העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המלצות בנושא סוכני ביטוח באדיבות ארגון אמון הציבור

דרשו לראות רישיון סוכן ביטוח תואם לביטוח אותו אתם רוצים – על סוכני הביטוח להחזיק ברשיון למכירת פוליסה ספציפית כמו למשל: ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות וכו'. כדי לדעת שהאדם המציג את עצמו כסוכן הביטוח הוא אכן בעל אישור לכך, וודאו כי הוא אכן יכול למכור לכם את הביטוח שאתם רוצים.

clock-icon 1 דקות קריאה
אמון הציבור

טיפים לבחירת סוכן ביטוח

1) קבלו המלצות לבחירת סוכן ביטוח - בעת ההתקשרות עם סוכן הביטוח חשוב לבדוק המלצות לגביו, ניתן לבקש ממנו במהלך הפגישה המלצות שהתקבלו מלקוחות, לבצע חיפוש אינטרנטי כללי או לבדוק באתר האינטרנט שלו.

2) דרשו לראות רישיון סוכן ביטוח תואם לביטוח אותו אתם רוצים – על סוכני הביטוח להחזיק ברשיון למכירת פוליסה ספציפית כמו למשל: ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות וכו'. כדי לדעת שהאדם המציג את עצמו כסוכן הביטוח הוא אכן בעל אישור לכך, וודאו כי הוא אכן יכול למכור לכם את הביטוח שאתם רוצים.

3) זמינות – בעת ההתקשרות עם הסוכן ודאו כיצד ניתן ליצור עימו קשר ומהן שעות הפעילות שלו. בהקשר זה חשוב לדרוש כתובת דואר אלקטרוני זמינה ומספר טלפון על מנת שיהיה נוח ופשוט לקבל מענה בעת הצורך.

4) קבלת הסבר מפורט על תנאי הפוליסה ובפרט לגבי "האותיות הקטנות" – כאשר אתם חותמים על הפוליסה ודאו כי הבנתם את זכויותיכם במלואן ובמיוחד את המקרים בהם הפוליסה אינה חלה. חשוב מאוד להתעכב דווקא על המקרים בהם הפוליסה אינה תחול כיוון שלעיתים הם אינם כתובים באופן ברור ולכן גם אינם מוצגים בפניכם בטרם החתימה עם הפוליסה.

5) ודאות- חשוב לשמור אצלכם את הפוליסה וכן את כל המסמכים שסוכן הביטוח מביא לכם בעת ההתקשרות. בנוסף, מומלץ להקליט את השיחה (בין אם מתבצעת באופן פרונטלי או טלפוני) זאת על מנת שתהיינה בידכם האסמכתאות המתאימות במקרה של חילוקי דעות בעתיד.

6) תחרות- בדקו מול אילו חברות עובד סוכן הביטוח ובקשו לקבל מספר הצעות מחברות שונות. וודאו מה ההבדלים בין החברות השונות והפוליסות שאותן הן מציעות.

נדגיש כי סוכן הביטוח הוא הנציג שלכם (הצרכנים) מול חברות הביטוח ולא להפך! ועל כן צריך לדאוג לאינטרסים שלכם לאורך כל הדרך.

      תלונה אחת שווה יותר מאלף קיטורים: www.emun.org