איך להפוך את הנדל"ן שלכם לאטרקטיבי

בכל מה שקשור בנדל"ן נשמח לתת לכם טיפים שיהפכו את הנכס שלכם לאטרקטיבי יותר לפחות במבט הראשון

אף אחד שעומד למכור נדל"ן – יהא זה בית או דירה, לא באמת יודע מה ישכנע קונים לקנות את הנכס שלו. אבל אל דאגה: בכל מה שקשור בנדל"ן נשמח לתת לכם טיפים שיהפכו את הנכס שלכם לאטרקטיבי יותר לפחות במבט הראשון

 

קיבעו מחיר אטרקטיבי לנדל"ן

שוק הנדל"ן בעליה מתמדת, אבל זה לא אומר שאתם יכולים לקבל כל מה שאתם רוצים עבור הנכס שלכם. הכלל הראשון בנד"ן – מכירה או קניה – הוא להכיר את המחירים בסביבה שלכם ולדעת מה אתם באמת יכולים לקבל עבור הנכס שלכם.

כיצד אפשר לדעת מה המחיר המתאים לבקש עבור הנדל"ן?

ובכן, הדבר הראשון שאי אפשר לעשות, הוא לסמוך על המחירים שאנשים מבקשים באתרי המכירות. אלה לרוב גבוהים ממחירי הנדל"ן האמיתיים ושווי העסקאות שנסגרות בסופו של דבר. אתרי נדל"ן שמקבלים מחירים מרשויות המס הם אופציה טובה יותר, וזאת למרות העדכון היחסית מאוחר שלהם.

אפשר לבצע תחקיר: להרים טלפונים לכמה מודעות למכירת נדל"ן בסביבה ונכסים מסוג דומה גם באזורים אחרים. אחרי שיחה קצרה עם המוכר תוכלו לדעת מה הוא באמת רוצה עבור הנדל"ן שלו.

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא להכנס לכמה משרדי תיווך וחברות נדל"ן ולברר מה הם יודעים על נכסים בסביבה. אם אתם מתכוונים להזמין מתווך לראות את הבית הקפידו לציין שאין מדובר בהתחייבות כלשהי מצדכם. למרות זאת שימו לב: מתווך נדל"ן שיביא לכם קונה, יהיה זכאי לעמלת התיווך שלו כמעט בכל מקרה.

אם הנכס שלכם עומד למכירה תקופה של כמה שבועות והוא לא נמכר, הורידו את המחיר המבוקש. נדל"ן שמסתובב הרבה זמן בשוק – ערכו יורד. "אם כל כך הרבה זמן אף אחד לא רצה את הנכס הזה," אומר לעצמו רוכש פוטנציאלי "סימן שישנה בעיה."

 

סדר ונקיון מעל לכל

לפני שאתם מראים את הנדל"ן שלכם לקונים פוטנציאליים שימו לב לטיפ הבא: העיפו עודפים.

למה אנחנו מתכוונים?

הלוא בסופו של דבר, ביום המעבר מהבית או מהדירה, אתם ממילא תפטרו מהמון דברים. אלה יהיו רהיטים ישנים או פריטים שאספתם, ספרים שאתם לא צריכים יותר, בגדים שממלאים את הארונות ואפילו כלי מטבח וסרוויסים. אם כך הוא, למה שלא תפטרו מהם לפני שאתם מוכרים את הנדל"ן שלכם? הבית ייראה מסודר יותר, נקי ומואר יותר ובעיקר יותר אטרקטיבי. כשהכל יהיה מסודר יותר, יהיה לכם קל יותר לנקות וגם בכך להפוך את הנדל"ן שלכם לאטרקטיבי יותר.

הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים

מאשר/ת לקבל הצעות, מיילים ועדכונים מאתר b144