העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ביטול כתבי אישום ע”י עו”ד תעבורה

כתב אישום, גם אם הוא "רק" בתחום התעבורה, הוא תמיד חוויה בלתי נעימה. עורך דין מנוסה ומיומן עשוי לחסוך לכם את ה"תענוג" המפוקפק של הופעה בבית משפט או למתן את הענישה

clock-icon 2 דקות קריאה
ייצוג בדיון על ידי עורכת דין לדיני תעבורה

תחום התעבורה זוכה בשנים האחרונות לטיפול נוקשה יותר ויותר על ידי המחוקק: הקנסות על עברות תעבורה והעונשים הפכו לגבוהים מאוד ויש החמרה בטיפול בעברייני תנועה.
מצד שני, קיימות עדיין עברות תנועה שונות וגם לא מעט סיטואציות, שבהן הנהג לא בהכרח אשם, או תנאים שבהם ניתן להקל על הענישה. 
ישנם סעיפים בחוק, שמחייבים הגשת כתב אישום ודיון בבית משפט. השאיפה הראשונה של כל נהג שהואשם בעברת תנועה, היא להימנע מלהגיע לבית המשפט, באמצעות ביטול ההאשמה בכלל.
במידה ואי אפשר לבטל את הדו"ח או את כתב האישום, התקווה של הנאשם היא שעורך הדין יצליח לשפר את מצבו: למחוק סעיפים שונים מכתב האישום, לזכות בסופו של דבר את הנהג מהסעיפים שלא נמחקו וכדומה. 
גם במקרים בהם אין דרך למנוע הרשעה עדיין עשוי עו"ד תעבורה למזער את העונש למינימום ההכרחי.

 

נהיגה בשכרות

אלכוהול עלול לשבש במידה משמעותית את כושר השיפוט של הנהג ולסכן לא רק אותו אלא גם את סביבתו.
אחת העבירות החמורות בדיני התעבורה היא נהיגה בשכרות. הרשויות השונות נוהגות להחמיר עם נהגים הנתפסים כשבדמם או בריאותיהם כמות גבוהה מהמותר של אלכוהול ובפרט אם מדובר בנהג צעיר, נהג חדש או נהג מקצועי.
יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם עורך דין לדיני תעבורה מנוסה מוביל לביטול כתב אישום בגין נהיגה בשכרות, וזאת בזכות איתור ליקויים בעבודת המשטרה, תפעול קלוקל של מכשיר ה"ינשוף" או תחזוקה לא נאותה שלו. 
במקרים אחרים מצליח עורך דין להמיר את סעיף ה"נהיגה בשכרות" ל"נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים", שהעונש בגינו קל יותר: יש לדעת כי על נהיגה בשכרות העונש הוא לפחות שתי שנות שלילת רישיון בפועל, ולאחריהן על הנהג לעבור מחדש תיאוריה וטסט. אם מדובר בעבירה חוזרת העונש אף עלול לזנק לארבע שנות שלילה!
עוד כדאי לדעת כי נהג המסרב לעבור בדיקה של רמת האלכוהול נחשב על ידי בית המשפט אוטומטית כאשם, ועל כן מומלץ תמיד לשתף פעולה. 
המלצה נוספת: אם אתם משוכנעים כי אינכם שיכורים, בקשו מהשוטרים לבצע בדיקת מאפיינים - הדבר עשוי לשרת אתכם במהלך המשפט ומסייע לעו"ד מנוסה לבטל את כתב האישום.

 

לחיצת ידיים עם עו"ד דין לדיני תעבורה אחרי ביטול כתב אישום

 

מעורבות בתאונות דרכים עם נפגעים

מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים היא חוויה קשה בפני עצמה. כאשר נוסף עליה כתב אישום שעלול להוביל לענישה קשה ואף למאסר בפועל (!), זוהי כבר טלטלה דרמטית במיוחד.

מי שמוגש נגדו כתב אישום בגין אחריות לתאונה עם נפגעים חייב לפנות בדחיפות לעו"ד בעל ניסיון רב בתיקים שכאלה, ולא לנסות בשום פנים ואופן לייצג את עצמו. 
למעשה, מומלץ בחום להיעזר בעורך דין שכזה עוד לפני החקירה במשטרה, שכן כל דבר שנאמר במסגרתה עלול לשמש כנגד הנהג הנאשם, בעוד ייעוץ מקצועי מעו"ד והתערבות נכונה שלו עשוי לגרום למשטרה לסגור את התיק ולהימנע מהגשת כתב אישום.

 

תאונות 'פגע וברח'

חובה על כל נהג שפגע במישהו או חושב שפגע במישהו לעצור, להעניק לו עזרה לפי יכולתו, להזעיק עזרה ולדאג לשלומו עד שהעזרה מגיעה. 
אסור להימלט מזירת תאונה - מעבר להיבט המוסרי והחוקי המחייב בחינה של מצב הנפגעים והושטת עזרה נחוצה - תאונת "פגע וברח" היא אחת העבירות החמורות ביותר, כזו שאפילו מיטב עורכי הדין יתקשו לבטל כתב אישום בגינה.
למרות זאת, בתנאים מסוימים בהחלט ניתן להביא את בית המשפט להקל בעונשו של נהג באירוע 'פגע וברח' או להמיר עונש מאסר בעבודות שרות, וכדומה.

 

עבירות נהג חדש

נהגים חדשים ונהגים צעירים נבחנים בשבע עיניים על ידי המשטרה ובתי המשפט. על כן, בכל מקרה של ביצוע עבירת תנועה (ובפרט כזו הנחשבת חמורה) מומלץ בחום להיעזר בעו"ד תעבורה מנוסה. 
עורך הדין ינסה לבטל את כתב האישום מעיקרו, כיון שכתבי אישום נגד נהגים חדשים מסתיימים במקרים רבים בענישה קשה, שכוללת שלילת רישיון וחובה לעבור מחדש תיאוריה וטסט.
זקוקים לעורך דין לענייני תעבורה? היכנסו עכשיו לרשימת עורכי דין לתעבורה באתר b144 וצרו קשר עם עורך דין לתעבורה לייעוץ או ייצוג.