העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כיצד מוצאים מסעדות מומלצות?

איך בוחרים מסעדה מומלצת? על מי אפשר לסמוך?

איך בוחרים מסעדה מומלצת? על מי אפשר לסמוך? מבקרי מסעדות? פייסבוק? אולי פורום כלשהו?

בארץ התפתחה מאוד תרבות המסעדות. פעם, יציאה למסעדה הייתה עניין גדול: היינו מתלבשים יפה, קובעים שעה ויום שבועיים מראש ויוצאים. היום, רבים מאוד יוצאים למסעדה יותר מאשר פעמיים-שלוש בשבוע. נכון, לא בכל פעם זו מסעדת גורמה או מסעדת שף, אבל תמיד עולה השאלה "לאיזו מסעדה כדאי לצאת?"

מלבד מסעדות שאנחנו כבר מכירים, אנחנו עשויים לחפש מדי פעם מסעדה חדשה לצאת אליה. במקרה כזה, רבים מחפשים מסעדה מבין המסעדות המומלצות. מקרים אחרים קשורים לחיפוש מסעדות מומלצות בערים או מקומות שלא היינו בהם קודם. אף אחד לא רוצה ליפול למלכודת תיירים או מסעדה יקרה מדי, ובעיר זרה זה עלול לקרות בקלות רבה יותר.

אבל איך לדעת אם המסעדות המומלצות הן אכן מסעדות מומלצות, או שכמו בהרבה מקרים, מדובר במסעדות שיש להן יחסי ציבור טובים, ותו לא?

מבקרי מסעדות ומסעדות מומלצות

רוב מבקרי המסעדות יעדיפו לבקר מסעדות יחסית חדשות. כך יוצא שמסעדות שמומלצות על ידי מבקרי מסעדות הן לעיתים קרובות עמוסות מאד בחודשים הראשונים. לעיתים יוצא גם, שאותן מסעדות מומלצות שומרות על רמה טובה רק לאורך תקופה יחסית קצרה וכבר לא 'מסעדות מומלצות' בעצם. אם אתם מחפשים מסעדה מומלצת על ידי מבקר, בידקו מתי פורסמה הביקורת והאם אתם אוהבים את סגנון המבקר ונהנתם כבר ממסעדות מומלצות על ידו.

פורומים לביקורת מסעדות

ברשת ישנם כמה וכמה פורומים של ביקורת מסעדות. שם אפשר למצוא מסעדות מומלצות יותר או פחות – לעיתים קרובות לצערנו, פחות מומלצות - וחברי הפורום הם לרוב אנשים מהשורה: לא יחצ"נים שממליצים על המסעדות שלהם, עובדים של מסעדות "מומלצות" וכד'. כאשר אתם מחפשים מסעדה מומלצת, ודאו שמי שכותב עליה מעביר ביקורת על מספר מנות מכל הסוגים המוגשים במסעדה, מנמק היטב את ההמלצות או הביקורת שלו וקיראו גם את מה שאומרים יתר חברי הפורום באותו שירשור.

מסעדות מומלצות על ידי חברים

זו אולי האופציה הטובה ביותר לקבלת רשימה של מסעדות מומלצות. חברים שגרים בעיר אחרת או כבר ביקרו במסעדה מסוימת יכולים להעביר ביקורת אובייקטיבית. אתם מכירים אלה את אלה ומכירים את הטעם ואת מגבלות הכיס, ויש להניח שהמסעדות המומלצות על ידי חברים הן אופציה מצוינת.

לסיכום: כאשר מחפשים מסעדה או מסעדות מומלצות, כדאי לנסות לקבל המלצה מחברים שמכירים את טעמכם, לגלוש באינטרנט לפורומים שעוסקים במסעדות או באוכל או לחפש ביקורת מסעדה של מבקר מסעדות מוכר ומוערך. ואם כל אלה לא עובדים? הולכים על תחושות הבטן ומקווים לטוב...