העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

חישוב עלות צביעת הבית: החומרים

כדי לחשב את עלות צביעת בית או חדרים בבית, יש לקחת בחשבון מספר גורמים. עלות יום עבודה של צבעי היא עניין אחד, אבל רבים שוכחים לקחת בחשבון את עלות הצבעים ויתר החומרים והכלים.

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

כדי לחשב את עלות צביעת בית או חדרים בבית, יש לקחת בחשבון מספר גורמים. עלות יום עבודה של צבעי היא עניין אחד, אבל רבים שוכחים לקחת בחשבון את עלות הצבעים ויתר החומרים שקשורים בצביעה ובצבעים. הנה מה שצריך לקחת בחשבון לפני התחלת פרוייקט צביעה.

עלות חומרים נלווים לצביעה ולצבעים

מדללים, חומרי איטום לחורים וסדקים, אמצעי תיקון לקירות גבס, ועוד. עלות החומרים האלה קטנה יחסית, אבל כדאי לשים בצד כמה שקלים גם עבורם, ולא רק עבור הצבעים עצמם. אל תשכחו צבע יסוד – דבר חשוב, בעיקר בצביעה על צבע קיים.

אם אתם מתכננים להזמין צבעים וסיידים רק לביצוע חלקים מהעבודה, ולבצע את השאר בעצמכם, קחו בחשבון גם עלות של כלי עבודה: מברשות, רולרים וכד'. בנוסף, אל תשכחו שצבעים מלכלכים: קנו גליל גדול של קרטון גלי פשוט לכיסוי רצפה (או הרבה עיתונים ישנים) וניילון – פוליאתילן. את אלה אפשר להשיג כמעט בכל חנות לחומרי בניין או חנות צבעים.

חישוב עלויות הצבע

יש לזכור שהמחיר שאתם תשלמו בחנות צבעים וחומרי בניין עבור הצבעים, והמחיר שישלם עבורם בעל מקצוע - שונים. למרות זאת, אם אתם מרבים לקנות בחנות חומרי בנין כלשהי, או שהפרוייקט שלכם הוא פרוייקט גדול יחסית – דירה או בית שלמים, כולל צביעה של ארונות ומשקופים ולא רק קירות – כדאי לכם לנסות ולקבל מחיר לפי מחירון צבעים או שיפוצניקים.

עלות הצבעים תלויה בכושר הכיסוי של הצבעים ובמחירם ההתחלתי - ישנם צבעים זולים וישנם יקרים יותר, אבל יש לבצע את החישוב כולל כושר הכיסוי. לכל יצרן ישנו מחירון הצבע שלו, כמובן, ואם הצבעים שאתם רוצים משלבים אפקטים שונים הם יהיו כמובן יקרים יותר.

חשבו את מחיר הצבע על השטח הדרוש לצביעה:

גובה הקיר כפול רוחב הקיר = שטח הקיר. בחדר רגיל, רצוי לכלול את החלון והדלת בתחשיב, כיון שזה משמש סוג של מקדם בטחון. אם החלונות גדולים במיוחד, אפשר להסתפק בחישוב קירות ללא חלונות, עם מקדם בטחון מתאים.

כאשר תמצאו כמה שטח יש לכם, בידקו מה כושר הכיסוי של כל אחד מהצבעים בו אתם מעוניינים – שכבה ראשונה ושכבה שניה. התיעצו עם המוכרן בחנות חומרי בניין בקשר לחישוב הסופי של כמות הצבע הדרושה לכם.

טיפ חשוב: אין צורך לקנות את כל הצבע במכה אחת. בעבר, ערבוב הגוונים היה נעשה ביד ולעיתים היה קשה להגיע לגוון אחיד בהזמנות צבע חוזרות. כיום, מחְשבים מנהלים את ערבוב הצבעים והשגת הגוונים, ולעניין זה אין כמעט חשיבות. לכל היותר, אם אתם מתקרבים לסוף דלי הצבע וצריכים להזמין מנת צבעים נוספת, אתם יכולים לערבב שאריות צבע טריות עם אצוות הצבעים החדשה ולהיות בטוחים באחידות הגוונים.

search