העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים לעיצוב הבית

חושבים על עיצובים או שיפוצים? לבד או עם איש מקצוע?

מעצבים את הדירה או חושבים על שיפוצים? מתלבטים אם להזמין מעצב פנים או לעשות שינויים בעיצוב הבית בעצמכם? הנה כמה טיפים ורעיונות כלליים בנושא.

אחת הסיבות שבגללן אנחנו נכנסים לשיפוצים, ומחליטים לעשות שינויים בעיצוב הבית, היא שיש משהו שמרגיז אותנו בעיצוב הקיים. זה יכול להיות מזגן או רהיט שממוקמים לא נכון – ומשפיעים על כל הסביבה שלהם - יכול להיות צבע לא נכון ויכול להיות משהו שאנחנו לא בדיוק יודעים לשים עליו את האצבע, אבל הוא "שם". בנוסף, מה שיכולה לתסכל כל אחד היא ההרגשה, ששנתיים בלבד אחרי שיפוץ או כניסה לבית חדש, עיצוב הבית מתגלה כמשעמם, או לא פונקציונלי.

ראשית חוכמה - אם אתם מתכוונים לשנות את עיצוב הפנים של הבית או הדירה, יש לעשות רשימה של הדברים שמרגיזים אתכם, או מפריעים לכם, בעיצוב הבית או עיצוב הפנים הקיים. הרשימה הזאת תעזור לכם למקד את המאמצים שלכם, תחסוך לכם זמן ועלויות.

קחו וקבלו רעיונות לעיצוב הבית

אחרי שמצאתם מה אתם מחפשים לשנות ולפתור בעיצוב הבית, חפשו מקורות לרעיונות. אלה יכולים להיות אתרי אינטרנט לעיצוב – וכאלה יש הרבה ואתרים של מעצבי פנים ואדריכלים - שבהם יש מאמרים טובים, טיפים שונים ודוגמאות לפרוייקטים. חובבי הנייר שביננו יעדיפו את המגזינים לעיצוב ואדריכלות, ואת הספרים השונים בנושא, שיודעים לא רק להציג תמונות יפות של עיצובי פנים, אלא גם ללמד משהו על מה שעומד מאחריהם.

אולי כך תמצאו גם מעצב פנים?

בשיטוט באינטרנט או בקריאת מגזינים לעיצוב הבית ולעיצוב פנים, תתקלו מן הסתם בשמות של מעצבי פנים רבים. חפשו את אלה שאהבתם את הרעיונות שלהם, ובחרו מבינהם באלה, שנראה שעובדים על פרוייקטים דומים לעיצוב הבית שלכם. לפעמים תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ עם מעצב פנים, לשמוע ולקבל ממנו רעיונות להמשך, ולבצע חלקים רבים מהשינויים בבית ומהשיפוצים בעצמכם. חלק ממעצבי הפנים יסכימו לספק לכם תוכנית כללית בעלות נמוכה יותר.

מקורות נוספים לרעיונות בעיצוב פנים

קטלוגים, חנויות רהיטים וחנויות תאורה הם מקורות נוספים לרעיונות בתחום עיצוב הבית ועיצוב פנים. ברבות מחנויות הרהיטים מציבים את הרהיטים כשסביבם אלמנטים קישוטיים שונים: תאורה מיוחדת, אביזרים ואפילו עציצים וצמחים מיוחדים. שווה לעבור בחנויות אלה, לקבל רעיונות.

טיפ אחרון: השתמשו בדמיון ואל תמהרו לזרוק

האם הסלון שלכם באמת צריך החלפה? נסו לחשוב על ריפוד מחדש, או צרוף של רהיט 'עתיק' לסלון מודרני קיים. לפעמים, שולחן קפה ישן שעבר שיפוץ וצביעה אצל נגר, יכול לחולל פלאים במראה הסלון ועיצוב הפנים הכללי. חלון גדול, במסגרת עץ, שנקנה בשוק הפשפשים, יכול להפוך בקלות לשולחן סלון ואפילו כוננית ספרים יכולה לשנות ייעוד, ולהתמקם בנוחות בחדר האמבטיה. בסופו של דבר, בעיצוב הבית, הכל הוא עניין לדמיונכם האישי.