העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

7 טיפים מעולים לשמירה על בית נקי ומסודר

השנה כל ההכנות לפסח שונות והרגיל. מצד אחד, יש הקלות על ניקיונות פסח בגלל המצב, מצד שני, רבים מספרים שבגלל ההסגר הבלאגן בבית לא נגמר. במאמר זה הכנו לכם כמה טיפים לשמירה על בית נקי גם בתקופה זו וגם לאורך כל השנה

clock-icon 4 דקות קריאה
בחורה מנקה ונהנית

למרבה הפלא, לא באמת צריך את ניקיונות האביב, וקל מאוד לשמור על בית נקי ומסודר לאורך כל ימות השנה. אפילו אם יש לכם חיות מחמד, שמשירות שיער למשל, זו לא משימה שאי אפשר לעמוד בה, וכל מה שצריך לעשות, הוא להקדיש לנושא כמה דקות נוספות בכל יום. מה שעוד צריך, הוא שיתוף פעולה של כל בני הבית: שכל אחד יהיה לו תחום אחריות מסוים שהוא רק שלו.
אז איך שומרים על סדר? 

 

1. אל תאגרו פריטים ודברים שאין לכם צורך בהם

במיוחד בקרב אנשים מבוגרים קיימת נטייה לאסוף דברים: חלקי צעצועים שנשברו, בגדים שאולי ישמשו את הנינים וכל מיני מזכרות שונות ומשונות. 
אל תקנו סתם דברים שאין לכם צורך בהם ומה שאתם לא צריכים - זרקו, או העבירו הלאה. הסיכוי שתתקנו צעצועים שנשברו הוא קלוש ואם יש בגדי ילדים שאתם ממש חייבים לשמור, שימו אותם על הבוידעם. 
בצורה הזו תחסכו במקומות אחסון וגם קל יהיה לכם יותר להחזיק ולשמור על ארונות ומקומות אחסון מסודרים, אם הם לא יהיו מלאים. 

 

2. סדרו ארונות כאשר אתם מחזירים כביסה

שימו לב למצב הסדר בארון, כאשר אתם מחזירים לתוכו את הכביסה. לבני נוער במיוחד, יש נטייה לדחוס הכול פנימה ולא להחזיר פריטים בצורה מסודרת. 
אין מה להתרגז או לצעוק: פשוט קפלו וסדרו דברים מחדש. פריטים שאתם רואים שיש להם נטייה לחזור לארון ללא שימוש, שימו במיקום רחוק או גבוה יותר. כך לא יגעו בהם, בעצם, והארון יישאר פחות או יותר מסודר. 

 

מטבח נקי גורם לבית להיראות מסודר הרבה יותר

צריכים חומרי ניקוי למטבח או לבית? אל תצאו מהבית! הזמינו משלוח מסופר קרוב כבר עכשיו!

 

3. שטפו כלים בזמן

אחד הדברים המייאשים ביותר הוא מראה כלים לא נקיים בכיור בסוף היום. זה בהחלט הוגן להטיל את המשימה של שטיפת הכלים על אחד מבני הבית - כמובן בתורנות. מצד שני, מדיח כלים בהחלט פותר הרבה בעיות: הקפידו רק על מילוי נכון שלו, כדי לחסוך מים ולייעל את ההדחה. 
מי ממלא ומרוקן את המדיח? אפשר בתורנות, ואפשר כאחריות בלעדית של אחד מבני המשפחה.

 

4. אם משהו מתלכלך - מנקים

קל יותר להסיר כתמים כאשר הם עדיין טרים: חומרי ניקוי יהיו תמיד יעילים יותר על כתמים לחים ולא יבשים, במיוחד אם מדובר בבדים או שטיחים. הקפידו לשאוב או לאסוף פירורים והחליטו שיש מקומות בבית שלא אוכלים בהם (למשל, חדרי הילדים).
הקדישו יותר זמן ותשומת לב למטבח: הקפידו שמשטחי העבודה יהיו נקיים והעבירו סמרטוט רטוב על רצפת המטבח בסוף היום - עניין של שלוש - חמש דקות עבודה.

 

5. במיוחד אם יש לכם חיות מחמד - קנו שואב רובוטי

יש היום שואבי אבק רובוטיים שיכולים לשאוב שערות של בעלי חיים בצורה די יעילה. בדקו עם חניות חשמל קרובות אם יש הובלה לאזור שלכם ובחרו את המתאים לכם ביותר. לכל היותר תצטרכו לשאוב ידנית את הרצפה פעם אחת נוספת במשך השבוע. 

 

6. הרגילו את כל בני הבית לקחת חלק בעניין

ככל שכולם ישתפו פעולה, כך יהיה קל יותר לכולם; לא רק להורים. אם מישהו מהילדים פחות עוזר, הטילו עליו משימות אחרות או מצאו לו משהו שהוא כן מוכן ויכול לעשות. בצורה הזו אף אחד בבית לא ירגיש "פראייר". 

 

7. סדרו את הבית - במיוחד את הסלון - בסוף היום

סידור הבית בסוף היום משרת שתי מטרות:
א. מראה מסודר ונקי יותר, רגוע, של הדירה. 
ב. בצורה כזו אפשר לראות כתמים חדשים שנוצרו (אם נוצרו) ולאסוף פרורים או שאריות ממקומות שבהם הם לא אמורים להיות. 
כאשר הבית נראה מסודר, מקפידים יותר באופן כללי - כולם מקפידים - ואז קל יותר לתחזק את הסדר והניקיון בבית, ולעשות זאת לאורך זמן.