העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

משלוחים ממסעדות

משלוחי האוכל מצויים בבסיס התרבותי של היהדות. מנהג משלוח המנות של פורים הוא למעשה מנהג של משלוח מנות מזון, שתי מנות מזון לפחות לאדם אחד. משלוח מנות היא מצווה שמקורה במגילת אסתר ומטרתה הייתה גם להגביר את הרעות בין היהודים וגם לסייע לעניים למלא את מצוות סעודת הפורים.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144
משלוחים ממסעדות

כיום משלוחי אוכל ממסעדות ומבתי אוכל שונים הם מנהג נפוץ ולא מצווה חגיגית. פעמים רבות מבקשים אנשים ליהנות ממזון מוכן בלי הטורח להתלבש, לצאת מהבית, לחפש חנייה, להזמין מקום מראש וכדומה. משלוחי המזון הם השילוב האידיאלי בין נוחות לטעם ומסעדות רבות מאפשרות היום להזמין את המנות שלהם גם במשלוח.

טיפים שימושיים לביצוע משלוחים ממסעדו

  • הכרת התפריט: לא בכל מסעדה התפריט הרגיל המוגש לסועדים היושבים במסעדה ותפריט המשלוחים זהה. על כן כדאי לוודא מהו תפריט המשלוחים משום שחלק מהמנות אינן מיועדות למשלוח מסיבות שונות – חלקן דורשות הגשה מיידית ועלולות להיהרס בזמן המשלוח, חלקן אינן ניתנות לאריזה באופן מספק ועוד. לרוב המסעדות יש אתר ברשת האינטרנט, בין אם מדובר באתר פרטי או בתפריט שנמצא באחד מהאתרים המרכזים מידע אודות מסעדות מאותו תחום, ניתן יהיה למצוא שם את תפריט המשלוחים.
  • הכנה מראש: אם אתם מתכננים משלוח גדול מהמסעדה, כדאי לאסוף את בקשות הסועדים לפני השיחה עם המסעדה או שירות המשלוחים כדי לבצע את ההזמנה ביעילות מרבית וגם כדי למנוע טעויות ואי-הבנות.
  • הגבלות וגבולות: באתר או בפרסום המסעדה יופיעו פעמים רבות הגבלות על ההזמנה. שעות הזמנת המשלוח אינן תמיד מקבילות לאלה של פתיחת המסעדה, למסעדות רבות יש מגבלה במחיר ההזמנה המינימאלי למשלוח או שהן גובות תוספת של דמי משלוח בנוסף לטיפ הניתן לשליח. כמו כן חשוב לבדוק כי אתם נמצאים בגבולות הגיאוגרפיים של המשלוח לפני ההזמנה כדי לא להתאכזב לאחר בחירת המנות.
  • משלוחים שלום: נציג המסעדה או שירות המשלוחים שמעבר לקו הוא מקור מידע חשוב. ניתן ואף כדאי להתייעץ עמו בבחירת המנות. הנציג יידע להסביר לכם מה גודלה של המנה, כמה זמן ייקח למשלוח להגיע אליכם והאם יש להכין סכו"ם ומפיות או שהמסעדה מספקת גם אותם. זכרו להבהיר לנציג כמה סועדים ממתינים למשלוח כדי שהמשלוח יגיע עם כמות מספקת של כלי הגשה ואכילה ואל תשכחו להדגיש בקשות מסוימות באשר להוספה או השמטה של מרכיבים מהמנות.

הזמנת ארוחה ממסעדה היא פינוק טעים ושירות נוח ויעיל אבל חשוב לזכור לבצע את ההזמנה בצורה יעילה ובמועד מוקדם מספיק כדי שלא תחכו למשלוח האוכל כשאתם כבר גוועים ברעב.

חפשו מסעדות בשורת החיפוש באתר שלנו ותזמינו מקום כבר עכשיו במעדה האהובה עליכם

גולשים שהגיעו לכתבה זו התעניינו גם בכתבות הבאות:

מסעדות ידידותיות לילדים

אירועים מיוחדים במסעדות

מטבחים אתניים פופולאריים בארץ

search