העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המדריך לעבודה עם צבעים וסיידים

לא מספיק רק לבחור צבעים וסיידים מקצועיים ואמינים, צריך גם לדעת מה לבקש מהם

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

נכנסים לבית חדש או דירה? צריך לחדש את מראה החדרים? לא די לבחור צבעים וסיידים טובים: כדאי לדעת גם מה לבקש מהם לבצע בפועל בזמן השיפוצים.

הכנה לצבע

לכאורה, צביעה היא עניין פשוט וקל: בוחרים צבעים מתאימים, לוקחים פח ומברשת וצובעים את הקירות. זה יכול להיות פשוט – אם הקירות שלכם מוכנים לצביעה – אבל זה יכול להגמר בבכי, אם הצבעים לא יכינו אותם לצביעה כהלכה.

ראשית, בין אם אתם מדברים על סיוד קירות או צביעת קירות, יש למלא סדקים וחורים בקירות. הצבעים או הסיידים יוציאו את כל הברגים והמסמרים שהכנסתם בקיר, ימלאו החורים בחומר מילוי ויחליקו הכל. דבר דומה הם יעשו עם סדקים: צבעים או סיידים חרוצים ירחיבו את הסדק וינקו אותו, ורק אז ימלאו אותו בחומר מילוי. לאחר שה'שפכטל' יתייבש, הסיידים יחליקו אותו.

החלקת הקיר חשובה מאוד לצביעה. הליטוש בנייר זכוכית מסיר שכבות צבע ישנות ורופפות, אבל מסיר גם שומן שהצטבר ונדבק לקיר. אם הצבעים לא יעשו החלקה טובה וניקוי של הקירות – צבע חדש לא יתפס על הקיר וכל השיפוצים שתעשו ירדו לטמיון.

לאחר החלקת הקירות חשוב לצבוע אותם בשכבה של חומר מסוג בונדרול ואז צבע בסיס שמתאים לצבעים בהירים או כהים. "צבע" זה מאפשר לצבע האמיתי להצמד היטב לקיר הקיים או לשכבת צבע קודמת. הוא גם מאפשר לקיר לנשום, ומונע הצטברות לחות והתפתחות עובשים.

טיפ נחמד: צביעת קירות או סיוד במהלך שיפוצים היא הזדמנות מצוינת להעביר כבלי חשמל חדשים בקירות, להתקין שקעים לטלפון, ועוד. לפני שאתם מזמינים את הצבעים, הזמינו חשמלאי מוסמך לבצע עבודות חשמל אלה.

סוגי צבעים – סיד סינטטי וצבעים אקריליים

קיימים סוגים שונים של צבעים וסיד: הסיד הסינטטי הוא פופולרי מאוד אצל סיידים לסיוד קירות מהיר וחידוש תקרות. אם החלטתם להזמין סיידים לסיוד קירות בסיד לבן, בקשו מהם 'לשבור' את הצבע הלבן במעט מגוון שחור או אחר: קירות מסויידים לבן נשמעים רומנטיים מאוד, אבל הם מסנוורים. הייתרון של סיד סינטטי מול סיד כבוי, הוא שהוא לא נשחק או מתנגב, אך גם סיד סינטטי עלול להיות לא רחיץ.

מלבד סיד סינטטי, קיימים צבעים אחרים שמבוססים על מים: צבעים אקריליים רחיצים, קלים ליישום ולא יקרים. "צבע פלסטי" הוא שם כולל לצבעים אלה. כשנותנים לכם הצעת מחיר לשיפוצים, בידקו בחנות חומרי בניין אם הצבע עליו מדברים אתכם הוא צבע שמתאים לשיפוצים שלכם: קירות פנימיים, יישום על צבע ישן או סיד, האם הוא צבע 'נושם' ועוד ועוד. בהקשר הזה, בידקו כמה צבע דרוש לכיסוי מטר רבוע של קיר, והתאימו את הצעת המחיר של הצבעים לנעשה בשטח: צבעים או סיידים לא מנוסים עלולים לטעות בחישוב הכמויות, מה שבסופו של דבר עלול לייקר את עלות השיפוצים.

search