העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

משרד נסיעות

משרד נסיעות - טיפים לאריזת מזוודה

clock-icon 1 דקות קריאה

משרד נסיעות - טיפים לאריזת מזוודה

אורזים את הבית בתוך המזוודה הקטנה

כמעט כל מי שטס לחו"ל או יצא לחופשה ארוכה יחסית חווה את החוויה הזו - הניסיון להכניס את כל מה שרוצים ועוד קצת למזוודה. פעמים רבות זו המזוודה הקטנה שעולה איתנו למטוס, לעיתים אלו פשוט שתי המזוודות היחידות שיש לנו ואיתן אנו צריכים להסתדר וכדומה - אריזת המזוודה הופכת באותם מקרים מפעולה פשוטה לתהליך ארוך, מעצבן ומייגע.
במאמר זה ננסה לתת לכם מספר טיפים שימושיים לאריזת מזוודה, בתקווה שלקראת החופשה הבאה אריזת המזוודה תלך לכם קצת יותר מהר.
בנושא זה ובמיוחד לאור הצמיחה של הטיסות הזולות מישראל, חשוב לבדוק מראש עם חברת התעופה לגבי מגבלות מיוחדות של המזוודות – גודל ומשקל של מזוודת היד, משקל מותר בתא המטען וכן הלאה.

אורזים את המזוודה בחוכמה

לא להגזים עם מה שלוקחים: טיפ אריזה זה רלבנטי לכל סוג של חופשה, חשוב לא להגזים עם הציוד שלוקחים. יעד החופשה ומה מתכוונים לעשות שם הם אלו שצריכים לקבוע מה תיקחו במזוודה – אין טעם לקחת סוודר לחופשת קיץ על חוף הים. חשבו כמה בגדים וציוד נוסף תצטרכו ואל תיקחו סתם "ליתר ביטחון" – מקסימום תמיד תוכלו לקנות דברים שחסרים לכם. מהניסיון שלנו - ברוב המקרים אפשר לוותר בקלות על רבע מהבגדים שתכננתם לקחת.
גלגול בגדים: מחלוקת עתיקת יומין לגבי אריזת המזוודה היא האם גלגול הבגדים אכן חוסך מקום לעומת קיפול רגיל שלהם. בפועל יש יתרון מסוים לגלגול של הבגדים ואפילו דיילות וטייסים נוקטים בטקטיקת אריזה זו. במקום הנחת ערימה של בגדים מקופלים אפשר לגלגל את מה שניתן וכך להרוויח עוד קצת מקום.
מזוודה מלאה: תמיד עדיף לארוז את המזוודה כך שהיא מלאה, אך לא מתפקעת, זה מונע מהפריטים בתוכה לנוע ולהינזק. עם זאת, אם אתם מתכננים להוסיף למזוודה פריטים שעמם תצטרכו לחזור (מתנות, מזכרות, מתנות) אז קחו זאת בחשבון והשאירו מספיק מקום.
עטפו פריטים שבירים: פריטים שבירים ועדינים כגון מכונות גילוח, בשמים וכן הלאה רצוי לעטוף, מאוד יעיל לגלגל את הפריטים בתוך בגד או מגבת שגם כך רציתם לקחת עמכם. כמו כן מוצרי קוסמטיקה, שמפו, סבון נוזלי וכל מה שעשוי להישפך רצוי לעטוף בשקית פלסטיק ולסגור היטב.
פריטים רכים למטה: כדי לייעל את חלוקת המשקל וגם כדי שבמצב "עומד, יהיה מספיק מקום במזוודה, רצוי לארוז את הפריטים הרכים כמו גרביים, תחתונים וחולצות פשוטות בתחתית המזוודה.
אריזה לפי סדר שימוש: טיפ זה מיועד לחולי הסדר מביניכם - הכי יעיל לארוז את הפריטים במזוודה על פי סדר השימוש שלהם – אם אתם מאלו שמתכננים מה לובשים בכל יום לדוגמה תוכלו לסדר את הבגדים על פי סדר הוצאתם מהמזוודה, כך שהוצאת הדברים תגרור מינימום התעסקות עם המזוודה. כמו כן רצוי לשמור מקום לשקית הכביסה.
לסיכום: אריזה נכונה של המזוודה יכולה גם לחסוך מכם משקל מיותר ולקיחת פריטים שלא תשתמשו בהם והיא גם תקל על מציאת הדברים במהלך החופשה. התהליך אינו מסובך כל עוד תשתמשו בהיגיון בריא ובטיפים שנתנו לכם במאמר זה.