העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

רופא שיניים

מדוע חשוב לבחור ברופא שיניים טוב?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

בעיות שיניים הן אחת מבעיות הבריאות הגורמות סבל רב. הכאב, הפגיעה בהנאה מאוכל ולעתים גם הפגיעה האסתטית עלולים לגרום למצוקה רבה. אחת הדרכים להימנע ולמזער השלכות אלה של בעיות שיניים היא בחירת רופא שיניים מומחה ומיומן.

נכון שככל שרופא השיניים ותיק ומנוסה יותר וששמו הולך לפניו, המחיר שהוא גובה יהיה בהתאם, יקר יותר מרופאים אחרים. אך מסתבר כי בסופו של דבר גם אם העלות של הטיפול גבוהה יותר, בסיכום הכולל בחירת רופא שיניים מומחה היא המשתלמת ביותר.

החשיבות בבחירת רופא שיניים מומחה

כמו בכל פעם בה עלינו לבחור בעלי מקצוע, גם בבחירת רופא שיניים האיכות המקצועית של הרופא היא קריטית. במקרה זה החשיבות של בחירת רופא איכותי גבוהה עוד יותר, מכיוון שבסופו של דבר מדובר בבריאות שלנו. בשוק יש היצע רחב של מרפאות שיניים, אשר ההבדל ביניהן ניכר לא רק במחיר, אלא בעיקר באיכות הטיפול המוענק על ידן.

רופא שיניים לא מוצלח עלול לגרום נזק שיהיה קשה מאד לתקנו. איכות הטיפול עלולה להיות ירודה ולדרוש טיפול משלים שיכפיל את עלות הטיפול. רופאי שיניים זולים עלולים להשתמש בחומרים זולים שלא יחזיקו מעמד וידרשו טיפול חוזר כעבור זמן קצר. רופאי שיניים זולים עלולים לעבוד ללא שיננית דבר שעלול לפגוע באיכות הטיפול.

אחד הדברים החשובים בבחירת מרפאות שיניים הוא  בדיקת רמת ההיגיינה והניקיון של המרפאה. מרפאות שיניים זולות עלולות לחסוך או להקל ראש ברמת ההיגיינה והסטריליות דבר שעלול לסכן את המטופלים.

רופאי שיניים מקצועיים מקושרים לרופאי שיניים אחרים המתמחים בתחומים ספציפיים: שיקום הפה, אורתודנט או מומחה פה ולסת. כך שהרופא ידע לבנות למטופל תכנית טיפול ולהפנותו למומחים אחרים בתחומים שאינם בתחום מומחיותו.

רופא זול יעלה בסוף ביוקר

מן האמור לעיל אפשר להבין שבחירה ברופא שיניים זול, עלולה לעלות בסופו של דבר ביוקר, אם על ידי כך שהטיפול שלו לא יחזיק מעמד זמן רב, או אפילו יגרום נזק, ובכך ידרוש מהמטופל לשלם שוב עבור אותו טיפול בדיוק.
טיפול אצל רופא שיניים מומחה ובעל שם, גם אם הוא עולה קצת יותר, מבטיח טיפול איכותי, אחריות וביקורי מעקב לאחר הטיפול, שימוש בחומרים וכלים איכותיים וקישור לרופאים מומחים אחרים בהתאם לצורך.

search