העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ניקוי פרקט למינציה: כיצד שומרים עליו

פרקט למינציה עלול להיות רגיש יותר לחומרים שונים, מאשר פרקט עץ מלא. כיצד מבטיחים את שלומו של פרקט למינציה וכיצד מנקים אותו?

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

פרקט למינציה עלול להיות רגיש יותר לחומרים שונים, מאשר פרקט עץ מלא. כיצד מבטיחים את שלומו של פרקט למינציה וכיצד מנקים אותו?

אז איך שומרים שליו נקי לאורך זמן

השיטה הטובה ביותר לניקוי פרקט למינציה היא לשמור עליו נקי ככל האפשר, באופן שוטף. במיוחד בארצנו עמוסת האבק, כדאי להעביר סמרטוט יבש על פני הפרקט בכל כמה ימים, כדי להרחיק אבק וגופים שונים שעלולים לשרוט אותו. מי שמנקים פרקט למינציה באופן רגיל, מכירים את עניין הצטברות השיער, שברי הצעצועים השונים ויתר אלה שעלולים לגרום נזק לפרקט.

אם אתם לא בעניין של סמרטוטים יבשים לניקוי פרקט למינציה, אתם יכולים להשתמש בשואב אבק עם מברשת יעודית לניקוי פרקטים, שהיא רכה יחסית. לניקוי פרקט למינציה, אל תשתמשו במברשות גסות, שעלולות לשרוט את ציפוי הפרקט.

איך לנקות פרקט נכון

כשאתם מברישים או מנקים פרקט – כל פרקט, בין אם מדובר בלמינציה או אחר – נקו עם כיוון הלוחות. כך תבטיחו שאתם אוספים הכל ולא משאירים כלום בין החריצים.

ומה עם נוזלים?

אם נשפכו נוזלים על הפרקט יש לספוג אותם במהירות. אל תשאירו נוזלים להספג בפרקט הלמינציה כיון שהוא עלול להתנפח ולהנזק. באותו אופן, אם החלטתם להשתמש במים לניקוי פרקט למינציה, עשו זאת במטלית לחה טבולה במים חמים ויבשו מיד לאחר הניקוי.

כל כמה זמן יש לשטוף את הפרקט

חשוב לדעת שמים חמים הם הפתרון הטוב ביותר לניקוי פרקט למינציה כיון שהם עדינים מאוד ולא פוגעים בציפוי הפרקט. נקו את הפרקט במים כל כמה חודשים ובמידה והצטבר לכלוך שאי אפשר להוריד בניגוב.

"פטנט" נוסף לניקוי פרקט למינציה הוא בשימוש בתמיסה מהולה של חומץ.

חומץ הוא חומר ניקוי נהדר: הוא טבעי וידידותי לסביבה, זול ויעיל. לניקוי פרקט למינציה, הכינו לכם תמיסה של 60 מ"ל (מעט יותר מרבע כוס) חומץ בליטר מים חמימים. אם אתם לא משוכנעים שחומץ יהיה יעיל – אולי הכתמים עקשנים – הוסיפו כפית דטרגנט עדין, כמו נוזל לניקוי כלים – לתמיסת החומץ.

כיצד לפזר את חומר הניקוי על גבי הפרקט

את תמיסת ניקוי פרקט הלמינציה שלכם העבירו לבקבוק עם מתז ("שפריצר") מתאים. התיזו בכל פעם מעט מהנוזל על הכתם ונקו עם מטלית רכה. אל תתפתו לעבוד על משטחים גדולים של הפרקט, כיון שלא תספיקו ליבש בזמן ועלול להגרם נזק ללמינציה.

לסיכום:

מה שלא יהיה: לניקוי פרקט למינציה לעולם אל תשתמשו בחומרי ניקוי שמיועדים לרצפה, לשטיחים או אפילו לעץ. לניקוי פרקט למינציה הקפידו להשתמש בחומרים עדינים ככל האפשר. במקרה שאינכם בטוחים, נקו קודם בפינה נסתרת וודאו שלא נגרם נזק לפרקט.

search