העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

בחירת פרגולות למרפסת שמש

יש לכם מרפסת שמש קטנה ואתם מעוניינים לסגור אותה או לבנות עליה פרגולה? תשמחו בוודאי לדעת שישנו היום מגוון פתרונות גדול ומגוון סוגים של פרגולות למרפסת שמש

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

יש לכם מרפסת שמש קטנה ואתם מעוניינים לסגור אותה או לבנות עליה פרגולה? תשמחו בוודאי לדעת שישנו היום מגוון פתרונות גדול ומגוון סוגים של פרגולות למרפסת שמש

אחרי שנים שבהן דירות נבנו ללא מרפסות בכלל, הופיעו שוב מרפסות קטנות - מרפסות שמש בדירות רבות בארץ. מרפסות שמש, כשמן כן הן, נבנות כשהן חשופות וללא גג מעליהן.

כדי ליצור צל מעל מרפסות אלה מציעים היום יצרני ומתקיני פרגולות רבים מה שנקראות פרגולות למרפסות שמש. בנוסף, רפורמת הפרגולות המפורסמת הפכה את נושא פרגולות למרפסת שמש לקל יותר, מהיר וזול ליישום.

פרגולות למרפסת שמש מעיקרן אינן פרגולות עצמאיות. מדובר בפרגולות שהשטח שלהן קטן יחסית והן נתמכות לפחות מכיוון אחד עלקיר בניין ומהכיוון השני על מעקה המרפסת. פרגולות למרפסת שמש מבוססות לכן על שני עמודים בלבד, למרות שאם המרפסת ארוכה וצרה, יכול להיווצר מצב שבו ישנו צורך בעמוד נוסף.

חומרי הבניה של פרגולות למרפסת שמש

פרגולות למרפסת שמש אפשר לבנות מאותם חומרים מהם בונים פרגולות לגינה עצמאיות או נתמכות מבנה. פרגולות למרפסת שמש אפשר לבנות מעץ או מ PVC, אבל בשנים האחרונות רואים יותר ויותר פרגולות למרפסת שמש שעשויות מאלומיניום.

מדובר בחומר קל שלא מצריך חישוב עומסים, קל ליישום ובנייה וקל מאוד לצביעה. פרגולות למרפסת שמש שעשויות מאלומיניום מוצעות לכן במגוון עצום של צבעים ודוגמאות; מה שיקבע לעיתים קרובות את מראה הפרוגלה הוא יותר הטעם שלכם, ופחות אילוצים טכניים.

לאחר שהחלטתם מהו החומר העיקר ממנו תבנה הפרגולה שלכם למרפסת שמש, תוכלו להמשיך ולבחור את חומר ושיטת בניית הגג של הפרגולה:

גגות לפרגולות למרפסת שמש יכולים להיות סגורים לגמרי בלוחות פוליגל למשל או שתניחו שלבי מתכת, עץ או PVC שייצרו את משטח ההצללה. לוחות פוליגל אוטמים מפני מים, אבל הם לא מאפשרים לאוויר חם לעלות ולצאת, כך שהישיבה מתחת לפרגולה אינה בהכרח נעמה. מנגד, שלבי מתכת אלומיניום או חומר אחר לא אוטמים.

אחד הפתרונות שמציעים לאיטום (מקורב) של פרגולות למרפסת שמש הוא שלבי אלומיניום מתכווננים. שלבים אלה מונעים במנוע או בעזרת מנואלה ידנית. הם אוטמים כמעט לחלוטין ומאפשרים ישיבה תחת הפרגולה גם בגשם קל.

ומה לגבי קירוי צידי? גם לכך קיימים פתרונות שמתאימים לפרגולות למרפסת שמש, כאשר העיקרי שבהם מבוסס על וילונות ברזנט שנעים במסילות. את הווילונות אפשר להוריד ולהעלות בהתאם לצורך בצל, לסגור ולפתוח את המרפסת שמש בהתאם לרצונכם.

search