העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

פינוי פסולת בניין: כך תעשו זאת נכון ותמנעו מקנסות

באופן טבעי, כאשר בונים בניין חדש או משפצים אותו, נוצרת פסולת. אם אתם מבצעים עבודות בניין, מחובתכם לפנות את הפסולת על פי חוק, כדי לשמור על איכות הסביבה והדיירים, ולמחזר את הפסולת. כיצד תבחרו קבלן מתאים לפינוי פסולת בניין, ומי בכלל אחראי לכך - הקבלן או הדייר? כל התשובות שיחסכו לכם קנסות מיותרים

clock-icon 3 דקות קריאה
מאת: צוות B144
פסולת בניין

 

תוכן עניינים:

  1. מהי פסולת בניין?
  2. באילו מקרים יש צורך בפינוי פסולת בניין?
  3. אופן פינוי פסולת בניין
  4. מי אחראי על פינוי פסולת, הקבלן או הדייר?
  5. כמה עולה פינוי פסולת בניין?
  6. כיצד בוחרים קבלן מתאים לפינוי פסולת בניין?

 

 

החברה המודרנית והחברה הישראלית כחלק ממנה, נמצאת תמיד בתהליך של בנייה. הבנייה הזאת היא מטאפורית ומעשית גם יחד - החברה שלנו בונה את עצמה ומתפתחת מיום ליום, במקביל לכך יותר ויותר מבנים נהרסים ונבנים מחדש על בסיס יום יומי.

הביקוש הרב והעלייה ברמת החיים באופן ממוצע במדינת ישראל, מובילה לכמה תהליכים דמוגרפיים וגאוגרפיים, שעיקרם המעשי הוא פנייה של הרבה אנשים לפרויקטים של בנייה או שיפוץ בניינים ולמעבר לדירה חדשה בבניינים אלה.

עבודות הקבלנים בערים הגדולות מעולם לא היו עמוסות יותר. במקביל לכך, תהליך זה גם גורם לכמות פסולת בניין עצומה, בממדים גדלים שלא הכרנו עד לשנים האחרונות.

כל עבודת בניין - החל בהריסה מבוקרת, דרך שיפוץ דירות ובתים קיימים ועד בנייה של בניינים חדשים, מייצרת הרבה מאוד פסולת. הפסולת הזאת צריכה להיערם ולהיאסף בצורה מקצועית ומסודרת, והפינוי שלה לאתרים מורשים שאמורים לקבל אותה חשוב לא פחות.

כעת נסביר על שלבי פינוי פסולת בניין נכונים, ועל החשיבות בפנייה לחברה המתמחה בתחום זה, שתספק לכם את השירות המקצועי והמקיף ביותר, בכל הנוגע לפינוי הפסולת הרבה בתהליך הבנייה.

 

מהי פסולת בניין?

 

פסולת בניין נוצרת כתוצאה מעבודת בנייה או שיפוץ. את הפסולת הזו חשוב לפנות, שכן היא מהווה סכנה לעוברים ושבים. פסולת הבניין שונה מאשפה ביתית, והפינוי שלה יבוצע על ידי חברה המתמחה בפינוי פסולת בניין שעובדת לצד הקבלן. כמו כן, השלכת פסולת בניין בשטחים פתוחים, היא עבירה שמתרחשת די הרבה, ומשרדי הממשלה השונים, נוקטים בפעולות כדי להקטין אותה.

 

פינוי פסולת בניין

(צילום: ShutterStock)

 

באילו מקרים יש צורך בפינוי פסולת בניין?

יש לפנות את הפסולת בעבודות בנייה שונות, כגון: עבודות שיפוצים ביתיים, הקמת בניין חדש, הכנת תשתיות חשמל ועוד. מומלץ להזמין את הפינוי בתחילת העבודה ולא לחכות לסופה, כדי שהפסולת לא תתעכב ותסכן את הסביבה.

 

אופן פינוי פסולת בניין

השלב הראשון של פינוי פסולת בניין מתבצע באתר הבנייה עצמו - כשהפסולת הרבה המיוצרת בתהליכי ההריסה, השיפוץ או הבנייה מפונה בצורה של שרוולים מקצועיים, או בפינוי פיזי של שופל, לתוך מכולת אשפה גדולה הניצבת לפני אתר הבנייה. תהליך זה למעשה מבטיח את איכות החיים שתישמר בסביבת אתר הבנייה, בלי פסולת בניין שתפוזר לכל עבר ותעיב על הדיירים ועל העוברים ושבים בסביבת האתר.

