העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מצלמות אבטחה - סקירת שוק

הצבת מצלמות אבטחה הוכחה כדרך היעילה ביותר לכך, ומפחיתה את סיכויי הפריצה בעשרות אחוזים. להלן סקירת סוגי המצלמות שמוצעות כיום לרכישה

clock-icon 1 דקות קריאה

המציאות מראה כי בכל מספר דקות נפרצים דירה, משרד או עסק בישראל, תופעה שמשאירה בידינו את האחריות להתגונן בהתאם.

הצבת מצלמות אבטחה הוכחה כדרך היעילה ביותר לכך, ומפחיתה את סיכויי הפריצה בעשרות אחוזים. להלן סקירת סוגי המצלמות שמוצעות כיום לרכישה. 

החשיבות של מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה פועלות 24 שעות ביממה לשם הצגת התמונה הברורה ביותר של השטח שתחת אחריותן. הן משדרות ומאחסנות את החומר לכל שימוש שהוא.

ומהו השימוש? ובכן, מלבד העובדה שנוכחותן של המצלמות מרתיעה מראש פורצים שיעדיפו שלא להסתכן בחשיפת פרצופם בשום מחיר, הרי שהמצלמות יכולות לעזור למשטרה ללכוד את הפורצים שבכל זאת הצליחו "להתלבש" לכם על העסק או הבית, ומבצעים שם גניבות חוזרות ונשנות. בנוסף, ניתן להתקין מצלמות אבטחה על מנת לעקוב אחר המתרחש בתוך הבית, למשל- המטפל\ת של הקשיש, הבייביסיטר של הילדים וכו'.

סוגי מצלמות אבטחה

החלוקה הראשונית שמפרידה בין מצלמות האבטחה השונות היא ע"פ צורת השידור. מצלמות אבטחה "רגילות" משדרות על תדר טלוויזיה, ועל כן ניתן אמנם להביט במתרחש בכל רגע נתון באמצעות מקלט, אך על מנת לשמור את התמונות יש לחבר את כולן למקלט DVR ומחשב.

הסוג השני הוא מצלמות ה-
IP אשר מחוברות לרשת האינטרנט בצורה קווית או אל-חוטית ומשדרות את התמונות מראש בשפת מחשב. הווידאו מאוחסן ישירות במצלמה או מועבר לכונן כלשהו (יכול להיות גם מרוחק) ללא צורך במקודדים. ניתן אף למצוא חלוקה נוספת של מצלמות אבטחה :

כיפה לעומת גליל- מצלמות הכיפה הינן בעלות היקף צילום רחב יותר. מצלמות הגליל מתאימות יותר לצרכי חוץ ולצילום זוויות חדות.

מצלמות זום לעומת סטאטיות מצלמות הזום יודעות להתמקד על אובייקטים או לאפשר שליטה מרחוק על הזום. המצלמות הסטאטיות אינן בעלות יכולת תזוזה מרחוק, לא של הזוויות ולא של העדשה.

מצלמות לילה פועלות באמצעות מפענח IR (אינפרא-אדום) ומספקות תמונות וידאו איכותיות גם כאשר האזור מוחשך לחלוטין.

על מנת לרכוש מצלמות אבטחה איכותיות שאכן יתאימו לצרכיכם, חשוב ביותר לוודא מראש מהי הרזולוציה שהן מציעות, האם ניתן לכוון את הזום באופן ידני או אוטומאטי והאם הן פועלות ע"י חיבור ישיר לחשמל בלבד או מגובות ע"י סוללות (ואם כן, אז לכמה זמן).