העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המדריך לפדיקור רפואי וקוסמטי

בשנים האחרונות אחד הטרנדים הלוהטים ביותר בענף הפדיקור הוא טיפולי פדיקור דגים.

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

בשנים האחרונות אחד הטרנדים הלוהטים ביותר בענף הפדיקור הוא טיפולי פדיקור דגים. אלו טיפולים שנראים מוזר בתחילה אך הם מאוד יעילים ואפילו נעימים. אתם מכניסים את הרגל לבריכה עם דגים קטנים, מיוחדים לטיפול זה, והם נושכים ומסירים את העור היבש מכף הרגל. לאחר פדיקור הדגים עור כף הרגל רענן וחלק. למרות הפופולאריות של טיפול זה ולמרות הגימיק הנחמד, במצבים רבים עדיין אין תחליף לפדיקור הקלאסי שנעשה על ידי קוסמטיקאית מוסמכת.

כיצד תדעי האם את צריכה פדיקור רפואי או פדיקור קוסמטי?

פדיקור: טיפולי פדיקור הם טיפולי טיפוח ושמירה על כף הרגל. הטיפול מיועד לניקוי עור כף הרגל ולשמירה עליו בריא ורענן. טיפולי פדיקור מוענקים ללקוחות על ידי קוסמטיקאיות אשר עברו הכשרה מיוחדת לטיפולים אלו – הפדיקוריסטיות.

פדיקור קוסמטי: פדיקור קוסמטי הוא טיפול המיועד למטרות אסתטיות בלבד. במהלך הטיפול משרים את הרגל במים חמימים עם תוספת חומרי הזנה וריכוך. לאחר ההשריה במים משייפים ומיישרים את הציפורניים בכף הרגל ומסירים עור מת או יבש. בסוף הטיפול צובעים בלק את ציפורני הרגליים ומורחים קרמים מיוחדים שמסייעים מאוד לאסתטיקה של כף הרגל ולשמירה על העור רענן ובריא.

פדיקור רפואי: פדיקור רפואי יכול לכלול את כל האלמנטים של פדיקור קוסמטי, אך הוא מציע עוד אפשרויות שמטרתן לטפל ולרפא בעיות שונות בעור כף הרגל או בציפורניים. כדי לתת טיפולי פדיקור רפואי על הקוסמטיקאיות לעבור הכשרה מיוחדת מעבר לזו של הפדיקוריסטיות הרגילה.

הבעיות שניתן לטפל בהן באמצעות פדיקור רפואי: כאמור הפדיקור הקוסמטי נותן טיפול קוסמטי בלבד ואילו הפדיקור הרפואי יכול לטפל בין השאר גם בבעיות אלו:

ציפורן חודרנית: אם תופסים את הבעיה בזמן ולא מדובר על מקרה קשה מאוד, אפשר בהחלט לפתור זאת בעזרת פדיקוריסטית רפואית. הפדיקוריסטית  מרככת את העור סביב הציפורן החודרנית ובעדינות חותכת את הציפורן הבעייתית ומשחררת את הלחץ שנוצר.

הסרת יבלות: במקרים של יבלות פשוטות ושטחיות הפדיקור הרפואי יכול לספק תוצאות טובות – הטיפול נעשה באמצעות חומרים כימיים מתאימים, שיוף וקילוף של היבלות.

פטרת: בעזרת משחות רפואיות וקרמים מיוחדים הפדיקוריסטית מטפלת בפטרת בציפורניים או בין אצבעות הרגליים, ולאחר מספר טיפולים הפטרת בדרך כלל חולפת כלא הייתה.
 
לסיכום: הבחירה בין פדיקור רפואי או פדיקור קוסמטי היא דיי פשוטה – אם מדובר רק על טיפוח ופינוק כף הרגל אז הפדיקור הקוסמטי מספיק בהחלט, אך עם מדובר גם על בעיות עור או ציפורניים אז מומלץ מאוד לפנות לפדיקור רפואי או לרופא עור, בהתאם לחומרת הבעיה.
 

search