העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיול מאורגן ייעודי-מה זה אומר

אחת הדרכים לטייל בחו"ל במגוון יעדים היא באמצעות טיול מאורגן קבוצתי, הכולל ליווי צמוד של מדריך במסלול מתוכנן ומתוזמן.

clock-icon 2 דקות קריאה

אחת הדרכים לטייל בחו"ל במגוון יעדים היא באמצעות טיול מאורגן קבוצתי, הכולל ליווי צמוד של מדריך במסלול מתוכנן ומתוזמן.

טיול מאורגן היוצא לפועל מטעם חברות התיירות הינו כולל את מרבית המרכיבים (חלק מהחברות מציעות גם טיול בו הכול כבר כלול) כך שכל הארגונים הלוגיסטיים טרום הטיול כמו הזמנת הטיסות, מקומות הלינה, רכב צמוד וכיוצא בזה, נחסכים מכם והינם באחריותה המקצועית. המטרה היא שתוכלו ליהנות מאווירה קבוצתית בטיול רווי פעילויות ואתרים תיירותיים עם מינימום אחריות על התנהלות הטיול והתקדמותו.

כיום קיימת מודעות גבוהה להתאמת טיול לצרכים הייחודיים של המטיילים ולצורך כך ניתן כיום לבחור מבין טיולים מאורגנים ייעודיים לקהלי יעד ממוקדים כדוגמת בני גיל הזהב, משפחות, נשים, שומרי מסורת ועוד. אז מה זה אומר טיולים מהסוג ולמי מיועדים?

מסלול ייעודי וקבוצה הומוגנית

טיולים מאורגנים ייעודיים כוללים מסלול ייעודי הכולל אטרקציות, אתרים תיירותיים ואופי של פעילויות מותאמי קהל יעד מבחינת תחומי העניין והגיל הרלוונטי. המטרה היא שהמסלול אכן יענה באופן המיטבי על הדרישות והצרכים ויתחשב במגבלות הקיימות בשטח. בהתבסס על אלו, רמת הקושי של הטיול מותאמת לקהל היעד כך שהטיול יכול לקבל אופי משתנה בהתאם לקהל: החל מטיול הכולל מספר יעדים ולינה במקומות שונים במסלול אינטנסיבי שכולל גיוון מבחינת האתרים והמקומות ועד טיול "כוכב" שמציע לינה במיקום אחד ויציאה לטיולים יומיים מהמלון, כאשר המטרה היא מקסימום נוחות בטיול בעל אופי רגוע ונינוח לעומת האפשרות הראשונה.

לצד טיול במזרח הכולל ביקור שבטים מקומיים, שייט בסירות, עליה לרכבל, מופעים וסיורים ליליים ואפילו רכיבה על פילים, ניתן לבחור בטיולי שייט הכוללים סיורים בערים מרכזיות ומקומות מיוחדים בדרך. בנוסף לייעודיות המסלול, טיול ייעודי מציע קבוצת מטיילים הומוגנית מבחינת טווחי הגילאים ותחומי העניין- דרך שעשוי לתרום לאווירה החברתית החיובית במהלך הטיול לאור התאמתו למאפייני המטיילים.

מטיולי נשים ועד לגיל הזהב

טיולים מאורגנים ייעודיים כוללים התייחסות ייחודית לקהלי היעד השונים, כאשר כל טיול שונה באופיו ובמרכיביו ואלו מותאמים לאופי קהל המטיילים. טיולי נשים למשל הם טרנד שהולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, כאשר אלו מציעים לנשים בגילאים שונים לצאת לחופשת העצמה מאורגנת המשלבת בתוכה סדנאות, טיפולים טבעיים, מדיטציות וביקור באתרים הרלוונטיים לקהל היעד ומפגשים אותנטיים עם מקומיים בערים שונות במקום היעד. מדובר בטיולים בקבוצות קטנות ואינטימיות, ליעדים שונים, כאשר היעד הנפוץ הוא הודו, המציעים חשיפה לקולינריה המקומית, לתרבות ולאומנות הייחודית שיש למקום להציע. הלינה לרוב במקומות מיוחדים, כולל מלונות ספא ובוטיק, כאשר השהות בטיול מהסוג מאפשרת התנתקות מהשגרה ויציאה לחוויה שונה ומפרה.

טיולי גיל הזהב ייעודיים לקהל היעד וכוללים מסלולים נוחים ברמת קושי העונה על הצרכים ומתחשבת במגבלות הגופניות. במרבית המקרים מדובר בטיולי כוכב המציעים אפשרות לטייל במקומות שונים באזור אחד במטרה למנוע את הסרבול והטרחה הכרוכים במעבר בין בתי מלון שונים. אפשרות אחרת היא לטייל בטיול לגיל הזהב הכולל שייט שמאפשר ליהנות מ"מלון צף" ולהתרשם מנופי האזור,הכפרים והערים הפזורים לאורך הנהרות. בטיולים אלו נוכח גם רופא ישראלי צמוד המתלווה למסלולי הטיול וזמין לאורך כל הימים, כאשר כל המרכיבים כבר נכללים ולרוב מדובר בפנסיון מלא.

טיולים לציבור הדתי מאפשר להמשיך לנהל אורח חיים דתי גם מעבר לים וזאת ביתר נוחות. מסלול הטיול כולל אתרים בעלי זיקה יהודית ומשלב ארוחות בבתי חב"ד, לינה במלונות המציעים אוכל כשר ומסלול מיוחד לסופי השבוע. בשבתות התכנון הוא שהלינה תהיה בקרבת אתרי תיירות אליהם ניתן להגיע רגלית מבתי המלון ולסייר במקום כך שלא יהיה צורך להשתמש בתחבורה ציבורית. כמו כן, המדריך המלווה את הטיול הינו שומר מצוות בעצמו כך שמגיע עם מודעות גבוהה לכל הנושאים הרלוונטיים המחייבים שימת דגש והתייחסות במהלך הטיול.

ולגבי כלל סוגי הטיולים הייעודיים, מדובר בטיולים למבחר יעדים, כאשר מבין יעדי החורף האקטואליים, תוכלו לטייל בסין, יפן, תאילנד, הודו ונפאל, קובה וקוסטה ריקה, דרום אמריקה, ויאטנם וקמבודיה ויעדים אקזוטיים ומאתגרים אחרים. מה שחשוב להקפיד זה להירשם לטיול הייעודי המתאים ביותר מבחינתכם, לוודא את האותיות הקטנות מאחורי הטיול- מה הוא כולל ומה לא ולוודא כי אכן היציאה מובטחת ואינה תלויה בכמות נוספת של נרשמים.