוק?
  • ריח: מה מעיד ריחו של הצמח? האם הריח נעים ומזמין? לעומת זאת האם הריח לא ממש נעים?
  • טעם: מה אומר לנו טעמו של הצמח? האם מדובר בטעם מתוק או מר?
  • מישוש: מה חשים בעת מישוש הצמח? האם מדובר בתחושה נעימה או תחושה של גירוד?
  • התאמה: אילו אנשים יכולים לעשות שימוש עם צמח מרפא מסוג מסוים.