העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

צילומי משפחה מקצועיים

בוק של צילומי משפחה הפך לדבר נפוץ והשימוש בצילומי משפחה הוא מגוון: מהכנת מתנה ועד יצירת אלבום משפחתי, או תמונה למסגר בסלון. איך מתכוננים לצילום משפחתי ומה כדאי להביא ליום צילום שכזה? תומר אלטר - צלם משפחות מקצועי - בראיון מיוחד ל-B144

clock-icon 3 דקות קריאה
מאת: תומר אלטר
צילומי משפחה מקצועיים

(צילום אילוסטרציה: Shutterstock)

 

צילומי משפחה נפוצים מאוד בארץ ובכל העולם, והשימוש בהם הוא מגוון: מהכנת מתנה לסבא ולסבתא, ועד יצירת אלבום משפחתי, או תמונה למסגר בסלון.

איך מתכוננים לצילום משפחתי, ואיך הוא בכלל נראה? מה העלות של סשן צילום, ומה כדאי להביא? תומר אלטר, צלם משפחות, מספק את כל המידע שצריך לדעת על תחום הצילום, ומשתף בחוויות מעולמו המקצועי.

כמה שנים אתה עוסק בצילום והיכן למדת?

אני עוסק בצילום מקצועי שש שנים, ולימדתי את עצמי בעיקר; מהתנסות, ממשחק עם המצלמה ומפרויקטים שונים.

למה בחרת לעסוק דווקא בצילומי משפחה?

הגעתי מתחום של צילום טבע. עבדתי גם בתור צלם אירועים ומסיבות, ובצילום מסחרי באופן כללי. אחד הפרויקטים שעבדתי בהם היה צילום לחברות המייצרות מוצרים לילדים, ושם הבנתי שאני מתקשר עם ילדים יותר טוב משאני מצליח עם מבוגרים.

אחרי כמה פרויקטים שעשיתי עם משפחות, העניין תפס אותי; נהניתי ליצור אמנות עם ילדים, ואהבתי לתפוס רגעים משפחתיים.

כמה עולה ולפי מה קובעים את המחיר של סשן הצילומים?

המחיר הוא פרטני, ונקבע על פי גודל הפרויקט. אותו סדר גודל מושפע בעיקר מזמן העבודה הנדרש, אבל נקבע גם על בסיס התוצר הסופי שהלקוחות מבקשים. יש כאלו שרוצים אלבום, יש שצריכים הגדלות ויש כאלו שהצילום עצמו מספיק להם (ללא הפיתוח). כל דבר כזה משפיע על המחיר.

 

תומר אלטר

המחיר הוא פרטני, ונקבע על פי גודל הפרויקט. תומר אלטר (צילום: באדיבות המצולם)

 

עוד עניינים שנלקחים בחשבון קשורים בהפקה עצמה: האם מדובר בצילומי סטודיו או חוץ, איזו תפאורה נדרשת, אילו אביזרים וכן הלאה. גם למספר האנשים המצטלמים יש כמובן השפעה על המחיר.

מה כדאי להכין לצילומים?

לצילומי משפחה כדאי בעיקר לבוא על בטן מלאה. לבוא מוכנים לסשן שלוקח הרבה זמן ולהכין גם את הילדים. כדאי להגיע בזמנים האידיאליים עבורם; לא בזמני השינה, אלא בזמנים בהם תשומת הלב שהם דורשים היא נמוכה וכדומה.

מבחינת ‘סטיילינג’, מדובר בטעם אישי לחלוטין, אבל כדאי תמיד לוודא שהבגדים נקיים, חדשים, מתאימים. יש משפחות שדואגות להתאים את הבגדים של כל המשפחה אלה לאלה.

מהכיוון היותר לוגיסטי, חשוב לוודא שלכל ילד יש כל הדברים שהוא צריך,  שלא יהיה מצב שנשכח איזה בקבוק בבית, ואז צריכים לדחות את יום הצילומים.

ושני דברים אחרונים להביא – הרבה סבלנות ואמון בצלם. רוב הזמן, ההתרחשות שבעדשה או במחשב שונה בתכלית מזו שעל הסט. בסופו של דבר התוצר הסופי יראה אחרת לגמרי, זו הרי האמנות: רוב הזמן הילד בוכה, ופתאום בצילומים הוא שמח. וכמובן-כמובן, לבוא עם הרבה מצב רוח טוב.

איזה פרויקט צילום משפחתי זכור לך במיוחד?

דווקא משהו שהיה מאתגר: היו לנו צילומי פורים בסטודיו, ואחת הילדות שהייתה שם לא-בדיוק רצתה לשתף פעולה. ההורים ניסו ‘לשחד’ אותה קצת – נתנו לה פרחים ועוד כל מיני פינוקים. לצערנו הרב הניסיונות לא צלחו; הילדה עשתה הרבה דרמות והרבה מאוד בלגן. היא ממש פירקה לי את הסטודיו. היה מאוד מאתגר להוציא מזה משהו, אבל בסופו של דבר הצלחנו. קצת פוטושופ פה ושם, ובסוף יצאו תמונות מעולות.

 

התרשמו מעבודותיו של תומר אלטר בעמוד פייסבוק שלו

 

במאמר הבא: תומר יספר לנו על צילומי היריון, החל מהזמנים האידיאליים לביצועם, עד הדברים שכדאי לדעת לפני שמזמינים צילום.

 

תומר אלטר הוא צלם משפחות מקצועי. כל המידע באתר מובא מטעמו בלבד.