העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תיקוני נגרות: עבודתו של נגר

בעידן השידות להרכבה עצמית, הארונות בבנייה מקיטים ויתר רהיטי "עשה זאת בעצמך", האם יש עדיין ערך לתיקוני נגרות? מי עושים תיקוני נגרות והאם די בנגר רגיל לשם כך?

בעידן השידות להרכבה עצמית, הארונות בבנייה מקיטים ויתר רהיטי "עשה זאת בעצמך", האם יש עדיין ערך לתיקוני נגרות? מי עושים תיקוני נגרות והאם נגר רגיל מתאים לשם כך?

חלק גדול מאוד מהרהיטים המודרניים עשויים כיום בצורת קיטים להרכבה עצמית. בעידן ה"חד פעמי, והקיטים האלה, מתי כבר צריך תיקוני נגרות, האם לא פשוט יותר לזרוק ולקנות חדש? האם ביקור של נגרים לביצוע תיקוני נגרות לא יהיה יקר יותר מעלותה של שידה פשוטה, שהתפרקה או התבלתה?

ראשית, זה לא ממש משנה אם הרהיט שדורש תיקון הוא רהיט שמקורו בחנות לרהיטי הרכבה עצמית או אצל נגרים. בכל מה שקשור בתיקוני נגרות, השאלה היא תמיד עלות מול תועלת. כלומר" מה תהיה עלותם של אותם תיקוני נגרות, מול עלותה של שידה חדשה, ארון או מיטה. מצד שני, נכון יהיה לומר שרוב המוצרים הפשוטים יותר להרכבה עצמית שידות קטנות, ארוניות ולעיתים אפילו מיטות בסיסיות לא יהיו מועמדים טובים לתיקונים בידי נגרים מומחים.

האם החומרים מהם עשויים כל הרהיטים להרכבה עצמית בכלל מתאימים לתיקוני נגרות?

זו בעצם שאלת מליון הדולר. תיקוני נגרות נכון וטוב לעשות בחומרי גלם עץ, בסופו של דבר שאפשר לתקן. עץ הוא חומר חזק, בעל גמישות ויציבות. כך, גאשר צריך לבצע תיקוני נגרות ברהיטי עץ, יש למעשה עם מה לעבוד במה לקדוח או מה לחזק, בלי שהתשתית תתפורר.

לעומת זאת, אם צריך לבצע תיקוני נגרות במזונית או חומרים דחוסים אחרים מעשה ידי אדם, החומר לרוב פשוט מתפרק בידיים. כך, לפני שאתם מזמינים נגר או לביצוע תיקוני נגרות, יש לראות אם החומר מתאים לשיפוץ או שאין מה לעשות, ויש להחליף את הרהיט (הנגר יוכל לומר לכם).

מה קורה אם החומר ממנו עשוי הרהיט עדין או רך מדי. האם אי אפשר לבצע תיקוני נגרות? האם באמת חייבים להחליף את הרהיט?

לא חייבים להחליף את הרהיט בכל מקרה, ואפשר לבצע תיקונים. במקרים כאלה של תיקוני נגרות, מה שנגרים עושים, הוא החלפת כל החלק. אם מדובר במדפים מחליפים מדף או דופן ארון. אם מדובר במיטה שהתפרקה, אפשר להחליף רגליים, לחזק את השלד וכד'. השאלה היא כאן שוב עלות תיקוני נגרות לעומת רכישת רהיט חדש.

מה לגבי תיקוני נגרות שאינם תיקונים מבניים. מה קורה אם רוצים לצבוע רהיט כזה או להוסיף לו חלקים?

לאחר שהחלטתם שאתם לא רוצים לקנות רהיט חדש, אפשר בהחלט לצבוע את הרהיט או להוסיף לו חלקים בסוג של תיקוני נגרות. ישנם היום לא מעט נגרים שלרשותם ציוד מתקדם לצביעה, שמאפשר צביעה חלקה ויפה כמו במפעל. תיקוני נגרות קוסמטיים כאלה אפשריים בהחלט ואפילו כדאיים.