העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה ספר יכול להגיד על הקורא ואיזה תכונות אפי לחזק אצלו?

האם ידעתם שקריאת ספרים מועילה לשלווה הנפשית שלנו? היא מפתחת את הדמיון ואפילו מלמדת דבר או שניים. אם מחפשים סיבה לקרוא? יש לנו לא רק סיבה אחת, אלא הרבה יותר!

clock-icon 1 דקות קריאה
ספריה

מפתחים את הדמיון שלכם

זה לא משנה אם אתם קוראים מדע בדיוני, סיפורת או ספרי היסטוריה: כשאתם קוראים, אתם חייבים לדמיין את העולם שמתואר בספר, ופעולה זו מפתחת ומשפרת מאוד את הדמיון שלכם. 

מפתחים את היכולות המילוליות שלכם

אולי לא תתגברו על הביישנות הטבעית שלכם, אם יש לכם, אבל קריאת ספרים תרחיב את אוצר המילים שלכם ותשפר את היכולות הוורבליות שלכם. 
 

וכן, ספרים הופכים אתכם למעניינים יותר

עם היכולות המילוליות מגיעה גם האפשרות לשיחה מעניינת יותר אתכם; אתם גם יודעים יותר – ראו בהמשך – ויש פשוט יותר על מה לדבר אתכם.  
 

משפרים את יכולות הריכוז שלכם

קריאת ספר מצריכה ריכוז והינתקות מרעשי הסביבה, פיתויים שונים כמו טלפונים ניידים ובמשך הזמן מפתחת את יכולות הריכוז שלכם. 
 

ספרים מרגיעים

היכולת להתנתק מהנעשה מסביב, מטרדות היום-יום ומהמתחים בבית, בעבודה או בצבא, לצורך העניין, מרגיעה. 
זה לא פלא שהרבה אנשים קוראים לפני השינה, כדי להשתחרר קצת ממה שהם עברו במשך היום, לעבור לעולם אחר, שבו אין להם מעורבות או מחויבות שתדיר שינה מעיניהם. 

 

משפרים את הקשר שלכם לעולם האמנות

מחקרים שנעשו בארצות הברית מראים שמי שקוראים ספרים מבקרים יותר באירועי תרבות, במוזיאונים ובקונצרטים. קריאת ספרים מפתחת את המעורבות של מי שקוראים הרבה בכל מה שקשור בתרבות ואמנות. 
 

הם הופכים אתכם לחכמים יותר

כן, זה יישמע אולי מוזר, אבל קריאת ספרים מפתחת את יכולות החשיבה שלכם. הספרים מציעים לכם מכלול – כמות – גדולה של ידע ליהנות וללמוד ממנו ומשפרים את ההבנה שלכם לגבי העולם והסביבה שלכם. 
 

משפרים את הזיכרון שלכם

צריכים לזכור מה קרה בתחילת פרק ארבע? ואולי מי זה מי ומה תפקידו בכוח? 
דברים אלה משפרים מאוד את יכולתכם לזכור פרטים שונים ומשונים, קטנים וגדולים. 
קריאת ספרים משפרת גם מאוד את יכולתנו לזכור שמות של אנשים ודמויות; לפעמים אנחנו  אפילו אומרים "היי, הוא דומה לזה וזה שנתקלנו בו בספר ההוא..."

מחפשים ספר טוב לקרוא? היכנסו לקטגוריית ספריות באתר b144