העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מרפאת שיניים לילדים

מה כל כך מיוחד במרפאות שיניים לילדים? האם כדאי להשקיע זמן וכסף בחיפוש אחרי מרפאת שיניים לילדים, דווקא?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מה כל כך מיוחד במרפאות שיניים לילדים? האם כדאי להשקיע זמן וכסף בחיפוש אחרי מרפאת שיניים לילדים, דווקא?

הסטטיסטיקה מדברת על כך ש- 16-25% מהאזרחים בישראל סובלים מחרדה מביקור במרפאת השיניים. כמעט 10% פוחדים כל כך מרופא השיניים, עד שהם מזניחים את הטיפול בפה ובשיניים, ומגיעים ממש להרס עצמי של שיניהם.

אצל חלק לא מבוטל מהפוחדים מביקור במרפאת השיניים, החרדות מקורן בתקופת הילדות: רופא שיניים חסר סבלנות או מכשור עתיק ולא ידידותי, סביבה מאיימת, כל אלה משאירים זכרון לא טוב ועלולים לגרום טראומות שמלוות אותנו כל החיים.

מרפאת שיניים לילדים מיועדת למנוע את הטראומה הזו, ולהקל על הילדים לקבל את הטיפול אצל רופא השיניים. מדובר בכך שמרפאת שיניים לילדים היא ידידותית יותר מבחינה עיצובית, היא רגועה יותר מבחינת הנעשה במרפאה וכל האווירה מסביב שקטה ונעימה יותר.

בנוסף על כל אלה, גם צוות מרפאת השיניים לילדים מאומן ומיומן בטיפול בילדים: החל בקבלת פנים ידידותית בכניסה למרפאת השיניים, דרך הסברים מפורטים אך פשוטים יותר, שניתנים על ידי רופא השיניים ואפילו במה שלובש הצוות במרפאת השיניים המיועדת לילדים: ביגוד קל וצבעוני יותר, למשל.

האם "שווה" לבחור במרפאת שיניים לילדים, בהשוואה למרפאת שיניים רגילה?

אף אחד לא ממש אוהב ללכת למרפאת שיניים. בעוד שמבוגרים יכולים לבחור אם להגיע למרפאת שיניים כזו או אחרת, לילדים אין הברירה הזו: הם הולכים עם הוריהם ולאן שאלה מחליטים. לכן כדאי להפוך לפחות את החלק הזה לנעים יותר: מבחינת האווירה לפחות, מרפאת שיניים לילדים היא בהחלט בחירה טובה יותר.

אבל ישנן סיבות נוספות לכך שלילדים כדאי לבקר במרפאת שיניים שמיועדת להם. אחת מהסיבות האלה היא הנסיון וההכרות של רופא השיניים עם מצבים מיוחדים לילדים.

זה נכון, שכל רופא שיניים כללי מוכשר לבצע סתימות או טיפולים משמרים אחרים. אבל ישנם מצבים ברפואת שיניים, שהם ספציפיים לילדים. כאן דווקא כן חשובה ההתמחות וכן חשוב בנסיון של רופא השיניים לילדים.

כאן כבר לא מדובר באווירה או צבע נעים על הקירות ודגים מעופפים על התקרות, אלא באופן הטיפול עצמו ובפתרונות המקצועיים שניתנים. זהו, אם תרצו, ה-שיקול שצריך להנחות אותנו בבחירה בין מרפאת שיניים רגילה ומפראת שיניים לילדים.

מאמר זה על מרפאת שיניים לילדים ניתן לצורך מושג ראשוני וכללי בלבד. הוא אינו מהווה יעוץ רפאוי ואינו מהווה תחליף להתיעצות עם רופא שיניים או מומחה מורשה אחר בתחום.

search