העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המדריך לצביעת הרכב

לפני שמכניסים את הרכב למוסך פחחות וצבע, חשוב לקבל מושג על התחום

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מתי כדאי לצבוע את המכונית? האם יש הבדל בין צבעי רכב שונים ואיך תדעו אם אפשר לסמוך על צבעי רכב מסוים או פחח?

בין אם הרכב שלכם עבר תאונה או פגיעה ובין אם מדובר בהצטברות של פגעי טבע (ואדם) במהלך השנים, כדאי לקחת בחשבון מספר פרמטרים כאשר שוקלים לצבוע את המכונית במוסך פחחות וצבע.

ראשית, לא תמיד צביעה מקיפה של כלל הרכב היא רעיון טוב. במידה ומדובר ברכב מיושן, שכל הצבע שלו דהה והוא מתקלף, צביעה של כל המכונית תהיה אולי הברירה הטבעית. במקרים אחרים, כדאי להתיעץ עם פחח במוסך, סוחר מכוניות משומשות, סוכן ביטוח או אפילו שמאי רכב, בשאלה אם הדבר כדאי: צביעה של כל המכונית עלולה לעורר חשד במכון בדיקת מכוניות, שמא הרכב עבר תאונה. דבר זה עלול להוריד מערך הרכב בעת המכירה. אם אתם שוקלים לבצע צביעת רכב כללית, כדאי לצלם את המכונית לפני הצביעה, כדי להראות את הסיבה האמיתית לצביעת המכונית.

מלבד פחחות ומילוי של פגמים קטנים, חורים או שקעים, שנעשה בחומר צבוע, צביעת רכב מתבצעת לרוב בהתזה, כשהייבוש נעשה בתנור. צבעי רכב טוב ואמין יבצע התזה של מספר שכבות של צבע, כדי להעניק לצבע הרכב "עומק". העומק הזה לא יתבטא רק במראה המכונית לאחר צביעתה, אלא יגן על הצבע לאורך שנים. צביעה רב-שכבתית כזאת היא לעיתים יקרה יותר, ויש לשקול את נושא העלות מול התועלת שבצביעת רכב כזו.

צבעי רכב ופחחות

האם כל צבעי רכב הוא גם פחח? לא, ממש לא. תיקונים קטנים – שריטות בצבע או מילוי חורים – מוסך או צבעי הרכב ידע לעשות. תיקונים גדולים, שכוללים יישור פח של ממש, מתיחת שילדה או תיקוני פלסטיק, רצוי לבצע במוסך שיש לו שירותי פחחות או אצל פחח. קבלו תמיד הצעה לפחחות מצבעי הרכב – גם אם הוא מוציא את העבודה למוסך אחר – וקבלו הצעה לצביעת הרכב מפחח.

צבעי רכב וייבוש בתנור

מדוע חשוב לייבש את צבע הרכב הטרי בתנור?
ראשית, כל תהליך צביעת המכונית הופך מהיר יותר. שנית – וזה מה שחשוב – הייבוש בתנור שומר על ברק הצבע והיות והתהליך מהיר יותר, ונעשה בחלל סגור (תנור הייבוש נראה כמו חדר, שאליו מכניסים את הרכב), הסיכוי שאבק יתיישב על הצבע ויתפס בו, נמוך יותר.

התאמת צבעים אצל מוסך או צבעי רכב

קביעת צבע הרכב מבוססת על קוד יצרן, כפי שהוא מופיע בספר המכונית. לכאורה, לא צריכה להיות בעיה: צבעי הרכב מזין את מספר הצבע או קוד הצבע למחשב, והמחשב מחזיר את הרכב הצבע הדרוש לצביעה. במקרים בהם קוד הצבע המקורי לא מוכר, וגם במקרים בהם מדובר בצביעת רכב מיושן, ניתן לדגום את צבע הרכב בעזרת מחשב. טיפ חשוב: במיוחד ברכב מיושן, שהצבע שלו דהה במשך השנים, חובה לבצע התאמה של הצבע המיועד לצביעה לצבע הרכב למעשה. אם לא תעשו את זה, אתם עלולים לקבל שטחים לא אחידים בצבע המכונית.

search