העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ביטוח תכולה לדירה: כך תשמרו על הבית שלכם

מה זה ביטוח תכולה לדירה, מה הוא כולל וכמה זה יעלה לכם? קרן צברי, סוכנת ביטוח עם ניסיון רב בעולם הביטוח, תענה בהרחבה ותסביר הכל על יתרונות ביטוח תכולה

מאת קרן צברי
clock-icon 3 דקות קריאה
ביטוח תכולה לדירה

רוב החפצים, המכשירים ופרטי הערך היקרים שלכם נמצאים בבית. בין אם זה מחשב נייד של העבודה, רהיטים חדשים שקניתם לסלון או תכשיטים יקרים - אתם רוצים לשמור על כך שהם לא יינזקו, יאבדו או יגנבו. ביטוח תכולה לדירה יכול להעניק לכם שקט נפשי, כך תוכלו להיות רגועים שתכולת הבית מבוטחת ובעת הצורך להפעיל את הביטוח. 

באילו מקרים כדאי לבצע ביטוח תכולה לדירה, מה משפיע על המחיר ואיך קובעים את הפיצוי? קרן צברי הינה סוכנת ביטוח העוסקת בתחום הביטוח כ-24 שנים. בנוסף עובדת בשיתוף פעולה עם כ-11 חברות ביטוח. קרן תסביר הכל על ביטוח תכולה לדירה. 

 

מה זה ביטוח תכולה לדירה?
 

ביטוח תכולה לדירה מכסה ומגן על התכולה של הבית שלנו. זוהי פוליסה בסיסית שכלול בה ביטוח מפני נזקי אש (שריפה שיכולה להתפרץ בבית), רעידת אדמה, נזקי פריצה לתכולה (שבירת דלת, ניסור סורגים במידה וגרמו נזק למבנה), גניבות ונזקי מים מפני הצפה. 

בנוסף, בפוליסת תכולה ניתן להוסיף גם כיסוי של צד ג'. לרוב, אנשים לא יודעים שביטוח צד ג' מכסה אותם בכל מקום בארץ. למעשה, במידה וצד ג' רוצה לתבוע אותכם על נזק שגרמתם לרכוש שלו, גם אם אתם לא שוהים בבית, אם יש לכם ביטוח דירה וצד ג' - אתם רשאים להפנות את הנפגע לחברת הביטוח, הם מטפלים בתביעה וכך יש תשלום של השתתפות עצמית בלבד. 

לדוגמה, במידה ומשפחה נסעה למלון והילדים השתוללו ושברו ואזה בסכום של 10,000 ₪ - ביטוח הדירה מפצה על כך. 

ביטוח תכולה לדירה(צילום: ShutterStock)

 

 

כיצד נקבע שווי הפיצוי?  


חשוב לציין שהביטוח מפצה תמיד לפי ערך כינון, זאת אומרת, ביום שקורה מקרה הנזק ויש צורך להשתמש בביטוח. לדוגמה, במידה וללקוח נשברה הטלוויזיה בבית, חברת הביטוח מחשבת את שווי הפריט ביום שהתרחש האירוע ועל סמך כך מפצה את הלקוח. הפיצוי הוא לא על שווי המוצר ביום הרכישה, אלא על ערכו ביום הנזק בלבד וכך זה תקף לכל מוצר.

 

מה כולל ביטוח תכולה?

  • ביטוח אש
  • פריצה לבית
  • נזק טבע
  • רעידת אדמה
  • נזק מים
  • צד שלישי

ביטוח תכולה וצד ג

(צילום: ShutterStock)

 

אולי יעניין אותך: מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה ולמה הוא חשוב לכם?

 

באילו מקרים מומלץ לבצע ביטוח תכולה?

אני ממליצה לבצע את ביטוח התכולה לדירה ממגוון סיבות: 

  • שריפה ואש - הדבר החשוב ביותר הוא על מנת להגן על הבית מפני שריפות, שכן זוהי סיבה מאוד שכיחה שבעקבותיה אנשים צריכים לבטח את הרכוש שלהם. במידה ומעוניינים לבטח את התכולה במבנה, פוליסת אש היא הבסיס, שכן ישנם המון נזקי אש. לדוגמה, בית ממוצע שיש בו רכוש בשווי של 250 אלף ש"ח, עם 4 ילדים, במידה והבית נשרף -  הם צריכים להתחיל הכל מהתחלה ולקנות את כל המכשירים החשמליים, ריהוט, בגדים, כלי מטבח ועוד. לכן זה מאוד חשוב ואני מאוד מאמינה בביטוח לדירה. 
  • פרטי ערך יקרים - בנוסף, מומלץ מאוד לבצע את הביטוח תכולה כאשר יש בבית הרבה פרטי ערך שאתם רוצים לבטח וחוששים שיגרם להם נזק כלשהו.
  • גניבות\פריצות - במידה ואתם חוששים מפריצה לדירתכם, ביטוח תכולה יוכל בהחלט לסייע לכם במקרה של גניבה. כמו כן, תמיד אמליץ למבוטחי לבצע סקר לדירה, הסקר הינו ע"ח חברת הביטוח כך לא יהיה ספק איזה רכוש היה קיים בדירה במידה והיה נזק. 

