העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך הצימרים המיוחדים

צימר לא חייב להיות בקתת עץ. בואו להכיר את שלל הסוגים המיוחדים!

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

תיירות הצימרים בישראל נמצאת בפריחה מרשימה מאוד כבר כמה שנים. הציבור בישראל אוהב את פיתרון הנופש המפנק הזה, והצימרים בכל הארץ נמצאים באחוזי תפוסה גבוהים כמעט לאורך כל השנה. מגמה זו הובילה גם לריבוי צימרים, כאשר בכל מושב או ישוב כפרי נבנים בכול שנה צימרים חדשים. כדי לעמוד בתחרותיות הגבוהה בין הצימרים השונים נבנו גם הצימרים המיוחדים יותר. מדובר בצימרים אשר פונים לקהלים מסוימים או מציעים חווית לינה משובחת ולא שגרתית.

צימרים - לא רק בקתות עץ

המדריך הבא ישפוך אור על שלל צימרים מיוחדים, ואולי לאחר שתקראו אותו תשתכנעו שבנופש הבא שלכם אתם בוחרים לישון בצימר יוצא דופן.

  • צימרים מאבן: באופן מסורתי, צימרים הם מבנים קטנים ואלגנטיים העשויים עץ ועיצוב הפנים שלהם נוטה לכיוון העיצוב הכפרי רומנטי. הבנייה מעץ מעניקה לצימרים תחושה מיוחדת – בעיקר בישראל בה רוב הבניינים הם מבלוקים ובטון. מגמה ותיקה יחסית של צימרים מיוחדים היא בנייתם דווקא מאבן. חדרי אירוח אלו מציעים אווירה שונה לגמרי מהאווירה בצימר מעץ ומראה מיוחד במינו. יש היום צימרים הבנויים כמערות חצובות, אותנטיות ומקסימות וצימרים שהם בעצם מבני אבן המעניקים אווירה של בית אחוזה עתיק.
  • צימרים מבודדים: נכון שהרעיון הכללי של נופש בצימר הוא במקרים רבים פרטיות, רומנטיות, התבודדות ושקט – אך בפועל במקרים רבים הצימרים נמצאים באזורים בהם יש עוד הרבה צימרים. מגמה נוספת בתחום מציעה צימרים מבודדים באמת – התופעה בולטת במיוחד  במדבר. צימרים מבודדים מציעים אפשרות אמיתית ומיוחדת לתפוס מרחק מהעולם. הצימרים מרוחקים מאוד זה מזה ומכול מבנה אחר, תחושת הפרטיות והשלווה היא מוחלטת.
  • דגש על ארוחות גורמה: על מנת לבדל את עצמם ולהתאים לקהל נופשים המעוניין גם בחוויה קולינרית לצד חווית הלינה, יש כיום צימרים השמים דגש נרחב על ארוחות גורמה המוגשות לשוהים במקום. יש צימרים עם שף פרטי המכין ארוחות מפוארות ומשובחות ללנים בחדרים – במודל של מסעדה קטנה בקרבת הצימרים למשל, ויש צימרים המציעים שף פרטי המבשל במיוחד רק לזוג אחד.
  • צימרים יוקרתיים: לצד הצימרים "הרגילים", נפתחו בשנים האחרונות מתחמי צימרים יוקרתיים מאוד. צימרים אלו כבר גולשים למעשה לכיוון של מלונות בוטיק. מדובר על צימרים בעיצוב מרהיבו מיוחד במינו, תוספות מיוחדות כמו בריכות אבן בנויות בקרבת מקום ואפילו בריכה פרטית לכל צימר. בצימרים אלו ניתן לקבל ארוחות גורמה, טיפולי ספא מפנקים, טיולים מיוחדים וכדומה.
  • צימרים בקונספט מיוחד: יש כיום מתחמי צימרים המציעים קונספט מיוחד, מעבר לחוויית אירוח איכותית ומפנקת – למשל צימרים המיועדים לחופשות בריאות, צימרים עם פעילויות רוחניות, צימרים המציעים פעילות ספורטיבית מיוחדת באזור הנופש וכן הלאה.

אם נמאס לכם מהצימר הרגיל אתם בהחלט מוזמנים לנסות את אחד מהצימרים שנשענים על קונספט ייחודי כזה או אחר, אנו בטוחים שאת החופשה הזו לא תשכחו.
 

search