העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך לעיצוב זר פרחים

אפשר להזמין סידור או זר פרחים מוכן מראש, אבל אפשר גם אחרת: כך תעצבו בעצמכם ותבנו זר פרחים מקורי, אישי משלכם, שיתאים למועד ולאירוע וכמובן לאדם שמקבל אותו. זרי פרחים וסידורי פרחים הם מתנה מצוינת ומקסימה למגוון רחב של הזדמנויות ואירועים.

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
בחור מכין זר פרחים טרי בעזרת שלל אביזרים

מקטנים ועד גדולים, קיימים סוגים רבים של זרים ושפע של פרחים ססגוניים שניתן לבחור מהם. רוב האנשים בוחרים לקנות זר פרחים מוכן מראש, אך יש גם אפשרות לעצב ולבנות את זר הפרחים בעצמכם. עיצוב הזר בעצמכם הוא לא רק פעולה יצירתית, אלא זו גם אפשרות מצוינת לצקת משמעות נוספת לזר ולהפוך אותו למתנה אישית מאוד, מקורית ואפילו לא שגרתית. במאמר הזה נספק לכם מספר טיפים להכנה עצמית של זר פרחים יפה.

בחירת הפרחים

בחירת הפרחים היא השלב הראשון והחשוב ביותר בעיצוב הזר שלכם.
רוב הזרים כוללים מספר פרחים עיקריים, כמה פרחים משניים ומה שנקרא בשפה המקצועית "ירק", כלומר עלים גדולים או קטנים, ירוקים, או פרחי מילוי זעירים. כל עונה בשנה והמגוון שלה, אבל יש הרבה סוגי פרחים קטנים וגדולים, צבעוניים מאוד ובוהקים או בהירים ורכים, מקומיים או אקזוטיים, כך שאין גבול ליצירתיות.

התאמת הפרחים לסוג האירוע

התאימו את הפרחים לסוג הזר שברצונכם לעצב בהתאם לאירוע עבורו הזר מיועד. פרחים ססגוניים וצבעוניים לאירועים משמחים, ורדים אדומים או פרחים לבנים לזר רומנטי ופרחים אלגנטיים ופשוטים לאירוע רשמי יותר.
לרוב רצוי לעצב זר עם מוטיב צבע מרכזי ותוספות קטנות של צבעים משלימים. אפשר לעצב זר צבעוני מאוד אך חשוב להקפיד שהוא לא יהיה צעקני ועמוס מדי.
שימו לב גם לאופי מקבל הזר: אנשים עצורים או ביישנים יעדיפו זרים קטנים או עדינים יותר. מי שהוא בעל אופי "לוהט" יעדיף גם זר שכזה, שבו הוא יכול להתגאות ולהראות אותו לכולם. שימו לב לא לשלוח זר גדול מדי או בעל מסר אישי מאוד למקומות עבודה או לסיטואציות שבהן אין פרטיות.

 

 

אישה קוצצת גבעולים לזר פרחים

 

אורך גבעולים ופרזול

התאימו את אורך הגבעולים למבנה הזר.
אם הזר אמור להיות בגובה אחיד, יש לקצוץ את הפרחים והירק כך שכולם יהיו בגובה אחד. בזרים 'מדורגים', קוצצים את הגבעולים בצורה שלמעשה תבנה את הדרוג: פריטים מרכזיים יהיו בעלי גבעול ארוך יותר מאלה שיהיו סביבם. ככלל, אורך הגבעולים של פריטים דומים צריך להיות כמה שיותר אחיד וכמובן כזה שיבטיח שהזר יהיה יציב בכלי מתאים.
יש פרחים רבים (למשל דליות וגרברות) שלהם גבעולים עדינים שנוטים להישבר. פרחים כאלה רצוי לחזק בעזרת חוט ברזל דק שניתן להשיג בכל חנות פרחים: נועצים את קצה החוט העליון בבסיס התפרחת ומלפפים את החוט לאורך הגבעול, כלפי מטה.

גבעולים חלקים ונקיים

חשוב לשמור על גבעולי הפרחים נקיים וישרים, ללא קוצים וללא עלים קטנים, או בולטים מתחת לכותרת הפרח.
הזר צריך להיות יציב מבחינת המראה שלו כאשר התפרחת המרכזית היא זו שמייצרת את נקודת הפוקוס והשאר – את המראה הכללי. את תחתית הגבעול קוצצים באלכסון.

יצירת בסיס הזר

בהכנת זר פרחים צריכים לבנות קודם כל את בסיס הזר.
על השולחן, מניחים לרוחב את עלי הירק של הזר ועליהם ענפי קישוט למיניהם – ענפים צבעוניים, עלים צבעוניים ושאר הפריטים.
לאחר יצירת הבסיס מתחילים להניח את הפרחים עצמם במיקומים מתאימים ואלגנטיים, כאשר הפרחים המרכזיים מונחים במרכז הפריסה. לאחר שכל הפריטים מונחים, אוספים את הזר מבחוץ פנימה ונותנים לו סיבוב קל במרכזו, כך שהגבעולים יוצרים מעין צורת איקס, שמעניקה תוספת יציבות לזר כולו.

 

אישה קושרת את הזר פרחים שהכינה

 

מסגרת וקשירה

לאחר הרכבת הזר עצמו בוחנים את המראה הכללי שלו.
אם אתם מרוצים מהמראה ומהתכולה, זה הזמן לקשור ולעטוף אותו. אחרת, הוסיפו לו מה שלדעתכם חסר. אפשר ליצור לו מעין מסגרת, מבוססת על עלי שרך או עלים ירוקים אחרים או לנעוץ במרכז עוד פרח מרכזי או שניים, למיקוד.
את הזר לא חייבים לקשור. אפשר לעטוף אותו בצלופן ולהסתפק בכך, אך הקשירה תוסיף יציבות וחוזק לזר, בין אם הוא גדול ובין אם הוא קטן. בסיום העיטוף או הקשירה קוצצים את קצות הפרחים הבולטים למטה, כך שבסיס הזר יהיה בגובה אחד.
הסיפוק מהכנת זר פרחים לבד הוא רב מאוד; זהו זר בעל משמעות גדולה יותר לשני הצדדים. תהליך הכנת הזר מהנה ומרגיע, ואפשר כמובן ליצור שילובי פרחים מרהיבים ומגוונים במיוחד; כאלה שלא תמצאו בשום מקום אחר.

רוצים להזמין זר פרחים בהתאמה אישית למתנה מושלמת? חנויות הפרחים המובילות בתחום מחכות לכם בקטגוריית פרחים באתר B144.

search