השלב הבא של פינוי הפסולת, הוא בפינוי המכולה. על פי נתונים סטטיסטיים, כ-80% מפסולת הבניין בישראל לא מפונה בצורה חוקית למטמנות אשפה מורשות וחוקיות. מדובר במגמה לא תקינה מבחינה סביבתית, מוסרית ופרקטית - מאחר ובעל עסק או איש מקצוע, שנתפס כשהוא לא מרוקן את מכולת אשפת הבניין שלו במקום מורשה, מסתכן בקנסות שנעים בין 750 ל-3,000 ₪ לכל עבירה.

פינוי מכולת האשפה חייב להתבצע על ידי גוף מורשה ומנוסה בפעולות מסוג זה, שיפנה את פסולת הבניין על בסיס לוח זמנים קבוע, ויעביר את תכולת מכולת האשפה למטמנות החוקיות והמורשות.

 

מכולה לפינוי פסולת בניין

(צילום: ShutterStock)

 

מי אחראי על פינוי פסולת, הקבלן או הדייר?

כאשר אזרחים שוכרים מכולה עבור פינוי הפסולת, הם גם שוכרים את שירותיה. לכן, משכירי המכולות, צריכים להיות עם רישיון עסק המאפשר פינוי פסולת. אם האזרח שוכר את שירותיו של אדם עם רישיון, אז הפינוי יהיה באחריות שלו. אולם במידה ואזרח שוכר את שירותיו של אדם שלא מחזיק רישיון, הוא אמור לקחת בחשבון שזוהי עבירה פלילית - אם הפסולת לא תושלך כראוי. גם אם קבלן השיפוצים הוא זה שהזמין את שירות הפינוי. לכן, זוהי אחריות משותפת של הדייר וקבלן השיפוצים.

 

כמה עולה פינוי פסולת בניין?

עלות פינוי פסולת בניין נעה בין 200-90 ₪, ומשתנה בהתאם לכמות הפסולת, מרחק הנסיעה, מורכבות הפינוי ועוד. כמו כן, עלות השכרה שבועית של שרוול, בין קומה ראשונה לשלישית, נעה בין 1,600-650 ₪ בחודש. במידה והקומה גבוהה יותר המחיר יעלה בהתאם, והעלות תהיה עם תוספת של 200- 150 בממוצע, עבור כל קומה.  

 

מכולת פסולת בניין

(צילום: ShutterStock)

 

כיצד בוחרים קבלן מתאים לפינוי פסולת בניין?

בכל הנוגע לפינוי הפסולת התעשייתית ופסולת הבניין מאתר הבנייה, כל עיכוב יכול להוביל למצב של חוסר נעימות, וכל שגיאה יכולה להוביל לתלונות מידיות, מצד תושבי האזור וקנסות לבעל העסק. לכן, חשוב מאוד לפנות לשירות מקצועי, שידע לעמוד בלוח הזמנים המדויק של אתר הבנייה ולהתאים את עצמו אליו. שירות רציני ומקצועי מסוג זה, כמעט תמיד יהיה גם שירות שעובד עם האישורים וההרשאות המתאימים לעבודה הזו, ומכך נובע שהוא יהיה גם שירות שמפנה את הפסולת אך ורק לאתרים מורשים על פי המדינה.

פנייה לשירות מקצועי, איכותי ומורשה של פינוי פסולת בניין, זוהי פעולה מומלצת ביותר. כשאנחנו עושים זאת - אנחנו מבטיחים את הסדר הטוב, ותהליך הבנייה הנוח ביותר עבורנו ועבור סביבת הבניין. כמו כן, אנחנו מבטיחים את הטמנת הפסולת באתר מורשה למזעור הפגיעה הסביבתית, ומונעים מעצמנו קנסות ואי נעימויות מול רשויות השלטון והחוק. לכן, אם אתם בעלי עסק בתחום הבנייה, פנו את הפסולת לאתר מורשה עם שירות מקצועי בלבד.

 

זקוקים לחברה המתמחה בפינוי פסולת בניין? מצאו אחת כזאת באזורכם:

 

פינוי פסולת בניין בתל אביב

פינוי פסולת בניין בחיפה

פינוי פסולת בניין בירושלים

search