העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך בונים פרגולה? המדריך הקצר לבניית פרגולה

בניית פרגולה בשיטת "עשה זאת בעצמך" היא בהחלט פרוייקט אפשרי, במיוחד אם אתם בעלי זוג ידיים טובות. הנה אם כך מבוא למדריך לבניית פרוגלה, שיכניס אתכם למצב הרוח המתאים כדי להתעמק בפרוייקט.

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה
הקף המאמרים באתר b144 לא מאפשר לנו לפרסם כאן מדריך שלם לבניית פרגולה, אלא לתת לכם כמה טיפים ועקרונות. מדריכים שלמים לבניית פרגולה תוכלו למצוא באתרי עשה זאת בעצמך מתמחים.  בנוסף תוכלו לקבל מדריך לבניית פרגולה מספקי עצים וקיטים לבניית פרגולה; כאלה תוכלו למצוא באזורי תעשייה שונים ברחבי הארץ. 

על מה כן נדבר במדריך לבניית פרגולה שלנו?

בעיקר על העקרונות של בניית פרגולה: המדריך שלנו לבניית פרגולה הוא למעשה "מדריך עקרונות בבניית פרגולה". 

העקרון הראשון לבניית פרגולות:

העקרון הראשון במדריך לבניית פרגולה שלנו הוא בחירת המקום או המיקום לבניית הפרגולה. בעקרון קיימים שני סוגים של פרגולות: פרגולות עצמאיות ופרגולות שמחוברות לקיר הבית. 
פרגולות עצמאיות יכולות להיות מותקנות ממש סמוך לבית או במרכז הגינה או במיקום אחר, בלי תלות במבנה. זהו למעשה היתרון של פרגולות כאלה: המדריך לבניית פרגולה שלנו אומר שאם תבחרו לבנות פרגולה עצמאית, לא תצטרכו להתחשב בנקודות ניקוז, למשל או להתחשב בגובה היציאה לגינה. מצד שני, תצטרכו עוד זוג עמודים וקצת (הרבה) יותר עבודה. כמו כן תצטרכו לזכור להטמין קווי חשמל וצנרת מהבית אל הפרגולה.

העקרון השני

המדריך לבניית פרגולה קובע שהעקרון השני הוא בחירת חומר הגלם לבניית הפרגולה. פרגולות ניתן היום לבנות ממגוון שלם של חומרים ולא חייבים להתקבע על עץ דווקא. תוכלו לבנות פרגולה יפה מאוד, יציבה ולא בהכרח יקרה, מ- PVC; חומר פלסטי. פרגולות עשויות מתכת לעומת זאת, יהיו גם הן יציבות מאוד, לא זולות וידרשו מידה לא מבוטלת של תחזוקה. באשר לעץ, המדריך לבניית פרגולה קובע שקיימים מספר סוגים של עץ, שיכולים לשמש בסיס לבניית פרגולה. מבינהם האורן הוא הפשוט והזול ביותר אבל הוא דורש לא מעט תחזוקה ואורך חייו הקצר ביותר. 

טיפ שלישי לבניה נוחה

העקרון השלישי במדריך לבניית פרגולה מדבר על ההצללה: כמו בבנייה, המדריך לבניית פרגולה מסביר שלצורך יצירת צל אפשר להשתמש גם במגוון של חומרים. הפשוט ביותר – והזול ביותר – הוא עץ, כמובן. קונים ומתקינים קרשים דקים שאותם ניסרו בצורה אלכסונית. האלכסונים שנוצרים בין הקרשים שבתקרת הפרגולה מאפשרים לאוויר חם לצאת ומחדירים אור כשהשמש בזווית מסוימת בלבד. בגלל זה חשובה מאוד הזווית שבה מתקינים את הפרגולה עצמה ואת כיוונה כלפי השמש – עוד אחד מהעקרונות שבמדריך לבניית פרגולה; זה שמחזיר אותנו לעקרון הראשון במדריך לבניית פרגולה ולבחירה בפרגולה עצמאית או צמודה למבנה. 
 
במידה ואתם מעוניינים בעזרה מקצועית של בעל מקצוע אמין, העזרו באינדקס העסקים של בזק 144 ומצאו מתקין פרוגלות קרוב לבית.
 
 
search