העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך מוודאים שהמסעדה נקייה דיה?

חשיבותה הרבה של ההיגיינה במסעדות

בילוי מוצלח במסעדה תלוי בגורמים רבים, ולא רק בטעם האוכל שהוגש לנו אל השולחן. מסעדה צריכה גם להיראות טוב, להיות מעוצבת בצורה נעימה וכמובן להיות נקייה. אך לניקיון יש לא רק חשיבות אסתטית אלא גם חשיבות בריאותית, וכאן לא תמיד מה שרואים משקף נאמנה את המציאות עצמה.

ישנן למרבה הצער לא מעט מסעדות שבהן איזור ההגשה נקי יחסית, אך מה שקורה במטבח יכול להיות משהו אחר לגמרי. חשוב מאוד להקפיד ולוודא כי המסעדה שאנו הולכים אליה תהיה כזו שבה נשמרת ההיגיינה בצורה בלתי מתפשרת. אין שום הכרח להסתפק בהבטחות מסוג "יהיה בסדר", ולמי שהבריאות חשובה לו מותר לעשות קצת מאמצים ולברר בעצמו האם המסעדה אליה הוא הולך עומדת בדרישות ההיגיינה המקובלות.

מציצים למטבח

לא תמיד קל לזהות מסעדות שאינן מקפידות על ההיגיינה, אך למי שהדבר חשוב לו ישנן כמה דרכים פשוטות. אפשרות אחת היא פשוט להציץ אל המטבח של אותה מסעדה ולהתרשם באופן כללי ממה שנעשה שם.

אמנם אין הרבה מקומות בהן מורשים הסועדים להיכנס באופן חופשי אל המטבח (וטוב שכך, שכן חלק משמירת ההיגיינה במסעדה הוא מניעת כניסתם של אנשים בלתי מורשים למטבח), אך עדיין ישנם דברים שאפשר לראות גם בהצצה חטופה. הסתכלו בקירות המטבח, האם הם מלאים בכתמים או חלילה בעובש, או שנראה כי מקפידים לנקות אותם באופן קבוע? ומה לגבי בגדיהם של העובדים במטבח, האם נראה שהם מכובסים באופן תדיר או מוזנחים? נסו לראות גם את מצבם של התנורים ואת האביזרים המשמשים להכנת האוכל, ובכלל כל פרט שנמצא בשדה הראיה, ולזהות על פי זה את הסטנדרטים הנהוגים במטבח של אותה מסעדה בכל הקשור להיגיינה.

בדיקה מוקדמת

כמובן שבדיקה כזו של מסעדות אפשרית רק אם כבר הגעתם למקום עצמו, ואז כמובן ישנו סיכוי שמה שתגלו יגרום לכם לקחת את הרגליים ולחפש מסעדה אחרת. אך אפשר למנוע את עוגמת הנפש הזאת על ידי בירור מוקדם של הדברים. נסו לחפש המלצות או ביקורות של אנשים שסעדו במקום והתרשמו לטובה או לרעה מרמת ההיגיינה של הטבחים.

אפשר למצוא חוות דעת על מסעדות רבות גם באתרי אינטרנט, בפורומים וכדומה. קחו את הנאמר בעירבון מוגבל, וזכרו כי לעיתים מה שתקראו יהיה מבוסס על רושם מוטעה או במקרים מסויימים אפילו יהיה השמצה מכוונת מצידם של מתחרים פוטנציאליים. ולבסוף, לאחר הבילוי במסעדה אל תשכחו לתרום גם אתם את התרשמותכם, למען הסועדים שיבואו אחריכם.