העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ניתוחי עפעפיים

מיהם האוקולופלסטיקאים?

clock-icon 2 דקות קריאה

עיניים פקוחות לרווחה

כשמסתכלים על הפנים שלנו, הדבר הראשון אותו רואים ובוחנים הם העיניים.

האם קרה לך פעם שהגעתם עירנים ומלאי חיים לעבודה או לאירוע, ואנשים סביבך שאלו "מה קרה? את\ה נראה\ית גמור\ה!". קפלי עור בעפעפיים, עפעפיים נפולים ושקיות סביב העיניים עלולים לגרום לרושם המוטעה הזה. העור המקיף את העיניים הוא אחד החלקים הרגישים ביותר בפנים, והראשון שמראה את סימני ההזדקנות. עפעפיים נפולים יוצרים מטרד אסתטי ולא פחות חשוב מכך בריאותי; העור השמוט גורם לתחושת כובד בעיניים, הסתרה של שדה הראיה ושימוש יתר של הרמת גבות העלולה לגרום לכאבי ראש. במקרם אלו, ניתוח להרמת עפעפיים הוא הפתרון הרפואי הטוב, השכיח והיעיל ביותר לתיקון העפעפיים הצנוחים.

בשנים האחרונות יש נטייה בעולם הרפואה להתמקצעות ספציפית. גם בתחום הניתוחים האסתטיים הנטייה הזאת קיימת, ותחום ותיק קיבל עדנה מחודשת הן בעולם והן בישראל. ה-"אוקולופלסטיקה" היא למעשה התמחות ברפואת עיניים המשלבת תת התמחות בכירורגיה פלסטית ספציפית למחלות וניתוחי עפעפיים, דרכי דמעות וארובת העין. כיוון שכל עיסוקם של האוקולופלסטיקאים הינו באזור העפעפיים, היכרותם את האנטומיה של העפעפיים וטכניקות הניתוח הינה מיטבית ומכאן יתרונם בביצוע ניתוחי עפעפיים.
 
נפילת עפעפיים עליונים נגרמת עקב ירידה באלסטיות העור, הצטברות רקמת שומן והיחלשות שרירי המצח עם צניחת הגבות ויצירת עומס רקמה באזור העפעפיים. האוקולופלסטיקאי יכול לאבחן את הסיבה לצניחת העפעפיים ולהחליט על הניתוח המתאים ביותר לשיפור מראה העיניים. מטרת הניתוח היא לסלק עודפי עור, שריר ושומן וליצור מתיחה חדשה של רקמת העפעף. הרמת העפעפיים מתבצעת דרך חתך עדין לאורך העפעף העליון בקו הקפל הטבעי כך שבסופו של דבר הצלקת הניתוחית "מתחבאת" בקפל זה וכמעט אינה נראית.
 
במקרה הצורך ניתן לשלב את ניתוח הרמת העפעפיים העליונים עם ניתוח הרמת הגבות. במידה וצניחת הגבות אינה חמורה ניתן לתקנה דרך החתך שמבוצע ממילא בעפעף ללא צורך בחתך נוסף. הניתוחים בעפעף העליון ובגבות יעילים במיוחד, ותוצאותיהם מצעירות את מראה העיניים והפנים בשנים רבות.
 
שקיות בולטות מתחת לעיניים בשילוב עם עור עודף יוצר מראה מבוגר ועייף. ניתוח מתאים בעפעף התחתון יכול להביא להקטנת השקיות והחלקת העור והצערת מראה העיניים. במידה והבעיה בעפעף התחתון מופיעה יחד עם עודפי עור בעפעף העליון ניתן לקצר את התהליך ולשלב את שני הניתוחים בהליך ניתוחי אחד.
 
ניתוח העפעפיים מרענן את מראה העיניים והפנים, משפר את המראה החיצוני ואף משפר את הראייה. מטופלים אשר בחרו לעבור את הניתוח מעידים על מראה פנים צעיר יותר, "פתיחה" של אזור העניים ותחושה כללית רעננה יותר.

בשנים האחרונות צבר ניתוח עפעפיים פופולאריות רבה וכיום הוא אחד מחמשת הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר בעולם המערבי. בארצות הברית לבדה בוצעו 195,104 ניתוחים בשנת 2008. לאור הביקוש והתוצאות המרשימות, קופות החולים בארץ הפנימו את חשיבותם של ניתוחי העפעפיים וכיום הן מציעות לקהל מבוטחיהן השתתפות משמעותית בעלות הניתוח האסתטי במסגרת הביטוחים המשלימים,  ובכך מאפשרות נגישות כלכלית לכל אדם המבקש את הטיפול. "כללית פלטינום" ו"מאוחדת שיא" משתתפות בעלות ניתוחי הרמת עפעפיים המבוצעים ב"רשת מרפאות פרופורציה" למבוטחיהם.
 
ברשת מרפאות "פרופורציה", מבצעים את ניתוחי העפעפיים רופאים המומחים באוקולופלסטיקה, בעלי התמחות ברפואת עיניים ובכירורגיה פלסטית של העפעפיים וניסיון ניתוחי רב מהארץ ומהעולם, מיומנות גבוהה וידע מחקרי עשיר. כל מטופל מקבל מענה רפואי המתאים אישית למצבו הרפואי והאסתטי מרופא מקצועי ומיומן.

למידע נוסף, אודות ניתוח הרמת עפעפיים, ולקביעת פגישת ייעוץ, עם רופא פרופורציה, ללא תשלום, התקשרו: 5599*.