העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

סוכנות נסיעות: איך היא יכולה לעזור לכם

בעידן האינטרנט ואתרי הרגע האחרון למיניהם, מה בעצם עושות סוכנויות נסיעות מול הלקוחות שמחפשים לטוס לחו"ל או מבקשים להזמין חדרים בבית מלון?

clock-icon 1 דקות קריאה

בעידן האינטרנט ואתרי הרגע האחרון למיניהם, מה בעצם עושות סוכנויות נסיעות מול הלקוחות שמחפשים לטוס לחו"ל או מבקשים להזמין חדרים בבית מלון?

 

סוכנויות נסיעות ומשרדי נסיעות מספקים שירותים שונים לנוסעים, נופשים או אנשי עסקים שמעוניינים לנסוע למקומות רחוקים יחסית ולשהות בהם.

אנחנו חושבים על סוכנויות נסיעות במושגים של איתור כרטיסי טיסה ו"דילים" שונים לחו"ל, אבל גם בעידן האינטרנט, אתרי הרגע האחרון ואתרי חברות התעופה הישירים, סוכנויות נסיעות מציעות יותר מכך. בנוסף יש לזכור שסוכנויות נסיעות ומשרדי נסיעות מוכרים את מוצרי התיירות באותם מחירים בהם הם נמכרים באתרי האינטרנט למיניהם.

קצת על ההסטוריה של סוכנויות נסיעות ומשרדי נסיעות

סוכנויות הנסיעות הראשונות בעידן המודרני היו שייכות לתומס קוק. אנגלי, שפיתח מה שנקרא עד היום "חבילות תיור". משרדי הנסיעות שלו, שאותם ייסד בסוף המאה ה- 19, הציעו בשלב ראשון את מה שהיה אז הלהיט והחידוש הגדול: נסיעה בת פחות מ- 20 קילומטרים ברכבת, בין שתי ערים אנגליות.

בהדרגה, סוכני הנסיעות של תומס קוק ואחרים החלו להציע שיט באוניות, וכאשר הופיעו מטוסי הנוסעים הראשונים, סוכנויות נסיעות הציעו גם טיסות, טיולים מאורגנים ובתי מלון.

כיום, סוכנויות נסיעות גדולות הפכו בחלקן גם לסיטונאי תיירות: משרדי נסיעות גדולים שקונים ומארגנים טיולים וסיורים שכוללים טיסות או שיט, סיורים ובתי מלון וכן מוצרים נלווים, כמו ביטוח נסיעות.

יש סוכנויות נסיעות שמוכרות למשל רק את מוצרי התיירות של הסיטונאי שאותן הן מייצגות, ואילו אחרות מוכרות את כלל המוצרים, כולל כמובן טיסות ובתי מלון. הרעיון הוא שהלקוח מקבל את כלל שירותי הנסיעות והטיול במקום אחד והוא לא צריך להתרוצץ בין מקומות שונים, משרדי נסיעות או משרדי תיירות.

כמה עולה להשתמש בשרותי משרדי נסיעות?

משרדי נסיעות וסוכנוית נסיעות מייצגים כאמור את אותם "סיטונאי תיירות", את חברות התעופה והאוניות, הרכבות וכד'. סוכנויות נסיעות מייצגות בתי מלון, אכסניות וצימרים, וסוכנויות נסיעות ומשרדי נסיעות רבים מייצגים גם מדריכים ומארגני טיולים פרטיים.

מכל הגופים האלה, סוכנויות הנסיעות מקבלות עמלות מכירה. במחיר הטיסה מגולמת העמלה הזאת והלקוח
למרות שהוא לא משלם ישירות לסוכנויות נסיעות משלם למעשה את העמלה הזו.

חברות תעופה וגופים אחרים נוקטים בשיטה של מכירה ישירה ללקוח. בינהן, חברות הלואוקוסט לא עובדות בכלל עם סוכנויות נסיעות ואילו חברות אחרות מוכרות ישירות ללקוח את המוצרים שלהן טיסות, חבילות או בתי מלון - במחיר שכולל עמלת סוכן. ברגע האחרון הגופים האלה עשויים להוריד את המחירים, ממש כמו שהם מורידים את המחירים לסוכנים.

לסיום, צריך לזכור שכמו שאמרנו, סוכנויות נסיעות ומשרדי נסיעות מציעים יותר מאשר טיסה ומלון או דילים במחירים מוזלים. עיקר השימוש בשרותים של סוכנויות נסיעות צריך להיות בארגון והפקה של נסיעה מסובכת או טיול עצמאי ארוך.

תזמון ותכנון הטיסות ובתי המלון, השכרת רכב וכיו"ב הם דברים שלא כל אחד יכול לבצע וכאן בדיוק באות לכדי ביטוי היכולות של סוכנויות הנסיעות ומשרדי נסיעות.