העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

אירועים מיוחדים במסעדות

איך לבחור את המסעדה המתאימה לאירוע שלך?

נכון שמסעדות הן מקומות שלרוב מגיעים אליהן כדי ליהנות מארוחה טובה עם בן או בת הזוג, עם חברים או עם המשפחה, אך בשנים האחרונות אפשר לראות כי יותר ויותר אירועים נערכים דווקא במסעדות ולא באולמות או בגני אירועים.

עבור המסעדות, אירוח אירועים הוא פעילות רווחית למדי. לכן רבות מהן בוחרות להציע גם את השירות הזה לציבור הסועדים. גם עבור בעלי האירועים והאורחים מדובר על בחירה מצוינת המאפשרת להם ליהנות מאוכל טוב באווירה אינטימית נינוחה שיוצרים בסופו של דבר אירוע משובח למדי.

יש מסעדות רחבות ידיים המסוגלות לארח אירועים גדולים מאוד. רובן מתאימות לכמה עשרות ואפילו למאה אורחים ויותר. יש גם מגוון אדיר של מסעדות המציעות חדרים פרטיים לאירועים קטנים ואינטימיים מאוד.

אירוע מיוחד ומשובח במסעדה

  • סוגי אירועים נפוצים במסעדות: באופן כללי, מסעדות מתאימות יותר לאירוח אירועים קטנים ואינטימיים יחסית. סוגי האירועים שמקובל לעשות במסעדות הם למשל ימי הולדת, אירועים עסקיים מוקפדים, ברית מילה ובריתה, מסיבות רווקים ורווקות, ארוחה ליום גיבוש לעובדים, פגישות עבודה יוקרתיות, בר או בת מצווה ואפילו חתונות – כאשר בשני האירועים האחרונים מדובר על החלטה להפוך אירוע גדול לאירוע מצומצם ואינטימי יותר.
  • הקייטרינג כבר כלול בעסקה: באופן טבעי, כאשר מסעדה מציעה את עצמה כמקום לאירוח אירועים פרטיים ועסקיים, הקייטרינג לאירוע כבר כלול בעסקה. אם אתם רוצים לערוך אירוע במסעדה אתם אולי תצטרכו לקחת בחשבון את מיקום המסעדה והעיצוב שלה, אך בראש ובראשונה מדובר על האוכל שהיא מציעה – מהות קיומה של המסעדה מלכתחילה. המנות המוצעות ע"י מסעדות באירועים מיוחדים שונות לרוב מהמנות בתפריט הרגיל – כדאי לבקש מהמסעדה לכלול בתפריט לאירוע גם את מנות הדגל המיוחדות שלה.
  • בחירת המסעדה הנכונה: בדומה לאולמות וגני אירועים, המסעדה עצמה – הרהיטים, השירות והמוסיקה משפיעים באופן משמעותי על האירוע כולו. אירועים מיוחדים במסעדות יהיו לרוב אינטימיים יותר במהותם כך שהמקום ישפיע מאוד על האווירה והלך הרוח באירוע. אם מדובר על אירוע עם ילדים רצוי לבחור במסעדה עם גינה גדולה, אם האירוע הוא עסקי או שיווקי כדאי  לבחור במסעדה טרנדית עם מוסיקה שקטה. לאירועים פרטיים מצומצמים יש להתאים את המסעדה בעיקר לאופיים וגילם של המוזמנים.
  • כשרות: בישראל יש מסעדות רבות שאינן כשרות. כאשר אתם בוחרים במסעדה לאירוע שלכם חשוב לבדוק האם יש אורחים שומרי כשרות והאם המסעדה שבה אתם מעוניינים היא כשרה.
  • לשים את האוכל במרכז: אם כבר בחרתם באפשרות של אירוע במסעדה – בין אם מדובר על אירוע מצומצם בחדר פרטי או אירוע שבו כל המסעדה נסגרת לכבודכם – מומלץ לשים את האוכל במרכז ולהפוך אותו לכוכב המרכזי של האירוע.

היום הרבה יותר מקובל לקיים אירועים מיוחדים במסעדות - אירועים פרטיים ועסקיים כאחד. יש מסעדות המציעות חדרים ייעודיים ומיוחדים לאירועים ויש שיסגרו את המסעדה לערב אחד עבור האירוע שלכם – להצלחת האירוע כדאי לשים דגש על  האוכל וגם על אווירה אינטימית שמתאימה לאירוע במסעדה.