 

האם ניתן לרכוש ביטוח תכולה לדירה שכורה?

כן. בעיקרון, בעל הבית רשאי לעשות ביטוח למבנה, שכן הבית בבעלותו. לעומת זאת, הדייר שגר בדירה, רשאי לבטח את התכולה שלו באמצעות ביטוח תכולה.

הדייר יכול להכניס סעיף לחוזה שנקרא ויתור שיבוב כנגד בעל הבית ואם נגרם נזק לתכולה של הדייר, אז חברת הביטוח תשלם את הנזק שנגרם לתכולה לדייר ולא תתבע את בעל הבית שאחראי על המבנה. אותו הדבר לגבי המבנה, אם נגרם נזק למבנה - חברת הביטוח תשלם את הזנק לבעל הבית ומאחר ויש ויתור על השיבוב כנגד הדייר, היא לא תתבע את הדייר ובזה תיסגר התביעה. 

כך אנחנו מגנים גם על הדייר וגם על בעל המבנה, במידה ומדובר על שכירות. חשוב לציין, אם מדובר על דירה להשקעה, אני תמיד ממליצה למבוטחים להוסיף את הכיסוי, שכן הוא ללא עלות ורק צריך להוסיף את המלל - ויתור תחלוף תביעת שיבוב כנגד הדיירים או כנגד בעל הבית. 

כמו כן, מומלץ מאוד לעשות ביטוח תכולה יחד עם צד ג' ולא להפריד ביניהם, בכדי לא לשלם סכומים מאוד גבוהים. במידה והדייר ירכוש ביטוח תכולה בסכום של כ- 200,000 ₪ עם כיסוי צד ג' - התשלום יהיה נמוך יותר ויכול להסתכם ב- 500-600 ₪ לשנה בלבד, לעומת פוליסת צד ג' לבד שיכולה להסתכם בכמה אלפים (מאוד יקר ולא מומלץ). 

סוכן לביטוח תכולת דירה

(צילום: ShutterStock)

 

כמה עולה ביטוח תכולה לדירה וממה מורכב המחיר?

במידה והלקוחות גרים בקומת קרקע (לא על עמודים) או בבית בפרטי, העלות תהיה יקרה יותר, שכן ישנם סיכויי פריצה יותר גבוהים ופרטי הערך בבית יותר חשופים לגניבה. 

לרוב, מחיר ביטוח תכולה תהיה בין 520-680 ₪ לשנה. כמו כן, בכל חברה שמבצעים ביטוח תכולה, ניתן לתת בין 10%-20% (תלוי בחברה) כיסוי עבור תכשיטים בכל הסיכונים. זאת אומרת, אם עושים ביטוח של 250,000 ₪, והחברה מפצה ב-10% אז יש מתוכם 2,500 ₪ לתכשיטים. במידה והלקוח ולמבוטח יש סכום תכשיטים יותר גבוה, אז הוא יקבל 10% חינם ואת השאר יצטרך להוסיף עבור ההפרש שנותר. 

דוגמה לעלות של ביטוח תכולת דירה: סכום הביטוח של בדירה הינו  כ- 206,500 ₪. בתוך הפוליסה יש לו כיסוי מאש ורעידת אדמה. בנוסף, הוא הרחיב את כל הסיכונים האפשריים: תכשיטים בסכום של 38,000 ₪, נזק מים ונוזלים אחרים, צד ג' בגבולות של מיליון ₪ כל הסיכונים לתכולת הדירה, דברי ערך מחוץ לדירה - ציוד צילום, הסרטה והקרנה, תשמישי קדושה, מחשב טאבלט, אייפד והוא שילם סך הכל כ- 800 ₪ לשנה. 

קרן צברי היא סוכנת ביטוח. כל המידע במאמר הוא מטעמה בלבד. 
 

search
נכתב על ידיקרן צברי

קרן צברי הינה סוכנת ביטוח העוסקת בתחום הביטוח כ-24 שנים ועובדת בשיתוף פעולה עם כ-11 חברות ביטוח שונות.

 

 

(צילום תמונה: אורית נרדיה)