העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה ההבדל בין מעצבי גינות וגננים?

מה ההבדל בין מעצבי גינות וגננים? למה לבחור במעצבי גינות לתכנון גינות ואיך לעשות את הבחירה הטובה ביותר?

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

מה ההבדל בין מעצבי גינות וגננים? למה לבחור במעצבי גינות לתכנון גינות ואיך לעשות את הבחירה הטובה ביותר?

עיצוב גינות אינו גננות. בהחלט נכון לומר שמעצב גינות יכול להיות בעל מקצוע שלמד את התחום או חובב - שמעצב גינות ללא הכשרה מיוחדת, אבל בצורה טובה - אבל לא מדובר בגנן.

גנן הוא מי מבצע ומוציא אל הפועל את תכנון הגינות או את עבודתם של מעבצי גינות בגינות מעוצבות. ישנם מעצבי גינות שגם מבצעים את הגינון ואת תחזוקת הגנים שהם מתכננים, אבל אי אפשר לומר שהרוב עושים כך או אחרת.

המרכיבים של תכנון גינות והנושאים להם צריכים מעצבי גינות להתייחס הם קרקע, מים, צמחים ושתילה, מבנים בשטח הגן או סמוך לו וכמובן ניקוז. בנוסף, מעצבי גינות לא יכולים כמובן להתעלם מהצמחיה המקומית ומתנאי האקלים במקום: נושא המים בגינות מעוצבות ותכנון גינות הוא חלק לא מבוטל בהצלחתם של מעצבי גינות. חלק גדול ממעצבי הגינות הטובים מתחילים למעשה בנושא המים ומתכננים את קווי ההשקיה וניהול המים (מחשב, ברזים וכד').

מעצבי גינות מספקים את התוכנית הראשית לגינות מעוצבות או גנים מסוגננים. בהתאם לדרישות הלקוחות שלהם, ישנם מעצבי גינות שמספקים רק שירותי ייעוץ כלליים יותר: הם לא משרטטים את תוכנית הגינה המפורטת, אלא רק מנחים ומעלים רעיונות בקשר למה שניתן לבצע בחלקים שונים של הגן.

האם מעצבי גינות יכולים להיות גם חובבים?

לאורך ההסטוריה, מתכנני ומעצבי גינות רבים היו חובבים בעלי ראיה מרחבית טובה והבנה בגידול צמחים וטיפוחם. בנוסף, היו לא מעט בעלי מקצוע בתחומים כמו אדריכלות ועיצוב בכלל, שעיצבו גנים רבים ומוצלחים. למרות זאת, בדור האחרון אנחנו רואים יותר ויותר התמקצעות בתחום תכנון גינות מסיבות שונות:

- נושא המים וההשקיה הופך אקוטי יותר ויותר

- הכנסתם של מיני צמחים שונים מחו"ל ויבוא עצים אקזוטיים

- דרישות ניקוז ורגולציה

- הדברה

- שכנות וסמיכות בין בתים

סיבות אלה, כמו גם סיבות נוספות, הביאו לעליה בצורך במעצבי גינות מעודכנים יותר ומקצועיים יותר. כיום לכן, אחד הדברים החשובים בבחירה בין מעצבי גינות שונים, היא בחינת הרקע המקצועי שלהם, לצד היכולות האמנותיות שלהם.

כמו כן, חשוב שמעצב או מעצבי הגינות שאתם בוחרים, יהיו בעלי נסיון והכרות עם גינות בסדרי גודל של זו שלכם ורצוי גם שיכירו את אזור הגידול בו מדובר. עדיף תמיד לקחת מעצבי גינות שמכירים את האקלים לחות, טמפרטורות ומשטר רוחות בסביבה, מאשר מעצבי גינות שרגילים לעבוד באזורים שונים לחלוטין של הארץ.

search