העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

צילומי ילדים ותינוקות

קיים מגוון רחב של אופציות בצילומי ילדים ותינוקות: מסטודיו מוקפד ועד ללוקיישנים בחוץ, צילומי ‘סמאש קייק’, צילומי מעקב ועוד. תומר אלטר, צלם משפחות, מספק את כל המידע המקצועי בנושא

clock-icon 5 דקות קריאה
מאת: תומר אלטר
צילומי ילדים אומנותיים

(צילום: באדיבות המצולם)

 

צילומי ילדים הם מאוד נפוצים בתחום צילומי המשפחה, וקיים מגוון רחב של אופציות וסוגים: מצילומי סטודיו מוקפדים ועד צילומי חוץ ספונטניים. המאמר הבא מיועד למי שמחפשים לבצע צילומי משפחה ותינוקות.

צילומי משפחה רבים, כמו צילומי ‘סמאש קייק’, מיועדים לתעד את הילדים באירועים ספציפיים. לצד אלה ישנם צילומי מעקב ואחרים. כדי לשמוע עליהם, דיברנו עם תומר אלטר - צלם משפחות מקצועי.

מה הם צילומי ‘סמאש קייק’, וכמה הם עולים?

‘סמאש קייק’ הם צילומים מיוחדים שעושים לכבוד יום ההולדת הראשון, בגיל שנה. אנחנו מכינים סט מיוחד לעניין, וילד היום-הולדת מקבל מאיתנו עוגה. על העוגה רשום שמו, והיא מעוצבת לבחירת המשפחה. הקונספט הוא פשוט - Smash the cake.

המטרה היא ליהנות מהקצב, מהבלגן, מהאנרגיות שמתפתחות.

הצילומים מתחילים על סט מוכן מראש, והם בעיקרון צילומי יום הולדת רגילים. בסיום הסבב הזה מוציאים את העוגה, בכדי ליהנות ממנה קצת. לאחר מכן, עומד לרשות המשפחה חדר התארגנות, עם מקלחת לניקיון ולהתרעננות. באותו הזמן אני מכין סט נוסף, יותר ‘קלסי’, מעין ‘פיין-ארטס’ כזה, וברגע שהילד מוכן, כשהוא נקי ומדונדש, אנחנו מצלמים אותו על הסט החדש, כשהוא מתפרע עם העוגה.

בסופו של דבר, התוצרים הסופיים הם אלבום דיגיטלי בגודל 15 על 21 ס"מ ובהיקף של 12 עמודים, ו - ‘אינטסבלוק’ מעץ בגודל של 15 על 20 ס"מ. . לאלבום ניתן להכניס כמה תמונות שרוצים, וגם גודלן נתון לבחירה.

העלות של הכול – כולל העוגה – היא בדרך כלל 850 שקלים. בהתאם לשיתוף הפעולה של הילד, הסשן לוקח בערך שעתיים, שעתיים וחצי.

אילו אופציות יש לצילומי יום הולדת של ילדים ומה המחיר שלהן?

אופציה נפוצה מאוד היא תמיד ‘בוק’ – בת מצווה ובר מצווה. בחגיגות גיל שלוש, נהוג גם לעשות צילומי ‘חלאקה’. גם צילומי גיל שנה הם צילומים נפוצים מאוד.

מעבר לצילומי יום הולדת, גם צילומי חגים כאלו ואחרים הם מאוד נפוצים, במיוחד צילומי פורים – שהם תמיד כיפים ומתאימים לכל הגילאים.

מבחינת עלויות, הדברים מאוד מאוד משתנים: כל הפקה והדרישות שלה – זמן, מיקומים, עריכה ועוד. ‘חלאקה’ לדוגמה, עולה באזור ה-350 שקלים, אבל שוב, מאוד תלוי במה רוצים לעשות. בוק בת מצווה הכולל ספר, צילומי חוץ וסטודיו ומגוון תסרוקות ותלבושות, יעלה אחרת מאחד שידרוש פחות.

מהם צילומי מעקב גדילה? כמה עולים צילומים כאלה?

‘מעקב גדילה’ היא סדרת צילומים שבה אנחנו מלווים את הילד או הילדה במשך השנה הראשונה לחייו,  מצילומי היריון ועד יום ההולדת הראשון.

כל חודש, בתאריך קבוע, מבצעים סדרת צילומים בעלת אותו הקונספט, בפורמט שחוזר על עצמו מחודש לחודש. בכל תמונה מוצג התאריך, מספר החודש, ומחודש לחודש רואים את התפתחות הילד. המעקב החודשי נמשך שנה, ואז חוגגים בצילומי גיל שנה – שזה סשן צילומים המסכם את כל האלבום. בסוף התהליך מקבלים את כל הצילומים בפורמט של לוח שנה, ואפשר כמובן גם להדפיס בהרבה צורות נוספות.

מבחינת עלויות, מדובר במשהו יחסית יקר, מאחר והוא דורש הרבה השקעה והתעסקות, ולאורך זמן. מדובר ב-14 מפגשים, שכל אחד מהם דורש הקמה, צילום ועריכה, ולכל החומרים כמובן מכינים גיבוי. הדברים האלו דורשים הרבה התעסקות ותשומת לב, ולכן העלות תלויה מאוד בדרישות הלקוח, במה בדיוק עושים ואיך. לדוגמה, הצעת המחיר האחרונה שנתתי (והתקבלה), הייתה על סך 4,500 שקלים.

אילו קשיים יש בצילומי תינוקות?

הקשיים העיקריים הם ילדים בוכים או לא מרוצים. לפעמים ההורים הם של ילד ראשון, והחוויה הראשונית עלולה לעורר לחץ; לפעמים קר לילד, לפעמים חם לילד ולפעמים הילד צריך להתפנות. להתפנות על כל הציוד, לדוגמה, ועל ההורים, הרקעים והסט. אבל באמת, אין מה לדאוג. שום ‘קושי’ לא באמת קשה, ושום דבר הוא לא סיפור: קורה מה שקורה, ואין ממה להרגיש לא בנוח. לא משנה מה זה, זאת לא הפעם הראשונה ולא האחרונה, ואני יודע בדיוק איך להתמודד עם כל הדברים. הכוונה היא תמיד להוציא לקוח מרוצה, ומעולם לא נתקלתי בסיטואציה שבה זה היה בלתי אפשרי.

 

ילד בוכה בצילומי סמאש דה קייק

הקשיים העיקריים הם ילדים בוכים או לא מרוצים. תומר אלטר (צילום אילוסטרציה: Shutterstock)

 

איך ההורים יכולים לעזור לצלם בצילומי התינוקות/ילדים?

לסמוך עליו ולתת בו אמון: הגעתם לבעל מקצוע שיודע לעבוד עם ילדים.

מעבר לזה, לתת יד זה תמיד נחמד: להחזיק משהו, להחזיק את הילד, "למשטר” טיפה את הילדה כדי שלא תתפרע, ומעבר לזה - לבוא סבלנים, לבושים יפה, ועם מצב רוח טוב.

 

לעמוד הפייסבוק של תומר אלטר

 

תומר אלטר הוא צלם משפחות מקצועי. כל המידע באתר מובא מטעמו בלבד.

 

אולי יענייו אותך:

- צילומי היריון עם צלם מקצועי

- צילומי משפחה מקצועיים