העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תיקון מצלמות אבטחה: בעיות נפוצות

לפני שאתם רצים לטכנאי מערכות אינטרקום ומצלמות אבטחה, כדאי שתנסו להבין מה עשוי להיות המקור לתקלה שאתם חווים.

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

לפני שאתם רצים לטכנאי מערכות אינטרקום ומצלמות אבטחה, כדאי שתנסו להבין מה עשוי להיות המקור לתקלה שאתם חווים. יכול להיות שלא מדובר למשל בתיקון מצלמות האבטחה בכלל, אלא בעיות במסך שלכם או בחיבורים עצמם

תיקון מצלמות אבטחה עלול להיות דבר די מסובך ודי יקר. מצלמות האבטחה של היום במיוחד הקטנות והמשוכללות שבהן מכילות מאות ואלפי רכיבים קטנים, שמסודרים ומחוברים בינהם בצורה מאוד קומפקטית ויעילה.

הרבה מהחיבורים בתוך מצלמות האבטחה הם חיבורי מכונה, שאדם לא יכול לתקן, ודרוש ידע מקצועי לשם תיקון מצלמות אבטחה. במילים אחרות, אם אתם לא ממש יודעים מה אתם עושים, או שיש לכם נסיון בתיקון מכשירים אלקטרוניים, כדאי לקרוא לבעל מקצוע טכנאי מצלמות אבטחה או אינטרקום.

מהן הבעיות העיקריות שמשתמשים חווים ומחייבות תיקון מצלמות אבטחה?

אין תצוגה על המסך מאחת או יותר ממצלמות האבטחה

לא בהכרח דרוש תיקון מצלמות אבטחה: בידקו את הכבלים המובילים מהמצלמות ואל המחשב או יחידת ההקלטה שלכם. בידקו את כל חיבורי החשמל לפני שאתם רצים לתיקון מצלמות אבטחה. ודאו שהכלב או החתול לא ניתקו חיבור כזה או אחר, ושאין כבלים אכולים או מפורקים בשום מקום (כבר היו דברים מעולם).

אם חיבורי הכבלים רופפים או מאובקים, נתקו ונקו אותם וחברו מחדש בצורה טובה. זה נדיר, אבל בתנאי חום ואבק מסוימים, במקומות סגורים, חיבורים עלולים להנזק.

בדיקת מצב הצמצם לא דורשת תיקון מצלמות אבטחה: ודאו שמוד הצמצם שלכם מתאים לחיבור המצלמה DC או VI, לפי העניין.

תצוגה מטושטשת, מוכהית או לא ברורה בצורות אחרות:

גם פה, לא בהכרח נחוץ תיקון מצלמות אבטחה. קחו סולם ומטלית משקפיים רכה ועלו לנקות את עדשות מצלמות האבטחה. אפשרות נוספת, שלא מצריכה ישר תיקון מצלמות אבטחה, היא כיוון הפוקוס של המצלמה: סובבו את העדשה עד שהתמונה על הצג חוזרת להיות ברורה וחדה. ולסיום, בידקו וודאו שאופן הפעולה של הצמצם מתאים לעדזה (ES, למשל, לצמצם ידני).

תצוגה מרצדת

עיקר הבעיות כאן הן בעיות תאורה, שמרווה את המצלמה או מפריעות לה בצורה אחרת. גם כאן אין צורך בתיקון מצלמות אבטחה אלא בהכוונה מחדש של המצלמה, כך שתהיה חשופה פחות למקור האור (חלון או נורת פלורסנט).

בעיות נוספות שיכולות לגרום לתצוגה מרצדת קשורות בצמצם המצלמה ולא מחייבות תיקון מצלמות אבטחה: שימו לב שאתם משתמשים במוד הפעולה הנכון ES לצמצם ידני ו- DC למצלמות שבהן העדשה פועלת בצורה זו.

search
ממוצע דירוגים: 3.5 מתוך 5, כמות מדרגים:2