העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הקירות משעממים? קבלו רעיונות מצבעים

קמתם בבוקר, הסתכלתם על הקיר שממול ו... אופס, הוא משעמם! הצבעים אותם צבעים כבר חמש שנים, ורק קורי העכביש בפינה מכניסים קצת עניין לחדר

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

קמתם בבוקר, הסתכלתם על הקיר שממול ו... אופס, הוא משעמם! הצבעים אותם צבעים כבר חמש שנים, ורק קורי העכביש בפינה מכניסים קצת עניין לחדר.

זה לא חייב להיות ככה. עם קצת צבע, מעט דמיון ומעט תוספות אחרות, הקירות שלכם יכולים להיראות אחרת לגמרי

 

זה נראה כאילו שכל עשור בהסטוריה יש לו הטרנד שלו, בכל מה שקשור בצבעים ואפקטים:

בשנות השמונים גילינו את קירות הגבס. את הצביעה החלקה, את הנישות ואת התקרות המונמכות, צבועות לבן בוהק. בשנות התשעים הציגו הצבעים ומעצבי הפנים את הספוג: אם היה לך צבע מתאים, יכולת לקחת ספוג במקום מברשת, ולצבוע את הקירות בקלות רבה. נכון, עדיין משתמשים בספוג בעיקר, אך לא רק, לפינות ולמקומות בהם חשובה צביעה ישרה. מצד שני, צביעת קירות שלמים בספוג כבר לא פופולרית יותר וספק אם תראו קירות מחוספסים וצביעה עם אפקטים של בועות.

בחמש או שש השנים האחרונות אנחנו משתמשים יותר ויותר בשליכט צבעוני סוג של צבע טיח, שמיישמים עם מרית ולא עם מברשת. בתוך השליכט הצבעוני מכניסים היצרנים גרגרים בגדלים משתנים. אלה משווים לקירות מראה מחוספס ותחושה חמימה יותר. שימושים לסוג גימור צבע כזה? חדרי אמבטיה, כניסות וקירות להדגשה בחללים גדולים, כמו הסלון. מה שכן, צביעה בשליכט צבעוני דורשת מיומנות ויכולת היא לא לחובב המתחיל, ורצוי מאוד להזמין צבעים אם רוצים לצבוע בחומר זה.

כיום ישנם אין ספור רעיונות שאפשר להשתמש בהם לצביעת קירות או לתוספת אלמנטים להגדלת העניין בחדר. הנה שלושה מהם:

טפטים אלה כבר ממש לא מה שהיו פעם. על הצבעים להכין את הקירות ולהחליק אותם היטב, ואז אפשר לצבוע בצבע יסוד ולהדביק טפטים. אל תנסו להדביק טפט או מדבקות על ריק שלא טופל כהלכה על ידי צבעים או שיפוצניקים.

מדבקות במקום לצבוע, אפשר להשתמש במדבקות בצורות שונות. אלה משמשות בעיקר בחדרים ייעודיים חדרי ילדים, חדרי שינה, מטבח וכד'.

בלוקים של צבע - טכניקת צביעה פשוטה שנועדה להבליט מקומות ואלמנטים מסוימים. צובעים עיגולים גדולים, ריבועים או כל צורה אחרת על הקיר. אלמנטים צבעוניים כאלה יכולים להבליט למשל יצירת אמנות קטנה והם מתאימים ליישום סביב אהיל או גוף תאורה אחר. כדי להבליט תמונה או יצירת אמנות אחרת, לוקחים צבע אחד מתוך היצירה ומשתמשים בו כדי ליצור את גוש הצבע:

כדי ליצור 'גוש צבע', מתכננים מראש את האלמנטים השונים על נייר. אחר כך משרטטים את הצורה על הקיר במקום המתאים, בעפרון. מדביקים מסקינג טייפ קל להסרה סביב השרטוט וצובעים בתוכו. אם לא הצליח לכם - צובעים מעל לאלמנט וזה הכל. לא צריך לצבוע את כל הקיר מחדש או להזמין צבעים לשיפוץ כללי.

search