העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תוספות שיער: מה חשוב לדעת?

מעצבי שיער, ספרים ומספרות, מציעים כיום הארכות ותוספות שיער, אפילו בתוך יום אחד. מה כדאי לדעת על הטכניקות השונות להוספת ושיער ולמה שמשמש לתוספות שיער והארכות?

בחורה עם תוספות שיער חומות ארוכות

תוספות שיער, על למה ולמה?

בתוספות והארכות שיער משתמשים במקרים שונים, שכוללים בין השאר עיבוי שיער דליל או שיער דק, תוספת יופי לשיער או כאשר רוצים תסרוקת מיוחדת, שהשיער הטבעי לא מתאים לה. 
הרבה כלות משתמשות היום בתוספות שיער, לרוב כדי לקבל תסרוקת במראה גלי ושופע, רחב או תפוח. תסרוקת כזו מעניקה לרוב נוכחות לכלה, ומראה זוהר וייחודי. 
מאידך, גם בעולם העסקים לא חסרות מי שמשתמשות בתוספות שיער או בהארכות שיער, ולאותה מטרה בדיוק: כדי להגדיל את הנוכחות שלהן, להיראות מרשימות או מקצועיות יותר, ועוד. 
לדוגמא, תוספת שיער פופולרית למראה "מקצועי" היא זו שבעזרתה יוצרים תסרוקת בננה הדוקה או "עוגה", בדומה לזו שיש לדיילות רבות. כלות מוסיפות לרוב שיער כך שהוא נותן מראה מלא יותר כאשר הוא פזור.

 

לא כל שיער הוא שיער?!

לא, אבל בשיער מלאכותי נתקלים מעט במספרות רציניות ואצל מעצבים טובים. מדובר בעיקר בחומר גלם שמשמש לתוספות שיער זמניות – כמו לערב אחד או תקופה קצרה – אבל כדאי לדעת שהאופציה קיימת. 
ההבדלים בין שיער מלאכותי לתוספת או הארכה ובין שיער טבעי הם גדולים, וקשורים בעיקר במראה ובאפשרויות הסירוק: התחושה של שיער מלאכותי לתוספות שיער, גם אם יהיה מאיכות טובה וייושם על ידי מעצב שיער טוב, לא תהיה דומה לזה הטבעי. 
בנוסף, בגלל שהוא אינו עמיד בחום, לא ניתן לסלסל אותו ואי אפשר להחליק אותו והוא ניזוק לעיתים אפילו בפן.
עם זאת, קיים סוג שיער מלאכותי לתוספות שיער שנקרא Futura, שהוא עמיד בחום, אך לא ניתן לצביעה. לעיתים ישנן מספרות שמוכרות אותו משולב בשיער טבעי, להגדלת הנפח.
שיער טבעי לתוספות שיער
כל הרעיון של הארכות שיער או תוספות שיער, הוא שהן תראינה טבעיות ככל האפשר. אף אחת לא רוצה שהתוספת תהיה שונה במראה שלה מהמראה הטבעי של השיער שלה, והכול צריך להשתלב באופן היפה וההומוגני ביותר.
השיער הטבעי המשמש לתוספות שיער מגיע ברובו מהודו וממדינות שונות במזרח הרחוק, כמו סין וקוריאה.

 

תוספות שיער חלק בשלל צבעים

 

שיער הסיני

שונה מהמערבי בפרופיל השערה, ולכן התחושה שלו תהיה שונה מהשיער שלנו. הוא גם ישר, כהה כמובן, ועבה יותר.

 

שיער ההודי

דומה יותר לשיער המערבי, אך גם לו חסרונות לא מעטים, שמיד נבין אותם וקשורים באופן בו הוא נמכר ונקנה:
לכל השערות יש 'כיוון' – מבסיס השערה לקצה שלה. באופן טבעי השיער שלנו גדל בכיוון אחיד, מה שמשפיע מאוד על המראה שלו. 
ברוב המקומות, נשים מוכרות את השיער שלהן כשהוא אסוף במעין "זנב סוס", כמו שיכול להיות שראיתן באיסוף שיער לתרומות, למשל. 
בהודו, הנשים אוספות את שיערן כל הזמן, ולא מוכרות רק את מה שהן גוזרות, כלומר מתקבל שיער שהוא תערובת של שערות שנפלו או נתלשו ושיער שנגזר במכוון. 
קנייני השיער קונים את השיער ההודי כשהוא מגולגל או אגוד בכיוונים שונים והם צריכים לעבד אותו, כדי לקבל מראה אחיד ככל האפשר. העיבוד כולל השריות בחומרים שונים, מה שחושף את ליבת השערה, מחליש אותה וגורם לאובדן הברק שלה. 
זו הסיבה לכך שגם שיער טבעי עובר עיבוד וגימור בסיליקון, לקבלת ברק ורכות. הבעיה היא שהסיליקון הזה נופל עם הזמן, והשערות הופכות דלות-מראה ונטולות ברק.

 

שיער אירופאי

שיער אירופאי לתוספות שיער הוא היקר ביותר בארץ, ורובו מגיע ממזרח אירופה. 
השיער האירופאי היקר יותר, בו משתמשים מעצבי שיער וספרים, נקרא "בתולי", כיון שלא טיפלו בו בצורה תעשייתית, ולעיתים גם לא השתמשו עליו בצבעים ובתכשירים שונים שעלולים לפגוע באיכותו. 
החיסרון של השיער האירופי – במיוחד הבהיר יותר – הוא שהוא דק. מסיבה זו צריך יותר ממנו, ומחירו עלול להיות אז יקר מאוד, גם בידיו של מעצב שיער או ספר טובים.
בכל מקרה, אם אתן מתכוונות לבצע תוספת שיער, בדקו את האיכות והטיב של מה שמציעים לכן במספרה, וקבלו התחייבות למידת העמידות של השיער ושל השיטה בה הוא מיושם לתוספת השיער עצמה. 
חשוב לזכרו שבכל מקרה, אלא אם כן מדובר בתסרוקת לערב אחד, תצטרכו לחזור למספרה לתחזוקה, בכל כמה שבועות. 
מעוניינות לעשות תוספות שיער או תסרוקת מיוחדת?   היכנסו עכשיו לאתר b144 ומצאו מעצבי שיער מומלצים לעיצוב תסרוקות ותוספות שיער בשיטות שונות