איך בוחרים חנות פרחים

לעיתים נדמה כי ניתן למצוא בכל פינת רחוב חנות פרחים. כיצד בוחרים את המוצלחת מבין כולן? איך בוחרים חנות פרחים מכל השפע הקיים? התשובה במדריך הבא.

אין דבר יפה יותר ממשלוח פרחים לחג או לאירוע. צבעוניות הפרחים, הריח שלהם ומראה הזר, תמיד עושים טוב בלב, גם לציניקן הגדול ביותר. חנויות פרחים יש בשפע, והיום הן מציעות לא רק זרי פרחים, אלא גם שלל מתנות נלוות.

התאמת זרי פרחים לאירוע

כדי להפיק את ההנאה הרבה ביותר מזר הפרחים שאתם מביאים או שולחים, התאימו אותו קודם כל לאירוע ולמקבל. ברור מאליו שזר ורדים אדומים, ארוכים וגדולים, יתאים יותר לבחורה או אשה, מאשר לגבר. משלוח זרי פרחים לגברים הוא עניין פחות מקובל, ולרוב כדאי לכן לשלוח עציץ, מלווה במתנה כלשהי.

אם אתם בוחרים להרכיב זרים לאירוע – לשולחנות או לקבלת פנים – שימו לב לצבעוניות הכללית של קישוטי אולם האירועים ולאופי האירוע: זר פרחי שדה יתאים לחתונה קיצית של יום שישי בצהריים, למשל. זרי פרחים כבדים יתאימו לאירוע ערב נוצץ, וכדומה.

הקפידו שלא להעמיד זרים גדולים וגבוהים מדי על שולחנות האורחים: הם יסתירו את היושבים זה מזה, ועלולים גם להסתיר את המתרחש על רצפת הריקודים ואפילו את החופה. זרי פרחים עגולים יתאימו לשלוחנות עגולים, וזרים מאורכים – לשולחנות רבועים.

טריות הפרחים

כיום, מקובל מאוד להחזיק פרחים בקרור, עד למכירתם. חלק גדול מיופיו של זר פרחים תלוי במידת הטריות שלו, וזר פרחים שהוחזק זמן רב בקרור לא כדאי לקנות, אפילו אם מפתים אתכם בתוספת מתנות. זרי פרחים טריים לא רק שיחזיקו יותר זמן בבית מי שיקבל את הזר או משלוח הפרחים, אלא שהם גם ייראו טוב יותר: הפרחים יהיו זקופים, הצבעים שלהם יהיו חיוניים ומבריקים, ואפילו יהיו להם ריחות...

מחיר הפרחים

מחיר הזר לא תלוי רק בכמות הפרחים או בסוג המתנה או הכד המצורפים, אלא גם בסוגי הפרחים ובאורך שלהם. ורדים אדומים-כהים, גדולים וארוכים יהיו יקרים כמובן הרבה יותר מפרחי שדה או מוורדים קטנים וקצרים. בהתאם לאופי המקבל או האירוע, לעיתים עדיף להשקיע בזר מפרחים צנועים יותר, אך גדול יותר, ולפעמים דווקא המינימליזם שבתריסר ורדים אדומים הוא הדבר העדיף. כדאי להתיעץ עם המוכר בחנות או עם השוזר, כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר למחיר.

סוגי המתנות

המתנות שמלוות זרים ועציצים מגוונות היום מאוד. לרוב מדובר בשוקולדים מסוגים שונים או בקבוקי יין, אבל אסור לשכוח גם את ה'וואזה' – הכד שבו נתון הזר: הוא עשוי לייקר את הזר מאוד, ולפעמים שלא לצורך. חנויות פרחים ומשלוחים מציעות גם שמיכות מפנקות, בובות פרווה – דובים בגדלים שונים – ועוד ועוד. כמובן שאם אתם מביאים את הזר בעצמכם, ולא שולחים אותו במשלוח, תוכלו לצרף לו כל דבר שעולה על דעתכם.

משלוחי פרחים בכל הארץ

הרבה חנויות מציעות משלוחי פרחים בכל הארץ. למעשה מדובר ברשתות של חנויות פרחים, שעובדות זו עם זו, מרכיבות את הזרים ושולחות אותם. באתר b144 תוכלו למצוא לא מעט חנויות פרחים שמתמחות במשלוחי פרחים דרך האינטרנט. עלות משלוח הפרחים תהיה תלויה במרחק, אבל גם בגודל הזר ובמורכבות שלו, וכדאי לעשות 'שופינג' גם בנקודה הזו, כדי שעלות המשלוח לא תהיה שווה לעלות זר הפרחים כולו...