העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

3 צמחי בית עמידים לעצלנים

גידול צמחים בתוך הבית מהווה אתגר לא קטן: תנאי התאורה רחוקים מלהיות אידאלים להרבה סוגים, אין הרבה מקום להתפתחות וגדילה, ובינינו - רבים פשוט שוכחים לטפל בצמחים.

clock-icon 3 דקות קריאה
מאת: B144
צמח עמיד לגידול ביתי

כדי להצליח בגידול צמחים ביתי יש לבחור בצמחים הנכונים לבית, כאלה שברוב המקרים צריכים פחות אור, למשל, וכאלה שמתאימים לסגנון החיים שלנו: אם אנחנו שכחנים או שאין לנו "אצבעות ירוקות", רצוי שאלה יהיו צמחים שקל לטפל בהם, וגם אם שוכחים לעיתים להשקות אותם, שום דבר לא קורה.

סנסיווריה

'לשון החותנת' חוזרת ובגדול: מדובר במשפחה שלמה של צמחים, שהיו נפוצים מאוד בגינות פרטיות וציבוריות, עד שלאנשים רבים פשוט נמאס מהם, אבל היום הם חוזרים לאופנה. למה? כי הם פשוט אוהבים לצמוח.
מדובר בצמח בשרני שמקורו במערב אפריקה, ולכן הוא יכול לגדול במגוון שלם של תנאי קיצון: ביובש ממושך, בחצי שמש או בצל ואפילו בקור הרים חורפי.
אפשר בתוך הבית או בגינה (מוצל) אבל חשוב שבית השורשים יהיה מנוקז כהלכה (לא להשקות יותר מדי), וזו למעשה הדרישה היחידה של הצמח הזה.

סנסיווריה אפשר להשיג במגוון גדול של צורות וצבעים ולכן היא מתאימה מאוד לגינות מעוצבות וגם לשימוש ביתי, בפינות שונות של הבית: היא מגיעה בצורות מוארכות או נמוכות, שטוחות או גבוהות. העלים יכולים להיות ירוקים-כהים או מגוונים, ואפילו מנומרים.

 


למציאת הצמח הנכון עבורכם בקרו במשתלה מומלצת באזורכם

 

ספטיפיליום

צמח מאוד חזק, בעל עלים ירוקים כהים ופרחים לבנים גדולים. הוא מאוד פופולרי במשרדים, בעיקר בגלל העובדה שהוא זקוק למעט מאוד טיפול. סיבה נוספת לכך שהוא פופולרי היא שהוא יכול להתמלא ולהגיע לממדים יפים ולכן יכול למלא פינה יפה בבית.

כאשר הוא קטן, די לספטיפיליום בעציץ קטן יחסית, כל עוד מקפידים שהוא יהיה מנוקז (חור קטן בתחתית העציץ וצלחת לאגירת מי ההשקיה). כאשר הוא מתפתח, אפשר להעביר אותו לעציץ גדול יותר, או לדלל אותו ולשמור עליו יחסית קטן.
את הפרחים הנבולים יש לקצוץ, ואז הצמח מייצר פרחים חדשים. אם אפשר, כדאי לדשן אחת לשבועיים-שלושה.

סוקולנטים שונים

מדובר במשפחה שלמה של צמחים בעלי עלים עבים, מלאי מים, שמתאימים לגידול במגוון תנאי אור וחום. חלק גדול מהם יצמחו בצל, אבל באופן כללי הם כן זקוקים לאור, ולכן לחלון מערבי או דרומי, או מקום בבית שאליו מגיע אור.

אנחנו מכירים את הסוקולנטים מחנויות מתנות המציעות אותן בצורת קקטוסים זעירים, בין היתר. אפשר לקנות כמה כאלה ולשים על אדן חלון, ואפשר לקנות גם גדולים יותר, לגדל ולהרבות אותם בבית.

הסוקולנטים צריכים מצע מנוקז היטב, תאורה סבירה (כאמור לא שמש ישירה, אלא חצי או שליש צל) והשקיה בהתאם לגודל שלהם ולדרישות המין הספציפי: למרות שפספוס של כמה ימים לא יהרוג אותם, לא כדאי לשכוח...

search