העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מסעדות בעיר שחוברה לה יחדיו

יצאתם מפגישה בבירה ואתם רעבים? מחפשים מסעדה בירושלים בשבת?

יצאתם מפגישה בבירה ואתם רעבים? מחפשים מסעדה בירושלים בשבת? יש מסעדות בירושלים – מכל הסוגים והמינים – רק צריך לדעת למצוא אותן. הנה כמה המלצות למתחמים הבולטים של מסעדות בירושלים.

בכל מה שקשור במסעדות בירושלים, העיר הזו עברה מהפכה של ממש בעשר השנים האחרונות. מהפכת מסעדנות שרק הולכת ומתגברת.

לפני עשרים שנה, כל המסעדות הטובות בירושלים היו מסעדות בתל אביב. כן, היו כמה מסעדות לא כשרות, יקרות מאוד (מואיז, במשכנות שאננים או אוקיינוס), אבל באופן כללי, זו הייתה הבדיחה. היום ישנן מסעדות ירושלמיות שקבעו סגנון של ממש במסעדנות הישראלית: מסעדות השוק, למשל, או מסעדות המטבח הפתוח והרעשני, שהפכו פופולריות גם בקרב מסעדנים בתל אביב.

מסעדות השוק

שוק מחנה יהודה הוא השוק העיקרי של ירושלים. בין הסמטאות שלו תוכלו למצוא מסעדות ירושלמיות אייקוניות והסטוריות ממש – רובן חומוסיות או שיפודיות – מסעדות בירושלים, שמגישות אוכל לא יקר וממלא. התפריט מצומצם, קבוע וידוע לכל. שעות הפעילות של מסעדות בירושלים אלה יכולות להיות ארוכות – עמוק אל תוך הלילה – אבל כולן יהיו כשרות וסגורות בשבת.

לצד מסעדות האוכל הכשר האלה צמחו בשוק בירושלים מסעדות שוק שמנוהלות על ידי שפים. אלה מביאים לשוק אוכל מקורי וחדשני, ומשתמשים באווירה המיוחדת שסביב כדי ליצור חוויה מקורית, ירושלמית ויחודית. בנוסף על אלה ישנם בתי קפה ומסעדות חלביות או צמחוניות בין המסעדות בירושלים שממוקמות בשוק.

מסעדות המשולש ומגרש הרוסים

מתחם זה פעיל לאורך שעות רבות במשך היממה, אבל רוב המסעדות כשרות. כאן תמצאו בירושלים מסעדות שף עממיות במראה ומסעדות אתניות שחלקן מספקות חוויה נוספת על האוכל. לצד המסעדות האלה בירושלים תמצאו לא מעט פאבים ומקומות בילוי אחרים שמגישים אוכל – רובו בסיסי למדי.

מתחם פיינגולד וכיכר החתולות

במרכז העיר, מול חניון העצמאות. מסעדות ירושלים שתמצאו כאן הן בחלקן מסעדות אתניות ובחלקן מסעדות שף. הן יקרות יותר מהממוצע בעיר. חלק גדול מהמסעדות כאן הן לא כשרות, והן בין המסעדות בירושלים שפתוחות בשבת. חלק הן מלכודות תיירים של ממש (גם אם האוכל טעים).  לצד המסעדות בירושלים האלה תמצאו הרבה פאבים ו'גסטרופאבים' שפתוחים בסופי שבוע, גם בשעות אחר הצהריים והערב המוקדמות.

מה עם מסעדות בירושלים בעיר העתיקה?

כאן יש שפע גדול של חומוסיות זעירות – חנויות ודוכנים שמגישים חומוס ממש על הרחוב או הסימטא. לצידן, בעיקר בחלק שליד כנסיית הגואל, ישנן לא מעט מסעדות שמגישות בעיקר אוכל לתיירים. עם זאת, בין המסעדות בירושלים שבעיר העתיקה ישנן גם מסעדות מקוריות כמו בית קפה אוסטרי, מסעדה ארמנית ועוד.