העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

רפואת שיניים אסתטית-לשפר את מראה החיוך

במרוצת השנים האחרונות, טיפולי שיניים אסתטיים כגון יישור והלבנת שיניים הפכו להיות לדבר שבשגרה

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144

 במרוצת השנים האחרונות, טיפולי שיניים אסתטיים כגון יישור והלבנת שיניים הפכו להיות לדבר שבשגרה ואינם נתפסים עוד כמותרות שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם. טיפולים אלו מעניקים גם למי שסובל ממראה לא אסתטי מזה שנים רבות "חיוך של מיליון דולר" שכמובן תורם ליופי, אך גם לתחושת הביטחון העצמי של המטופל.

בניגוד לעבר, טיפולים אלו הינם לא רק מהירים יותר, אלא גם פולשניים פחות ומלווים בהרבה פחות תופעות לוואי.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא טיפול פשוט יחסית שניתן לבצע במספר אופנים:

טיפול במרפאה - זהו טיפול שנערך במרפאת השיניים עצמה ואורך בין שעה לשעתיים. במהלך הטיפול משתמשים במנורת הלבנה מסוג LED עם חומר הלבנה מרוכז יותר מזה הנמצא בערכות ההלבנה הביתיות. כמו כן, שאר חלקי הפה מכוסים על ידי חומר מיגון (והעיניים על ידי משקפי שמש) ולכן אין סכנה לתחושה של צריבה. מידע נוסף אודות הלבנת שיניים תוכלו לקרוא כאן

טיפול ביתי - זהו הטיפול הכי פחות פולשני ואינו מצריך ישיבה ממושכת במרפאה, אך הוא איטי יחסית ודורש מספר בדיקות ביקורת, כולל ניקוי אבנית על ידי שיננית והתאמת קשתיות הלבנה אותן מרכיבים בבית.

ציפוי חרסינה - ציפויי החרסינה הם למעשה עלים דקים המודבקים על גבי השן עצמה ומותאמים לכל שן בנפרד לאחר שיוף מועט מחומר השן החיצוני. לציפוי החרסינה שני יתרונות מרכזיים על פני פתרונות אחרים: הוא מעניק לשן עמידות בפני כתמי קפה, תה או סיגריות והוא מתאים גם לשיניים שלא ניתן להלבין באמצעים אחרים. במקרים רבים משלבים טיפול חד פעמי במרפאה עם ציפוי חרסינה.

יישור שיניים

טיפולים ליישור השניים מתאימים למגוון רחב של ליקויים אסתטיים, ובכלל זאת שיניים בולטות או עקומות, אך גם שיניים צפופות או מרווחות מדי. כמו כן, חשוב לדעת כי שיניים שאינן מיושרות עלולות להקשות על פעולות הצחצוח ולגרום למחלות שיניים כגון עששת או לשחיקה מוגברת עקב החיכוך הפנימי שנוצר בין שן לשן.

אילו שיטות מודרניות קיימות כיום ליישור שיניים?

גשר עם סמכים - זוהי השיטה הנפוצה ביותר. אמנם בעבר היא נחשבה ללא נוחה ולוותה בכאבים, אך מרבית הסמכים המודרניים (הקוביות) המרכיבים את הגשר כיום כמעט ואינם יוצרים חיכוך עם החוט המולבש על השיניים.

במקרים בהם רוצים שלא לפגוע במראה הפה, ניתן להשתמש בסמכים "שקופים" שהם למעשה סמכים בצבע השן.

יישור שיניים עם Invisalign - אינויזליין היא שיטת יישור שיניים מהפכנית הנחשבת למתקדמת ביותר מסוגה. בשיטה זו מרכיבים סדרה מתחלפת של קשתות שקופות על גבי השיניים. קשתות אלו מיוצרות עבור כל חולה בהתאם לצילומי השיניים שלו ויש להחליף אותן פעם בשבועיים באופן הדרגתי. קשתות אלו עשויות מפולימר דק כך שבקושי ניתן להבחין בהן. מסיבה זו, טיפול זה פופולארי בקרב מבוגרים שלא עברו טיפולי יישור שיניים בילדותם.

כמו כן, מכיוון שהקשתות נשלפות בקלות יחסית, אפשר לצחצח את השיניים ואף לאכול כרגיל מבלי לחשוש מהצטברות של לכלוך.

יישור שיניים פנימי - בשיטה זו הסמכים מורכבים על גבי הצד הפנימי של השיניים ולכן הם אינם נראים כלל. עם זאת, המטופל צריך להתרגל לזיזים והבליטות שעלולות לגרות את הלשון והטיפול עצמו יקר יותר מטיפול באמצעות "גשר" רגיל.

בכל אופן, חשוב להדגיש שלפני שמתחילים בסדרת טיפולים להלבנת או יישור שיניים, רצוי להתייעץ עם רופא שיניים המתמחה בטיפולי שיניים אסתטיים.

search
ממוצע דירוגים: 5 מתוך 5, כמות מדרגים:1