העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

ניסור בטון

חושבים על פתיחת חלון או דלת? רוצים להכניס שינויים בממ"ד?

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

חושבים על פתיחת חלון או דלת? רוצים להכניס שינויים בממ"ד? אתם עומדים לשפץ בית דו משפחתי ולא רוצים לגרום נזק לבית השכן? אתם צריכים ניסור בטון.

בטון הוא חומר מאוד חזק, מהחזקים הקיימים בענף הבניה. השילוב של מלט, ברזל, חול וחצץ יוצר את הבטון, שהוא לא רק עמיד לאורך שנים רבות בפני פגעי הטבע, אלא גם בפני האדם.

בעבר, אם רצינו לעשות שינויים במבנה שהיה בנוי חלקו או כולו מבטון, היינו צריכים להרוס את קירות הבטון וחלקי הבטון באמצעים גסים מאוד: פטישים מסוגים שונים ומכשירים שגרמו לא רק לכלוך רב ורעש, אלא גם זעזועים. זעזועים אלה גרמו לנזקים רבים למבנה ואף למבנים סמוכים. מסיבות אלה הפסיקו למעשה "לשבור קירות" והחלו לנסר קירות, ובמיוחד קירות שיש בהם גם בטון, או שהם עשויים כולם מבטון.

הפתרון המודרני והיעיל ביותר לניסור בטון הוא משורי בטון שמבוססים על יהלום תעשייתי. היות והבטון הוא חומר מאוד קשה, מתכת לא יכולה לנסר אותו ומסורי מתכת פשוט נשחקים עליו. כיום מייצרים משורים שהגימור שלהם הוא באבקת יהלומים שיוצרת משטח שנשחק לאט מאוד.

המשורים הפופולריים ביותר לניסור יהלום בבטון או לניסור קירות בטון הם משורי דיסק. משורים אלה מגיעים במגוון גדול של גדלים וקטרים, כאשר הקטנים שבהם מאפשרים תפעול וניסור בטון ידני במקומות שהגישה אליהם מסובכת וקשה. בנוסף, מסורי בטון יכולים לפעול גם בשטח, לשמש לניסור מדרכות ופתיחת כבישים ואף לנסר סלעים גדולים בביצוע עבודות תשתית.

מה היתרונות הנוספים של ניסור בטון, בהשוואה לשבירה?

התאמה לעבודה בבתים מאוכלסים: ניסור קירות בטון בניגוד לשבירת קירות גורם ליצירת מעט מאוד אבק וכאמור גם למעט מאוד רעש וזעזועים למבנה.

פתיחת פתחים מדויקת את מסור הבטון מרכיבים על מסילות ישרות וחלקות, שאותן מפלסים. באופן כזה, הניסור בבטון הוא בטוח - כיון שאף אחד לא מחזיק את המסור ביד - וגם מדויק. כך אפשר לפתוח חלונות או להרחיב דלתות ללא קושי גם בממ"דים.

ניסור רצפה לעיתים, כאשר משנים את ייעודו של מבנה כלשהו, מגלים שיש צורך בפתיחת תעלות ניקוז או בהרחקת קירות. במצב כזה מבצעים ניסור בבטון הרצפה לשם פתיחת תעלות, או ניסור בבסיס הקירות, כדי להוריד אותם. כל זה ללא זעזועים למבנה ובמינימום רעש ולכלוך, כאמור. ניסור רצפה הוא פתרון מצוין למי שרוצים לחפור ולפתוח מרתף ובכל מקרה הניסור יכול לסייע במגוון סוגים של חציבות.

search