איך הופכים דירה ישנה ומוזנחת לדירה חדשה

ירשתם דירה מוזנחת וישנה ואתם רוצים להפוך אותה למקום שנעים יותר לחיות בו או להשכיר אותו לאחרים?

ירשתם דירה מוזנחת וישנה ואתם רוצים להפוך אותה למקום שנעים יותר לחיות בו או להשכיר אותו לאחרים? אם כך, אין ספק שכדאי לכם להתחיל בבחירת האדריכל ומעצב הפנים שאליהם אתם רוצים לפנות, כי זה השלב הראשון בכל שינוי שרוצים לעשות בבית

האדריכל ומעצב הפנים יוכלו להגיע למקום ולתת לכם מספר רעיונות שונים, כי אין דירה שאי אפשר להפוך לעוד יותר יפה ומחודשת. לפעמים עדיף לוותר על חדר אחד, לשבור את קירותיו ולצרף אותו לחדר אחר כדי שייווצר חדר גדול ונוח, ולפעמים כל מה שצריך זה דווקא לבנות מחיצת גבס שתוכל לחלק את החללים השונים.

זה ברור שאם אין לכם ידע וניסיון בתחום הרי שלא כדאי יהיה לקבל את ההחלטות האלה לבד, ובהחלט מומלץ לפנות אל אנשי המקצוע כמו קבלן שיפוצים או מעצב פנים שיוכלו לסייע לכם בהגשמת החלום ובשיפוץ הדירה.

ניצול נכון של כל השטחים

אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בדירות ישנות או מוזנחות, זה שלא כל החללים מנוצלים בצורה הנכונה והטובה ביותר. הרבה פעמים הפתרון הוא לא רק לשבור קירות או לבנות אותם, כי לפעמים כל מה שצריך זה להזיז את החדרים ממקום למקום.


כלומר, אם המקום המואר ביותר בבית שלכם היה עד היום חדר הרחצה והשירותים, הרי שיכול להיות ששינוי יכול לעשות לבית שירשתם רק טוב.

אתם יכולים להעביר את חדר הרחצה לפינה חשוכה יותר ולנצל את האור הטבעי שנכנס פנימה לצורך הסלון או כל חדר אחר, וכך למעשה הדירה תיראה הרבה יותר מוארת ונעימה.

בניית חדרים חדשים או מרפסות

עוד דבר שנפוץ לעשות בדירות ישנות זה לבנות עוד חדרים ולהגדיל את שטח הדירה. מובן שלא תמיד זה מתאפשר וצריך לעשות זאת רק אחרי שמקבלים אישור לכך, אך אם במקרה של הדירה שירשתם זה אכן אפשרי, לא כדאי לוותר על זה. אם תוכלו להוסיף לדירה שלכם מרפסת אתם תראו שהערך שלה יעלה פי כמה, ואין ספק שבין אם אתם רוצים לחיות בה ובין אם אתם רוצים להשכיר אותה, הרי שתוכלו להרוויח עליה הרבה יותר.

ההשקעה בדירה אומנם עולה כסף אך לאורך השנים היא תחזיר את עצמה, כך שלא כדאי לכם לוותר על זה ואתם תראו שהדירה תהפוך להיות נעימה יותר.

עיצוב פנים

לפני שפונים לקבלן שיפוצים אנו ממליצים לפנות לאדריכל או מעצב פנים שיעזור לכם לתכנן את הבית מחדש על מנת שיתאים לצרכים שלהם וינצל היטב את שטח הדירה. חשוב מאוד שתהיו שותפים לתכנון זה על מנת לא ליצור טעויות שאחר כך תצטערו עליכם.

יש חשיבות גדולה לתכנון ולא כדאי לקרוא לקבלן ביצוע לפני שאתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים.

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

מאשר/ת לקבל הצעות, מיילים ועדכונים מאתר b144