העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

המלצות על מסעדות: אמת או בדיה?

איך תדעו האם ההמלצה על המסעדה היא אמיתית?

ביוני 2012 ענקית האינטרנט גוגל הוסיפה מאפיין מעניין לשלל השירותים אותם היא מציעה בחינם למשתמשים - ביקורות והמלצות על מסעדות ועסקים מקומיים מחברים ברשת החברתית גוגל . גם באתר ובאפליקציה של b144 ניתן לדרג ולהמליץ, או לחילופין לבחון דירוגים ולקרוא המלצות, על מסעדות ועסקים נוספים הקרובים למיקומכם.

אין ספק כי הטכנולוגיה מאפשרת לנו לקבל שפע אדיר של מידע, בזמן אמת ובהקשר רלבנטי למיקומנו ולרשתות החברים שלנו. גם אין ספק שהמלצה על מסעדה טובה היא דבר חשוב ובעל ערך רב מאוד, אך איך נדע האם מדובר בהמלצה אובייקטיבית? על כך במדריך הבא.

כל המסעדות מומלצות, אז איך נבדיל ביניהן?

  • תיאורים סופרלטיבים: כאשר אתם קוראים המלצה על מסעדה והיא עמוסה בסופרלטיבים (מדהים, מענג, שמימי, תענוג לחיך וכן הלאה...) אז ישנה אפשרות שהממליץ הוא הבן האוהב והדואג של בעל המסעדה. כאשר אדם כותב המלצה אמיתית הוא לרוב יכתוב פרטים יותר רלבנטיים ובשפה פשוטה יותר.
  • נקודות פחות טובות: אמנם טיפ זה אינו כלל קבוע בכל המקרים, אך לרוב קשה למצוא מסעדה מושלמת באמת ולרוב הסועדים תהיה לפחות נקודה שלילית אחת לציין. אם הביקורת השלילית היא משהו שאינו מפריע לכם, כגון מחיר יקר, מחסור בחנייה וכדומה – אל תפסלו לחלוטין את המסעדה.
  • המלצה איכותית עם נקודות לשיפור:  בדומה לסעיף הקודם, כאשר המלצה על מסעדה כוללת מעבר לתשבחות והמלצה לבקר במקום גם נקודות פחות טובות ונושאים שיש לשפר – סביר להניח שמדובר על המלצה מקרב לב. הכוונה היא למשל לביקורת על שירות לא מקצועי, תפריט יינות לא מספק וכדומה שהם אולי מגרעות, אך מדובר במגרעות קטנות שלא יהרסו לכם את הביקור במסעדה.
  • המלצה של מבקר מסעדות: מבקרי מסעדות הם על פי רוב אנשים אובייקטיבים שטועמים את האוכל שהמסעדה מציעה ובודקים את השירות – גם כאן כדאי לזכור שיש מבקרי מסעדות ממש קשוחים שיכולים לעשות עוול למסעדות ממש טובות..

הכי טוב לקבל המלצה על מסעדה מחברים או ממכרים שאתם מעריכים את טעמם הקולינרי. אך בהיעדר מקור מידע אחר, חשוב לקרוא בין השורות ולהבין את הדקויות של המלצה על מסעדה באתרי אינטרנט או בעיתונים כדי שתוכלו להחליט האם כדאי לכם לבקר במסעדה זו או באחרת.