העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עורך דין לדיני נזיקין

שאלות ותשובות בנוגע לעורך דין לדיני נזיקין

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

דיני נזיקין הם חלק מהמשפט האזרחי והם עוסקים בנזק שנגרם לאדם, לגופו או לרכושו, ובגין הנזק הוא מבקש פיצוי מהמזיק או מהאחראי.

במאמר זה תוכלו לקרוא שאלות נפוצות בנוגע לדיני נזיקין ואת התשובות עליהן.

שאלות ותשובות נפוצות בתחום דיני הנזיקין

באילו סוגים של נזק מדובר?

נזקים שונים עלולים להיגרם לנו במהלך חיינו – דיני נזיקין עוסקים בתחומים רבים, כגון תאונות דרכים, תאונות עבודה, הטרדה, מטרד, תקיפה, לשון הרע, רשלנות רפואית ועוד.

הנזקים יכולים להיות שונים זה מזה הן בחומרתם והן בסוג הנזק, דיני נזיקין מתייחסים הן לנזקי גוף ונזקים פיזיים לרכוש והן לנזקים שנעשים לשמו הטוב או להונו הרוחני והמקצועי של הנפגע.

האם חייבים עורך דין לענייני נזיקין?

בתחום דיני הנזיקין חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית ובמקרים רבים זו גם החובה. עורך דין לענייני נזיקין ייצג אתכם לא רק בדיונים בבית המשפט אלא גם מול חברת הביטוח ועל כן חשוב מאוד לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה שיוכל לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

במה הוא מתמחה?

עורכי דין מתמחים, לאחר סיום לימודיהם, בתחומים שונים מאוד של המשפט. יש המתמחים במשפט פלילי ויש כאלו שמתמחים במשפט אזרחי אולם גם עורכי הדין המתמחים במשפט אזרחי אינם תמיד מכירים היטב את תחום הנזיקין. כאשר יש צורך לבחור עורך דין לטיפול בנושא הקשור לתחום זה כדאי לבחור עורך דין שעוסק בעיקר בענייני נזיקין משום שהוא מכיר את התחום, את הדרך שבה כדאי לפעול בתוך המערכת, את האופן שבו מתנהלים הדיונים בבית הדין ואת התוצאות האפשריות במשפטים מסוג זה.

כיצד הם עובדים?

עורכי דין לענייני נזיקין מעניקים ללקוחות שירות הכולל טיפול מלא בתיק התביעה או ההגנה – החל מחקירת המקרה הנידון. לדוגמה בתאונת עבודה נדרשת בדיקה של החוזה בין המעסיק לעובד וכן בדיקה של התאונה עצמה וכיצד היא נגרמה, עורך הדין אחראי גם על מציאת מומחים בתחומים המתאימים שיבחנו את הראיות והחומרים ויתנו את חוות דעתם המקצועית ואף יעידו בפני בית המשפט בעת הצורך.

עורך דין לענייני נזיקין מייצג את הלקוח בדיון בבית המשפט, היכרותו והתמחותו בתחום מאפשרים לו לדעת מהי בדרך הטובה והנכונה ביותר לגשת לטיפול בתיק וכיצד להציג את המקרה כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח המבקש פיצוי על נזק שנגרם לו.

 

לסיכום, כאשר נגרם לכם נזק או חלילה מאשימים אתכם בגרימת נזק לאחר, חשוב להגיע לדיון מוכנים בצורה הטובה ביותר ואת זאת תוכלו לעשות באמצעות פנייה לעורך דין לענייני נזיקין המתמחה בתחום ולו ניסיון רב ושורה של הצלחות.
 

search