העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מי אתם, מבקרי המסעדות?

הכול על ביקורות ומבקרי מסעדות

מבקר המסעדות הראשון בהיסטוריה היה גרימו דה לה רנייר, יליד המאה ה-18, שהוציא לאור בשנת 1803 מדריך למסעדות בפריז. מאות שנים עברו מאז, מספר המסעדות גדל מאוד ועולם המסעדנות הפך מתחום המיועד למעמד הגבוה בלבד לתחום הנוגע כמעט בכל אחד מאיתנו – יש המגיעים למסעדות כמעט מדי יום ויש השומרים את החוויה לאירועים מיוחדים בלבד.

השפע הגדול של המסעדות יכול לבלבל כל אחד. איך נדע איזו מסעדה מציעה חוויה טובה ובאיזו נתאכזב על הכסף והזמן שבזבזנו? הפתרון, כמו במאה השמונה עשרה הוא בעזרת מבקרי מסעדות.

מה כדאי לדעת על עולם ביקורת המסעדות?

  • מי הם המבקרים – מבקרי מסעדות הם לרוב אנשים המבינים לא מעט בתחום הקולינריה, בשלנים בעצמם או כאלה המכירים את התחום בכיוונים אחרים. למעשה, כל אחד יכול להיות מבקר מסעדות ולתת את דעתו האישית על האוכל המוגש במסעדה אבל כדי לתת דעה מלומדת כדאי בדרך כלל להיות בעל ידע בתחום.
  • איפה מתפרסמות הביקורות – בכל מקום. מה זאת אומרת? היום ישנם מדורי אוכל וביקורת מסעדות בכל עיתון יומי, בכל תוכנית פנאי בטלוויזיה וברדיו ובכל פורטל אינטרנט גדול. ישנם גם פורומים ובלוגים המפרסמים ביקורת מסעדות של גולשים שאינם נשלחים למסעדה מטעם עיתון או תוכנית טלוויזיה אלא מדווחים ברשת על הארוחות שאכלו כדי לסייע לחבריהם הגולשים לקבל מידע על מסעדות חדשות וותיקות.
  • איך זה עובד? חלק ממבקרי המסעדות מוכרים מאוד והם מופיעים בטלוויזיה או כותבים בעיתונים כבר שנים רבות וחלקם אנונימיים כמעט לגמרי. המבקרים נשלחים מטעם המעסיק שלהם לאכול במסעדה חדשה או כזו שכבר פועלת שנים רבות ולאחר מכן הם מפרסמים את דעתם על האוכל שהוגש להם, על השירות שקיבלו ועל המסעדה באופן כללי.
  • על טעם ועל ריח – נכון, לכל אחד טעם משלו ויש מי שיחשוב שמאכל שהוכתר כמדהים על ידי מבקר מסעדות אחד הוא למעשה בלתי ראוי למאכל. לכן רצוי למצוא את המבקרים, מקצוענים או חובבים, שטעמכם וטעמם דומה ולקרוא את מה שיש להם לומר על מסעדות שונות. כמו כן ישנם תחומים שבהם הביקורת אינה קשורה לטעם אישי כמו למשל השירות, המחירים והתנאים במסעדה וסביב לה, כמו חנייה, מיזוג אוויר וכדומה.

אם אתם אוהבים לאכול במסעדות טובות, כדאי שתמצאו לכם מבקר מסעדות קבוע שעל דעתו אתם סומכים. בררו היכן הוא מפרסם את הביקורות שלו וקראו אותן באופן קבוע – כך בפעם הבאה שתרצו לבלות במסעדה טובה, תדעו מיד לאן כדאי לכם ללכת וממה עדיף להימנע לחלוטין.