העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עבודתו של קבלן האינסטלציה

מתלבטים בין אינסטלטור לקבלן אינסטלציה? המאמר הבא יפתור לכם דילמה זו. היכנסו למאמר גלו מה ההבדל בין אינסטלטור לבין קבלן אינסטלציה, ועשו בחירה מושכלת

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה
אינסטלטור מקצועי עושה את עבודתו

התקנת האינסטלציה - עבודתו של קבלן האינסטלציהאינסטלאטור אינו נדרש להכשרה מקצועית מוסדרת, ולמעשה מרבית האינסטלאטורים הפועלים כיום, מתקנים ומטפלים בצנרת, בביוב ובמערכות הקשורות אליהם למדו את המקצוע כשהיו העוזרים של אינסטלאטורים מנוסים יותר. אין לאינסטלאטור תעודה המעידה על הכשרתו.

לעומת האינסטלאטורים, העובדים כקבלני אינסטלציה או בשמה המלא: "קבלנים רשומים לעבודות אינסטלציה, מים וביוב", פועלים בצורה שונה לחלוטין. קבלני האינסטלציה הם אנשי מקצוע הרשומים בפנקס הקבלנים. על פי חוק נדרשים קבלני האינסטלציה לעמוד לפני ועדה מקצועית ולהוכיח כי הם עומדים בתקנים ובנהלים הנדרשים בטרם רישומם בפנקס הקבלנים.קבלני אינסטלציה הם אנשי מקצוע בעלי ותק מקצועי מוכח העובדים בתחום בהיקפי עבודה משמעותיים וכאלה שעברו הכשרה והסמכה על פי החוק.


פנקס הקבלנים- כאשר אתם בוחרים לעבוד עם קבלן אינסטלציה אתם לא צריכים לקוות כי האינסטלאטור עמו אתם עובדים הוא בעל ניסיון מספק כדי לבצע את הטיפול הנדרש בצנרת ביתכם ואינכם נאלצים, בהעדר ברירה, לסמוך על דבריו באשר לניסיונו ולוותק שלו בתחום – כאשר אתם מחליטים לעבוד עם קבלן אינסטלציה עומדת בידכם האפשרות לבדוק ברישומים של משרד השיכון כי הוא אכן מופיע בפנקס הקבלנים וכי הוא אכן עמד בכל התנאים הנדרשים. כך תוכלו להיות שקטים ובטוחים כי אתם מניחים את הטיפול בתחום האינסטלציה בביתכם בידיו של איש מקצוע אמיתי, מנוסה ורציני.

התפקידים שלו - קבלן אינסטלציה מיומן לעשות את כל העבודות אותן עושה האינסטלאטור ואף עבודות מורכבות יותר – הוא פותח סתימות, מאתר נזילות מים ופיצוצים בצנרת, הוא מחליף, מתקין ומתקן דודי שמש, הוא מתקין משאבות לחץ ומגביר לחץ, מרכיב ומחליף כלים סניטריים, מבצע עבודות תשתית של ביוב ומבצע את כל הנדרש בשיפוץ חדרי שירותים ומקלחות כולל ביצוע עבודות חיפוי וריצוף מכל הסוגים.

ידו בכול - קבלן אינסטלציה ידאג לטיפול מלא בכול מה שתזדקקו לו בתחום האינסטלציה, המים והביוב. בניגוד לאינסטלאטור שייתכן ויצטרך לפנות לאיש מקצוע אחר או לרכוש ציוד שלו הוא נזקק ואין ברשותו, קבלן האינסטלציה מספק, כמו קבלן בנייה, את כל הדרוש, החל מחומרים, עבור במכשור וכלה בעבודה של אנשי מקצוע בתחומי האינסטלציה ובתחומים סמוכים.

לסיכום, הבחירה בקבלן אינסטלציה ולא באינסטלאטור רגיל היא בחירה באיש מקצוע אשר ניסיונו, יכולותיו והכשרתו נבדקו ורשומים ברשומות מקצועיות על פי דרישות החוק. בעבודות בהיקף נרחב, בבניין חדש או בשיפוצים אינטנסיביים – רצוי לבחור בקבלן האינסטלציה בזכות ההכשרה שעבר וניסיונו המקצועי.
 

search