העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

סוללות לאופניים חשמליים

רבים מאיתנו נתקלו בהם, חלקנו נעזרים בהם, ואין ספק כי המדובר בטרנד של ממש - נסיעה על אופניים חשמליים

clock-icon 2 דקות קריאה

רבים מאיתנו נתקלו בהם, חלקנו נעזרים בהם, ואין ספק כי המדובר בטרנד של ממש- נסיעה על אופניים חשמליים. ברחבי ערים רבות ניתן לראות בני נוער, סטודנטים ומבוגרים רוכבים על אופניים חשמליים לעבודה, ללימודים או סתם להנאתם.

זהו כלי תחבורה שהפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות, ולכן כדאי לרבים להכיר אותו ואת יתרונותיו. אופניים חשמליים הם נוחים מאוד, ידידותיים לסביבה, זולים וקלים לתפעול, והחשוב מכל - ניתן להגיע באמצעותם ממקום למקום בתוך העיר במהירות יחסית וללא פקקים. אחד מהמרכיבים החשובים ביותר של האופניים הוא כמובן הסוללה, ועל נושא זה נרחיב בכתבה זו. עוד על סוללות לאופניים חשמליים בכתבה הבאה.

מהו התפקיד של הסוללה?

אם נושאים כמו איכות הסביבה, אנרגיה חדשה ושמירה על היקום חשובים לכם, עליכם לדעת כי באמצעות נסיעה באופניים חשמליים תוכלו לתרום לאיכות הסביבה! אבל אופניים חשמליים לא יכולים לפעול כאופניים חשמליים ללא סוללה איכותית וחשוב להבין זאת.

ניתן כמובן לעשות שימוש באופניים חשמליים גם כאופניים רגילים ולדווש על האופניים ללא צורך בסוללה, אך אם אתם רוצים לנסוע ללא דיווש, עליכם לדאוג לסוללה איכותית, אשר באמצעותה פועל המנוע החשמלי. חשוב להבין שכמו שיש לכל זוג אופניים רגילים שני גלגלים, שילדה ומכלול מכני, כך גם במקרה של אופניים חשמליים. אך בניגוד לאופניים רגילים, לאופניים חשמליים יש גם מנוע חשמלי (ישנם כמה סוגים של מנועים) המופעל באמצעות סוללה.

ישנם כמה סוגים של סוללות, חלקן איכותיות יותר וחלקן פחות, וחשוב להכיר את הסוגים השונים. אך לפני הכל, יש להבין כי ללא סוללה מוטענת לא ניתן להפעיל את האופניים החשמליים מכיוון שהמנוע פושט לא יעבוד... לכן, הסוללה היא המרכיב החשוב ביותר באופניים החשמליים וכדאי להשקיע בה, במיוחד אם אתם נוסעים רבות באופניים ולא רוצים לסחוב סוללה נוספת! לפרטים נוספים ניתן להיכנס לדף זה.

בחירת סוללה לאופניים חשמליים

אם אינכם רוצים לעצור בכל כמה דקות של נסיעה על מנת להטעין את הסוללה שלכם או לחילופין לסחוב אתכם בכל עת סוללה נוספת, עליכם לרכוש אופניים חשמליים עם סוללה איכותית ככל האפשר. לסוללה איכותית יש אורך חיים ממושך וזמן טעינה קצר יחסית. אלו הם שני הפרמטרים המרכזיים מהם גם נגזר המחיר של הסוללה.

יש לבחור בדרך כלל מבין שני סוגים מרכזיים של סוללות - סוללות עופרת וסוללות ליתיום (יש לציין כי קיימות גם סוללות ניקל). סוללות העופרת הן זולות יותר אך אורך החיים שלהן לרוב קצר יותר מאשר של סוללות הליתיום. סוללות העופרת הן גם כבדות יותר וגם בכל הקשור לזמן הטעינה נמצאות בעמדת חיסרון מכיוון שמשך הטענה שלהן הוא ממושך יותר.

ובמילים אחרות - סוללות העופרת הן אמנם זולות יותר אך פחות איכותיות ואילו סוללות הליתיום הן יקרות יותר אך גם איכותיות יותר מכיוון שיש להן אורך חיים ארוך, זמן טעינה קצר ומשקל נמוך. מבין סוגי סוללות הליתיום הפופולאריות ביותר ניתן למנות את ה - Li-ion, Lipo ועוד. כמובן שכמו בכל תחום, כדאי מאוד לבצע סקר שוק רציני ומקיף, וזאת על מנת להשוות מחירים, עלויות וביצועים של הסוללות השונות.

לסיכום, כאשר מחליטים להצטייד באופניים חשמליים כדאי גם לתת תשומת לב מיוחדת לנושא של הסוללה ואם תקציבכם מאפשר זאת, מומלץ לרכוש סוללת ליתיום איכותית שתשפר את חוויית הרכיבה על האופניים החשמליים.