העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך מספרים ילדים קטנים?

הם לא יושבים דקה בשקט... הם רוצים כמו של החברה ההיא או החבר ההוא... הם רוצים להראות כמו המבולבל, המטושטש או שחקנית ילדים אהובה... במספרות לילדים שומעים הכל ומתמודדים עם הכל.

clock-icon 1 דקות קריאה
ישיבה ארוכה על כסא, בלי תנועה או כמעט בלי תנועה, היא לא עניין פשוט לילדים. זה במיוחד נכון בתקופה שלנו, שבה הילדים חייבים גרויים כמעט בלתי פוסקים, וגם בבית הם לרוב "לא יושבים בשקט".
 

כיסאות תספורת מיוחדים ואביזרים:

מספרות לילדים בנויות כדי להביא ילדים לא רק לשתף פעולה ולהסכים להסתפר, אלא גם לאפשר לספר או לספרית לספר אותם. 
אם תבקרו במספרות לילדים, תראו שהן לרוב מצוידות לא רק בכסאות ספרים רגילים, אלא גם בכסא אחד או שניים בצורה מיוחדת: מספרות לילדים רבות מחזיקות מושבים וכסאות ספרים בצורת מושב מכונית, מצוידיםבהגה, או כסאות בצורה של חיה פופולרית ועוד.
 
מלבד הכסאות, גם קירות מספרות לילדים צבועים בצבעים עליזים, מצוירים בדמויות שונות ומשרים אווירה שמחה. לפעמים האווירה במספרות לילדים כל כך שמחה, שהילדים לא רוצים ללכת הביתה. במקרה כזה, בהרבה מספרות לילדים מציעים להם קרטיב, חטיף או פרס כלשהו לפני היציאה הביתה. 
 

האם ספרים במספרות לילדים מספרים את הילדים באותו אופן, כמו שהם מספרים מבוגרים?

לעיתים, כדי לקצר את זמן התספורת, במספרות לילדים משתמשים במכונות תספורת ופחות במספרים. הדבר הזה תלוי מאוד בילד, אמרו לנו ספרים במספרות לילדים, בסגנון התספורת, השיער ונכונות הילד לשבת ולהניח לספר לספר אותו. "השימוש במכונת תספורת במספרות לילדים הוא לא דבר רע, או כזה שמעיד על חוסר מקצועיות." אמרו לנו, "תלוי איך משתמשים במכונה ומה התוצאה הסופית."
 

ומה עושים עם ילדים גדולים יותר? 

ככל השילדים גדלים, שיתוף הפעולה שלהם וההבנה שמתספורת לא מתים גדלים גם כן. מה שכן, ילדים מושפעים הרבה יותר מאופנות רווחות, חברים ומושאי הערצה שונים: כוכבי סרטים, סדרות ותוכניות טלויזיה. 
במספרות לילדים מכירים את הנושא הזה, וספרים לילדים דואגים להיות מעודכנים באופנות האחרונות. זאת אחת הסיבות שבגללן מספרות לילדים מסוימות במקום מסוים מצליחות אגב יותר מאחרות: הספרים באותן מספרות לילדים פשוט טורחים להיות מעודכנים בנעשה מסביב. הספרים האלה הם מי שלעיתים קרובות גם קובעים את סגנון התספורת של חברים רבים או ילדים רבים באותו בית ספר או אותה כיתה. 
 
לסיכום: מספרות לילדים נשמעות כמו פינוק, אבל יש להן יתרונות. הילדים משתפים פעולה טוב יותר במספרות לילדים וזוכים לתספורת עדכנית, מקובלת יותר בין החברים. 
 
למציאת מספרת ילדים באזור שלכם או בכל מקום אחר בארץ, העזרו באינדקס העסקים של בזק 144.