העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

לבחור קבלן

איך בוחרים קבלן ?

clock-icon 1 דקות קריאה

קבלנים
תנופת הבנייה בעשרים שנה האחרונות גרמה לעליה חדה במקצועות הבנייה והדרישה לבעלי מקצוע מוסמכים בענף רק מתעצמת.
קבלני בניין רבים יש בשוק וכאשר אנו רוצים לבנות או לשפץ קשה לנו ההחלטה במי לבחור.
איך בוחרים קבלן ?
כולנו מכירים את הסיפורים על קבלנים חאפרים שעושים רושם ראשוני של אנשי מקצוע רציניים ומבטיחים לנו עמידה בלוחות זמנים ובנייה ברמה הגבוהה ביותר שיש, אך בפועל לאחר קבלת התשלום העבודה נמרחת על גבי זמן רב וחלקה הגדול מתבצע בכלל ללא נוכחותו של הקבלן בשטח ,דבר אשר מסוכן ובלתי אחראי לתהליך הבנייה.
ובכן השיטה הטובה ביותר היא לקחת קבלן עם קבלות, מה זאת אומרת קבלות?
ובכן במקרה שאחד ממכירכם שיפץ או בנה לאחרונה ונעזר בשירותיו של קבלן , תוכלו לקבל חוות דעת אמינה מאדם מוכר הרוצה בטובתכם., זוהי ההמלצה הטובה ביותר שיש והמושג קבלה מסתמך על המלצה מסוג זה.
אך אם אין לכם המלצה שכזו ,ישנם עוד דרכים לסנן ולברר על קבלן איכותי וטוב.
קודם כל תשיגו רשימה של קבלנים, רשימה שכזו תוכלו למצוא באינטרנט בקלות, קחו לדוגמא את רשימת הקבלנים שלנו.
מתוך רשימות אלו תוציאו מספר קבלנים אשר עובדים באזורכם וקראו להם לבוא ולתת הצעת מחיר, כבר לפי הצעת המחיר תראו מי הוא הרציני ומיהו החאפר, כאשר סביר להניח שהחאפר יגיע לשטח יזרוק מחיר ללא בדיקה מקיפה, ידבר בלשון חלקלקה  ויבטיח ארמונות של זהב, בעוד הקבלן המקצועי והיסודי יגיע לשטח וימדוד ויחזיר לכם תשובה רק לאחר שיעשה חישוב כמויות והערכה של זמן בנייה.
זהו יהיה הסינון הראשוני , המחיר חשוב אך אל תקבלו החלטות רק לפי המחיר כי לרוב הזול יוצא לבסוף יקר.
לאחר הסינון הראשוני נסו להגיע עם הקבלן לזמנים אליהם הוא מתחייב שתהליך הבנייה יתחיל ויסתיים, התחייבות זו חשובה בכדי שלא  תיתקעו באמצע העבודה עם קבלן שלא מחויב לזמנים ולכן משאיר אתכם תמיד בעדיפות נמוכה יותר משאר לקוחותיו.
לבסוף אספו מידע על קבלן זה ברשת האינטרנט (גוגל ופרומים בתחום הבנייה) ונסו ליצור קשר עם לקוחות עבר שלו,בכדי לקבל המלצות ולראות את רמת העבודה שהוא ביצע להם.