העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

היתרונות של השתלות שיניים

אם חסרה לכם שן אחת או יותר, ואתם לא מעוניינים בשיניים תותבות נשלפות...

clock-icon 2 דקות קריאה

אם חסרה לכם שן אחת או יותר, ואתם לא מעוניינים בשיניים תותבות נשלפות, תוכלו להתייעץ עם רופא השיניים במרפאת השיניים כדי לבדוק אם אתם מועמדים טובים להשתלות שיניים.

שתלים דנטליים, אחד הטיפולים הפופולאריים במסגרת שיקום הפה, מספקים שיניים שהן תחליף הרבה יותר טוב מהתותבות כי שיניים אלה מחוברות ישירות לעצם הלסת. כדי ליהנות משתלים, אתם חייבים להיות במצב בריאותי כללי טוב, עם לסת שסיימה את שלבי ההתפתחות שלה, בעלי חניכיים בריאות ועצם לסת בריאה שתוכל לתמוך בשתלים הדנטליים.

אם אתם בריאים ורופא השיניים קבע שאתם מועמדים טובים לשתלים, במרבית המקרים תוזמנו להליך טיפולי שיתבצע במרפאת השיניים בהרדמה מקומית. לפעמים, תלוי בצרכי הבריאות של המטופל, הניתוח יכול להתבצע גם בחדר הניתוח בבית החולים, בהרדמה כללית.

מדוע הבחירה בשתלים דנטליים, לשם שיקום הפה ושחזור שיניים חסרות או פגומות, היא לעיתים קרובות הבחירה הראשונה והטיפול המומלץ, בהשוואה לאפשרויות האחרות?

- הדבר העדכני והטוב לשיניים בריאות וטבעיות. שתלים דנטליים הם חזקים ויציבים. השתלים משחזרים שיניים חסרות כך שהן נראות ומרגישות כמו שיניים טבעיות. האפשרויות האחרות יכולות להוביל להתדרדרות של העצם ועלולות להפריע לאכילה, לחיוך, לדיבור ולפעילויות אחרות בחיי היום יום.

 

- פתרון לאורך שנים. שתלים דנטליים הם פתרון לטווח הארוך. גשרי שיניים ותותבות מחזיקים מעמד בין חמש לשבע שנים, ועם טיפול נכון לעיתים גם עד עשר שנים. אבל, בשלב מסוים צריך להחליף את התותבות. השתלים הדנטליים יכולים להחזיק מעמד לאורך כל החיים כאשר הם ממוקמים ומטופלים כראוי.

- אפשרות ליהנות מהחיים מבלי לדאוג לשיניים שלכם. אין צורך להישאר בבית או להרגיש שלא בנוח בציבור, להיות במבוכה רק בגלל שהחיוך שלכם השתנה, לדאוג פן חסר השיניים יגביל את היכולת שלכם להצטרף לחגיגה, לחשוש שהשיניים התותבות יישלפו וינשרו במהלך הדיבור, האכילה או הצחוק. שיניים משוחזרות באמצעות שתלים דנטליים הן שיניים שמאפשרות לכם להמשיך את החיים כרגיל.

- אפשרות לשמור על הצורה הטבעית של הפנים והחיוך. פרצוף בלי שיניים גורם לשקיעה של הלסת ומופע של סבר פנים עצוב. שתלים דנטליים מאפשרים לכם לשמור על הצורה הטבעית של הפנים ועל החיוך הטבעי שלכם.

- אפשרות להגן על בריאות העצם. כשבפה נותרים חללים בגלל שיניים חסרות, הדבר עלול להוביל לבעיות בריאותיות נוספות כמו, אובדן והתדרדרות של חלק מעצם הלסת שלכם. כאשר אין שימוש בעצם שאמורה לתמוך בשן הטבעית, היא מתדרדרת ומאבדת מכוחה ומכושר המוצקות שלה. שתלים דנטליים הם האפשרות היחידה לשיקום שיניים ששומר על העצם הטבעית ומעודד צמיחת עצם ומניעת איבוד מסת עצם.

- אפשרות לשמור על השיניים בפה ולא בכוס. שתלים דנטליים מאפשרים לכם לשמור על השיניים שלכם בתוך הפה. אתם לא צריכים לדאוג שהשתלים יחליקו החוצה. השימוש במברשת ובחוט דנטלי והטיפול בשיניים המושתלות, הם בדיוק כאילו שהשיניים הטבעיות שלכם עדיין בפה.

- קל להסתגל לשיניים המושתלות. שלא כמו ההסתגלות הנדרשת לשיניים תותבות נשלפות, השתלים מתפקדים כמו שיניים טבעיות.

מי לא מתאים לשתלים דנטליים?

שתלים אינה הבחירה הטובה לכולם. נשים וגברים עם מחלה כרונית שגורמת לדיכוי המערכת החיסונית לא מתאימים לשתלים עקב הסיכון המוגבר לזיהום בזמן הניתוח. נשים בהריון, ילדים שעצמות הלסת שלהם עדיין לא התפתחו במלואן ואנשים שחורקים או מהדקים שיניים, הרגל שיכול לגרום ללחץ גדול מדי על השתלים כל אלה אינם מועמדים טובים לשתלים.